УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 жовтня 2008 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді Новікова Р.В.
суддів Кузнєцової О.О.
Берещанської І.І.
при секретарі Комаренко М.А.
розглянувши в відкритому судовому засіданні у приміщенні Апеляційного суду АР Крим адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Межевова Володимира Володимировича, начальника Центрального районного відділу СМУ ГУ МВС України в АР Крим, Штехбарта Олександра Людвіговича, прокурора Центрального району м. Сімферополя про визнання дій та бездіяльності неправомірними і стягнення моральної шкоди,
за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на ухвалу Центрального районного суду м. Сімферополя АР Крим від 09:04.2008 року,
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до начальника Центрального районного відділу СМУ ГУ МВС України в АР Крим Межевова В.В., прокурора Центрального району м. Сімферополя Штехбарта О.Л. про визнання дій та бездіяльності неправомірними і стягнення моральної шкоди.
Ухвалою Центрального районного суду м. Сімферополя АР Крим від 09.04.2008року позов ОСОБА_2 залишено без розгляду з підстав ст.155 ч.1 п.4 КАС України.
Не погодившись з ухвалою суду, ОСОБА_2 подав апеляційну скаргу, в якій просить ухвалу суду скасувати, як незаконну та обґрунтовану, постановлену з порушенням норм процесуального права, та направити справу для розгляду по суті до суду першої інстанції.
На думку апелянта, судом не враховано, що позивач своєчасно заявою від 11.03.2008 року повідомив суд про йощ знаходження на стаціонарному лікуванні у республіканському діагностичному центрі. Вказана заява була отримана судом відповідно до поштового повідомлення 13.03.2008 року.
Крім того, апелянт зазначив, що він телеграмою повідомляв суд про неможливість з'явитись у судове засідання на 09.04.2008 року через погане самопочуття.
Обговоривши доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга обґрунтована та підлягає задоволенню, а ухвала суду підлягає скасуванню з направленням справи на новий розгляд до суду першої інстанції з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, 09.04.2008 року суд, посилаючись на вимоги п.4 ч.1 ст.155 КАС України, постановив ухвалу про залишення заяви ОСОБА_2 без
Справа № 22а-4850/2008 головуючий суддя суду першої інстанції Андреева О.М.
суддя-доповідач суду апеляційної інстанції Кузнецова О.О.
розгляду у зв'язку з тим, що він двічі не з'являвся у судове засідання та не надав суду документів, які б підтверджували поважність неявки.
Однак, заслуговують на увагу доводи апелянта, що він у встановленому порядку повідомляв суд про неможливість явки у судове засідання 14.03.2008 року у зв'язку з находженням на стаціонарному лікуванні у Республіканському діагностичному центрі АР Крим /а.с. 118/.
У судове засідання на 09.04.2008 року ОСОБА_2 не прибув, направивши телеграму, яка, згідно наданої у суді апеляційної інстанції копії розписки /а.с. 167/, надійшла до суду 09.04.2008 року о 12 годині 00 хвилин, тобто до початку судового засідання.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.155 КАС України, суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позивач повторно не прибув у судове засідання без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності.
За таких обставин, на думку колегії суддів, підстав для залишення позову ОСОБА_2 без розгляду, відповідно до п.4 ч.1 ст.155 КАС України, не було.
Таким чином, колегія суддів вважає за необхідне ухвалу суду першої інстанції скасувати, як таку, що постановлена з порушенням вимог процесуального закону, та направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції.
На підставі наведеного та, керуючись ст. ст. 195, 199 ч.1 п.6, 204, 205 ч.1 п.6, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду АР Крим,
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити. Ухвалу Центрального районного суду м. Сімферополя АР Крим від 09.04.2008 року скасувати і справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції.
Ухвала апеляційного суду набирає чинності з моменту проголошення, та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом 1 місяця безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.