Справа № 2- 324-1\07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 лютого 2007року Солом"янський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді - Безименної Н.В.
при секретарі - Палійчук В.О..
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Солом"янської районної в м.Києві Ради, Київського міського управління юстиції про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом , в якому просить надати додатковий строк для прийняття спадщини , посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько ОСОБА_2, який на день смерті проживав в м.Нью -Йорк, Бруклін США... Після його смерті відкрилась спадщина, яка складається з 1\2 частини квартири АДРЕСА_1. Позивачка вважає, що строк на прийняття спадщини пропустив з поважних причин, оскільки останні 6 років проживає в США постійно.Довідка про смерть батька йому була видана тільки 28.09.2005 року, після спливу 6-ти місячного строку для подання заяви про прийняття спадщини. При зверненні у вересні 2006 року до 5-ї Київської державної нотконтори його представника , постановою від 23.09.2006 року було відмовлено у видачі свідоцтва , оскільки було пропущено шестимісячний строк для подання заяви відповідно до законодавства.
В судовому засіданні представник позивача підтримала позов з підстав наведених в позовній заяві та просила його задовольнити встановивши додатковий строк для прийняття спадщини один місяць.
Відповідачі в судове засідання представників не направили. В лисмтах просили розглядати справу у їх відсутності.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи, вважає що позовна заява підлягає задоволенню з слідуючих підстав.
З матеріалів справи вбачається. Що ІНФОРМАЦІЯ_1 в м.Нью-Йорк, Бруклін, США помер ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_1, копія якого була засвідчена заступником міського реєстратора Бюро реєстрації актів цивільного стану відділу охорони здоров"я та психічної гігієни м.Нью-Йорк 28.09.2005 року (а.с. 14-15).Відповідно до довідки Відділу РАЦС Печерського районного управління юстиції м.Києва (а.с. 17) ОСОБА_2 є батьком ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Відповідно до свідоцтва про право власності на житло від 4.12.1995 року , виданого на підставі розпорядження Жовтневої районної в м.Києві державної адміністрації (а.с. 9) власником квартири АДРЕСА_1 є ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в рівних долях.
Відповідно до ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
Статтею 1270 ЦК України встановлено строк для прийняття спадщини у шість місяців.
Як встановлено в судовому засіданні позивач з заявою про прийняття спадщини до нотаріальної контори в шестимісячний строк не звернулась, пропустивши його з поважних причин., що підтверджується наявними в матеріалах справи доказами.
З листа Київського міського управління юстиції від 16.11.2006 року (а.с. 20) вбачається, що спадкова справа після смерті ОСОБА_2 не заводилася.
Відповідно до ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити додатковий строк достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Суд приходить до висновку, що позивачем строк для прийняття спадщини пропущено з поважних причин та вважає за можливе визначити позивачу додатковий строк - один місяць для подання заяви про прийняття спадщини, що відкрилася після смерті його батька ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Керуючись ст.ст.10,60, 88, 213, 214, 215. 223, 228, 294 ЦПК України і на підставі ст.ст. 1269, 1270, 1272 ЦК України, суд,
ВИРІШИВ: Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк 1(один) місяць для подання заяви про прийняття спадщини за законом, що відкрилася після смерті батька ОСОБА_2.. Рішення може бути оскаржено шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів. Апеляційна скарга може бути подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне осмкарження подано, але апеляційна скарга не подана в строк, встановлений ст 294 України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. В разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: