Судове рішення #731607
Справа №2-424-1\07 РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №2-424-1\07 РІШЕННЯ ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

7 лютого 2007     року Солом"янський районний суд м.Києва в складі:

головуючого - судді            Безименної Н.В.

при секретарі                              Палійчук В.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1, яка діє від свого імені та в інтересах неповнолітньої доньки ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання права власності на спадкове майно,

встановив:

Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду в своїї інтересах та в інтересах неповнолітньої доньки ОСОБА_2 з зазначеним позовом до відповідачки, в якому просить визнати за нею та донькою право власності на 1\3 частину квартири АДРЕСА_1 (по 1\6 частині за кожною) у порядку спадкування за законом , посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її чоловік та батько дитини -ОСОБА_4, після смерті якого відкрилася спадщина, яка складається з 1\2 частини зазначеної квартири. Вона від свого імені та від імені доньки своєчасно звернулася до 5-ї Київської державної нотконтори з заявоювід 22.01.2004 року про прийняття спадщини, однак у видачі свідоцтва про право на спадщину їй було відмовлено за відсутністю правовстановлюючих документів на спадкове майно, які знаходяться у відповідачки.

В судовому засіданні позивач та її представник підтримали позов та просили його задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позові..

Відповідачка в судове засідання не з"явилася, про причини неявки суд письмово не повідомила.Заяв про відкладення справи до суду не надійшло. За таких обставин суд вважає за можливе прийняти заочне рішення.

Представник 3-ї особи - Київське міське управління юстиції в судове засідання не направило свого представника, в листі від 09.01.2007 року просили розглядати справу у їх відсутності, зазначивши , що свідоцтво про право на спадшину на майно померлого не видавалося.

Заслухавши пояснення позивача та її представника , дослідивши матеріали справи, суд вважає , що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного. Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_4, що підтверджується свідоцтвом про смерть(а.с. 9) Позивач є дружиною померлого , а донька ОСОБА_2 донькою померлого , що підтверджується свідоцтвами про народження (а.с. 8) та про укладення шлюбу (а.с. 7).

Згідно з свідоцтвом про право власності на житло від 29.09.1995 року , виданого на підставі розпорядження Жовтневої районної райради народних депутатів НОМЕР_1 від 29.09.1995 року(а.с. 6), нотаріально завірена копія якого була оглянута в судовому засіданні, власниками квартири АДРЕСА_1 є ОСОБА_3 та ОСОБА_4 в рівних долях.

З матеріалів спадкової справи НОМЕР_2 від 22.01.2004 року вбачається, що позивач в своїх інтересах та в інтересах доньки ОСОБА_2, 22.01.2004 року звернулася до 5-ї Київської державної нотконтори з заявою про прийняття спадщини.07.04.2004 року з заявою про прийняття   спадщини   після   померлого  сина  звернулася   відповідачка  по  справі ОСОБА_3, однак оригіналу свідоцтва про право власності на житло не надала нотаріусу, в зв"язку з чим сподкоємцям не було видано свідоцтва про право на спадщину за законом.

Відповідно до ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини вважається таким , що прийняв спадщину.

Відповідно до ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має особисто подати до нотаріальної контори заяву про прийнятя спадщини.

Відповідно до ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який пережив та батьки..

Розглянувши справу в межах позовних вимог, оцінивши надані докази в їх сукупності, суд вважає, що позов обґрунтований, а тому підлягає задоволенню. Спадкоємцями за законом 1-ї черги після ОСОБА_4 є дружина ОСОБА_1, донька - ОСОБА_2 та мати - ОСОБА_3 в рівних частках. Тому право власності в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4 по 1\6 частині квартири мають позивачка, її донька та відповідачка.

На підставі наведеного та керуючись ст..10,60, 88, 213 -215,   223, 228, 294   ЦПК України, ст.. 1261,1268,1269, 1270 ЦК України, суд,

ВИРІШИВ:

Заяву   ОСОБА_1 , яка діє від свого імені та в інтересах неповнолітньої доньки ОСОБА_2  - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за законом на спадкове майно - 1\6 частину квартири АДРЕСА_1, після смерті чоловіка - ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.

Визнати за ОСОБА_2 право власності в поряку спадкування за законом на спадкове майно - 1\6 частину квартири АДРЕСА_1 , після смерті батька - ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.

Рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржено   до Апеляційного суду м.Києва шляхом подання протягом 10 днів заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Рішення набирає законної сили після закінчення строку поданння заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не подана встрок, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.  В разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація