Судове рішення #731601
Справа №2-568-1/07 РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №2-568-1/07 РІШЕННЯ ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

06 лютого 2007 року                                                                       м. Київ

Солом'янський районний суд м. Києва під головуванням судді Мельника В.В. при секретарі Некрашевській Є.Ю. розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,

в становив:

У листопаді 2006 р. позивачка звернулася до суду із зазначеним позовом, в якому просила стягнути на її користь з відповідача аліменти на утримання малолітньої доньки - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 500 грн. щомісячно, посилаючись на те, що відповідач не надає матеріальної допомоги на утримання дитини.

У судовому засіданні позивачка уточнила позовні вимоги та просила стягнути з відповідача аліменти у розмірі 1/4 частини щомісячно і до повноліття дитини.

Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання повторно не з'явився без поважної причини, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, а тому суд, у відповідності до ст. 224 ЦПК України, ухвалив проводити заочний розгляд справи.

Вислухавши пояснення позивачки, відповідача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до вимог статтей 180, 182, 183,191 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

При визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище дитини, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки і сина, інші обставини, що мають істотне значення.

Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

За рішенням суду кошти на утримання дитини присуджуються в частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі.

Аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову і до повноліття дитини.

Судом встановлено, що сторони перебували фактичних шлюбних відносинах, в якому у них народилася донька ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Відповідач являється батьком дитини, згідно зі свідоцтвом про народження від 31 жовтня 2000 року актовий запис НОМЕР_1.

Відповідач не надає матеріальну допомогу на утримання малолітньої дитини.

Оскільки відповідач не виконує покладеного на нього законом обов'язку щодо утримання малолітньої дитини, то порушене право позивачки підлягає захисту.

Визначаючи розмір аліментів, суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище малолітньої, стан здоров'я та матеріальне становище позивачки та відповідача, та інші обставини, що мають істотне значення, зокрема те, що на час вирішення спору судом малолітня дитина утримується лише за рахунок матері.

Виходячи з наведеного, суд визначає розмір аліментів, які підлягають стягненню з відповідача на користь позивачки на утримання малолітньої в розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку, але не менше ЗО відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з моменту подачі позовної заяви і до повноліття доньки - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Згідно ст. 88 ЦПК України судові витрати підлягають стягненню з відповідача в доход держави.

У відповідності до вимог ч. 1 п. 1 ст. 367 ЦПК України суд вважає за необхідне допустити негайне виконання рішення у межах суми платежу за один місяць.

Керуючись ст.ст. 2, 4, 180-183, 191 Сімейного кодексу України, ст.ст. 10, 11, 60, 88,213-215, 367 ЦПК України, суд-

вирішив:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця Київської області Васильківського району, проживаючого в АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з моменту подачі позовної заяви і до повноліття доньки, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_3.

Рішення суду в межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 51, 00 грн. судового збору, який необхідно перерахувати на розрахунковий рахунок 31412537600010, ВДК у Солом'янському районі м. Києва, МФО 820019, ідентифікаційний код 26077951, код платежу 26077951 та 30,00 грн. в рахунок оплати витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільних справ: код суду 09, назва суду Солом'янський районний суд м. Києва, власне призначення платежу інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи, П.І.Б. платника, отримувач територіальне управління державної судової адміністрації в м. Києві, код ЄДРПОУ 26268059, розрахунковий рахунок 35222012000064, банк УДК м. Києва, МФО 820019.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги на рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом міста Києва.

Заяву про перегляд заочного рішення відповідачем може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано апеляційному суду міста Києва через Солом'янський районний суд міста Києва протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду міста Києва через Солом'янський районний суд міста Києва протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження

Суддя                                                                                                Мельник В.В.

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація