Судове рішення #731599
Справа №2-302-1/07

Справа №2-302-1/07

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

07 лютого 2007 року                                                                                                        м. Київ

Солом'янський районний суд м. Києва під головуванням судді Мельника В.В. при секретарі Некрашевській Є.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Національної академії оборони України до ОСОБА_1, про стягнення заборгованості за користування жилою площею в гуртожитку та комунальними послугами,

встановив:

У жовтні 2006 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідача, та просить винести рішення про стягнення заборгованості за користування жилою площею в гуртожитку та комунальними послугами в сумі 4512,75 грн. станом на 01.08.2006 року, посилаючись на те, що наймачі зобов'язані своєчасно вносити платежі за користування жилим приміщенням, а за відповідачем утворилась заборгованість в зазначеній сумі.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі.

Відповідач ОСОБА_1 в судовому засіданні позов визнав частково, а саме за останніх три роки, що передували зверненню позивача до суду, у сумі 1455,25 грн.

Вислухавши пояснення відповідача, дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню частково з таких підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрований та проживає в АДРЕСА_1. Відповідач квартплату належним чином не сплачує і станом на 01.08.2006 року утворилась заборгованість в сумі 4512,75 грн.

Правовідносини сторін, що виникли, врегульовані ст. 66-68,162 Житлового Кодексу України, і полягають в праві позивача вимагати від відповідача оплати займаного житлового приміщення та оплати наданих комунальних послуг, та в обов'язку відповідачів сплачувати вказані платежі.

Відповідно до пунктів 18, 38, 39 „Примірного положення про гуртожитки" від 03.06.1986 №208, затвердженого постановою Ради Міністрів УРСР, громадяни, які проживають у приміщеннях, що перебувають у їх відособленому користуванні, вносять плату за користування жилою площею і за комунальні послуги по ставкам квартирної плати, установлених для будинків державного та громадського житлового фонду, не пізніше десятого числа наступного за оплачуваним місяця.

Оскільки позивач звернувся до суду з пропуском передбаченого ст. 261 ЦК України трирічного строку позовної давності без поважних причин, то суд приходить до висновку про необхідність стягнення з відповідача на користь позивача суми заборгованості за останні три роки, що передували зверненню до суду, а саме в сумі 1455,25 грн.

Судові витрати підлягають стягненню з відповідача на користь позивача в сумі 81 грн. на підставі ст. 88 ЦПК України.

Керуючись ст. 261 ЦК України, ст.ст. 15, 30, 212-115 ЦПК України, на підставі ст.ст. 66-8,162 ЖК України, суд -

вирішив:

Позов задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Національної академії оборони України, (розрахунковий рахунок 35222035000881, Ідентифікаційний код 07834530) 1455, 25 грн. заборгованості за користування жилою площею в гуртожитку та спожиті комунальні послуги, 51 грн. сплаченого судового збору та 30, 00 грн. в рахунок витрат за інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільних справ, а всього 1536 (одна тисяча п'ятсот тридцять шість) грн. 25 коп.

В   решті позову комунального підприємства по утриманню житлового господарства Солом'янського

району міста Києва відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги на рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом міста Києва.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація