Судове рішення #7314858

       

САМАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 2-540/09

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(ЗАОЧНЕ)

10 квітня 2009 року Самарський районній суд м. Дніпропетровська у складі:

    головуючого судді                 Румянцева О.П.

    при секретарі                 Демура Ю.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Дніпропетровську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -

В С Т А Н О В И В:

02 січня 2009 року ОСОБА_1  звернулася до Самарського районного суду м. Дніпропетровська з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини.

Свої позовні вимоги позивачка мотивує тим, що з відповідачем вона з 26.11.1994 року перебуває у шлюбі, зареєстрованому у Відділі реєстрації актів громадянського стану Самарського управління юстиції м. Дніпропетровська, актовий запис № 555. Від шлюбу мають неповнолітнього сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який перебуває на утриманні позивачки. Відповідач є батьком вказаної дитини, працює, але не надає матеріальну допомогу на утримання дитини.  

 В судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги у повному обсязі. Пояснила, що шлюб між нею та відповідачем не розірваний, але вони проживають окремо більше року. В добровільному порядку відповідач достатньої матеріальної допомоги не надає, хоча працює і його дохід складає приблизно 2000-2500 грн. на місяць. Просила стягнути з відповідача на її користь аліменти у розмірі ј частки всіх видів його заробітку на утримання неповнолітнього сина.  

Відповідач в судове засідання не з’явився та був повідомлений належним чином, що підтверджується розпискою, (а.с. 11-12 ) у зв’язку з чим суд вважає можливим застосувати положення ст. 224 ЦПК України розглянути справу заочно.

Позивачка не заперечувала проти розгляду справи у заочному порядку.

 Суд, беручи до уваги  пояснення позивача,  дослідивши наявні докази, вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають  задоволенню.

Так, в судовому засіданні встановлено, що відповідач ОСОБА_2 є батьком неповнолітнього ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується копією свідоцтва про народження (а.с. 4).

Відповідно до статті 180 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно ч.1 ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову.

Тому суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2  про стягнення на її користь аліментів на утримання неповнолітньої дитини – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частки з усіх видів доходів  щомісячно до досягнення дитиною повноліття, починаючи з 02 січня 2009 року. Допустити негайне виконання рішення в межах суми платежу за 1 місяць.

Також суд вважає, що витрати пов'язані з розглядом справи необхідно покласти на відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 180-183, 191 СК України, ст.ст. 10, 11, 60, 88, 212-215, 224-225, ч.4 ст. 130, ч.1 ст. 174 , 367 ч.1 п.1 ЦПК України, -

В И Р І Ш И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, у розмірі 1/4 частки всіх видів його заробітку, але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Стягнення здійснювати починаючи з 02.01.2009 року і до досягнення дитиною повноліття.

Допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.

Стягнути зі ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в сумі 51,00 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у сумі 7,50 грн.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Дніпропетровської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.  

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Суддя                                         О.П.Румянцев

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація