Судове рішення #7313837

        Справа № 2-1747/09                                      

Р І Ш Е Н Н Я

І м е н е м       У к р а ї н и

(ЗАОЧНЕ)

21 вересня 2009 року Самарський районний суд м. Дніпропетровська у складі:

 головуючого судді                                Сухорукова А.О.,      

 при  секретарі                                Близнюк Т.Л.,            

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Дніпропетровську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дружину,

в с т а н о в и в:

28 травня 2009 року ОСОБА_1 звернулася до Самарського районного суду м.Дніпропетровська із позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів.

Позовні вимоги позивач обґрунтувала тим, що 07 червня 2008 року вона вступила в шлюб з відповідачем і проживала з ним до січня 2009 року.

На момент подачі позовної заяви вона вагітна 27-27 неділь. Її чоловік покинув її вагітною. 3 неділі вона пролежала у лікарні, але він жодного разу не з’явився, допомоги від нього вона не одержувала. І так триває на даний момент. На телефонні дзвінки не відповідає, розмовляти не бажає, веде розгульне життя.

Перед їх весіллям вони взяли грошовий кредит на їх свято, але кредит був оформлений на її ім»я. Допомагати виплачувати його він не бажає. Сказав, що це її проблеми. У неї виникла заборгованість за 5 місяців. Сплачувати нічим, оскільки не вистачає грошей на лікарню та ліки.

Позивач просила стягнути із відповідача аліменти на її утримання у розмірі 1000 (одна тисяча) грн.

У судовому засіданні позивач позов підтримала, вимоги, зазначені у позові, просила задовольнити у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки невідомі.

Позивач не заперечувала розглянути справу в заочному порядку.

Вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд  вважає, що позов підлягає задоволенню за таких підстав.

Ст. 75 СУ України передбачено, що дружина, чоловік повинні матеріально  підтримувати один одного. Право на утримання (аліменти) має той із подружжя, який є непрацездатним,  потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий із подружжя може надавати матеріальну допомогу.

У ст.77 СК України зазначено способи надання утримання одному з подружжя, а саме:

1. Утримання одному з подружжя надається другим із подружжя у натуральній або грошовій формі за їхньою згодою.

2. За рішенням суду аліменти присуджуються одному з подружжя, як правило, у грошовій формі.

 3. Аліменти сплачуються щомісячно. За взаємною згодою аліменти можуть бути сплачені наперед.

4. Якщо платник аліментів  виїжджає на постійне місце проживання у державу, з якою Україна не має договору про надання правової допомоги, аліменти можуть бути сплачені наперед за час, визначений  домовленістю  подружжя, а у разі спору - за рішенням суду.

             За ст. 79 СК України аліменти присуджуються за рішенням суду від дня подання позовної заяви. Якщо позивач вживав заходів щодо одержання аліментів від відповідача, але не міг їх одержати внаслідок ухилення відповідача від їх сплати, суд, залежно від обставин справи, може постановити рішення про стягнення аліментів за минулий час, але не більш як за один рік. Якщо один із подружжя одержує аліменти у зв'язку зінвалідністю, сплата аліментів триває протягом строку інвалідності.У разі подання відповідного документа про продовження строку інвалідності стягнення аліментів продовжується на відповідний строк без додаткового рішення суду про це.

Згідно ч.ч.1, 2 ст.80 СК України  аліменти присуджуються одному із подружжя у частці від заробітку (доходу) другого із подружжя; розмір аліментів одному із подружжя суд визначає з урахуванням можливості одержання утримання від повнолітніх дітей, батьків та з урахуванням  інших обставин, що мають істотне значення.

Частиною  ст. 84 СК України передбачено, що дружина має право на утримання від чоловіка під час вагітності. 2. Дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років. 3. Якщо дитина має вади фізичного  або  психічного розвитку, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка до досягнення дитиною шести років. 4. Право на утримання вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того, чи вона працює, та незалежно від її матеріального становища,  за  умови,  що  чоловік може надавати матеріальну допомогу. 5. Аліменти, присуджені дружині під час вагітності, сплачуються після народження дитини без додаткового рішення суду. 6. Право на утримання вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитина, має і в разі розірвання шлюбу.

 У судовому засіданні встановлено, що сторони знаходяться у зареєстрованому шлюбі із 07 червня 2008р., що підтверджується свідоцтвом про шлюб, виданим Самарським відділом реєстрації актів цивільного стану Дніпропетровського міського управління юстиції Дніпропетровської області 07 червня 2008 року, актовий запис №» 153 (а.с. 2).

Позивач працює на підприємстві ДД «Укрпошта поштамт-ЦПЗ №1 і отримує середню заробітну плату з листопада 2008 року по квітень 2009 року у розмірі 981,72 грн., що підтверджується довідкою, виданою Дніпропетровською дирекцією Поштамт-Центр поштового зв’язку від 27 травня 2009 року (а.с.3).

За медичним заключенням № 34 від 25.05.2009 року ОСОБА_1 дійсно знаходиться на «Д» обліку з вагітності, вагітність – 27-28 тижнів (а.с.4).

     Заслухавши позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що відповідач може сплачувати аліменти на утримання дружини.

Керуючись ст. ст.75-80, 84, СК України, ст.ст. 57-64, 88, 169, 208, 209, 212-215, 218, 224-225 ЦПК України, суд

в и р і ш и в:

Позов задовольнити частково.

Стягнути із ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, аліменти на користь ОСОБА_1 аліменти на її утримання, у розмірі 500 (п’ятисот) гривень щомісячно.

Стягнення здійснювати з 28 травня 2009 року до 27 серпня 2011 року.

В іншій частині у задоволенні позовних вимог відмовити.

Стягнути із ОСОБА_2 судовій збір на прибуток держави у розмірі 51 грн. та на користь Державного підприємства «Судові інформаційні системи» 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового розгляду справи.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яка може бути подана протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення суду може бути оскаржене  в апеляційному порядку до Апеляційного суду Дніпропетровської обл. через суд першої інстанції шляхом подачі у 10-денний строк, з дня проголошення рішення, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

   Суддя:         (підпис)                                  ОСОБА_3

  Згідно з оригіналом.

  Суддя                            А.О.Сухоруков

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація