№2-345 2007 рік
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ іменем України
23 лютого 2007 року м. Зміїв
Зміївський районний суд Харківської області в складі:
головуючого судді Бережної Н.М. при секретарі Шелудько Т.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за позовом ОСОБА_1 до СТОВ „ Зміївське" в особі ліквідатора ОСОБА_2 про визнання договору дійсним та визнання права власності,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до СТОВ , Зміївське" в особі ліквідатора ОСОБА_2 про визнання дійсним договору купівлі -продажу та визнання права власності на об'єкт нерухомості - корівник площею 1200 кв.м, в с. Водяхівка Зміївського району Харківської області, вказуючи, що 18 червня 2004 року він уклав договір НОМЕР_1 купівлі - продажу на об'єкт розташований в с, Водяхівка Зміївського району Харківської області, а саме корівник, площею 1200 кв.м.
Виконуючи умови договору ним було у повному обсязі оплачена вартість об'єкту купівлі - продажу, про що свідчить квитанція НОМЕР_2, а також 17 червня 2004 року йому фактично передано цей об' єкт за актом прийому - передачі. Зазначив, що він вступив у володіння та користування вказаним майном, але до цього часу відповідач ухиляється від нотаріального посвідчення договору купівлі - продажу і він був змушений звернутися за захистом свого права до суду.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1, наполягав на задоволенні позовних вимог, посилаючись на обставини, зазначені в позові.
Відповідач - ліквідатор ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, причини неявки не повідомив, заперечень проти позову не надав.
Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Ознайомившись з матеріалами справи, вислухавши пояснення позивача, суд приходить до висновку, про задоволення позовних вимог за наступними обставинами:
Судом встановлено, що СТОВ „ Зміївське" постановою Господарського суду Харківської області від 23.10.2003 року визнано банкрутом, ліквідатором боржника призначено арбітражного керуючого ОСОБА_2.
В період ліквідаційної процедури 16.06.2004 року сторонами укладено договір купівлі - продажу НОМЕР_1 об'єкт, розташований за адресою с. Водяхівка Зміївського району Харківської області, а саме корівник, площею 1200 кв.м., який згідно інвентаризаційного опису основних засобів знаходився у резервному фонді СТОВ „ Зміївське".
Відповідно до вимог ст. 657 ЦК України, договір купівлі - продажу нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.
Відповідно ст. 181 ЦК України, до нерухомих речей { нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.
Як вбачається з матеріалів справи сторонами було досягнуто згоди з істотних умов договору, які були виконані обома сторонами у повному обсязі, однак відповідач ухилися від нотаріального посвідчення договору.
Як слідує з договору купівлі - продажу НОМЕР_1, оригінал якого був оглянутий у судовому засіданні, а ксерокопія є в матеріалах справи, договір не містить протизаконних умов, а для його укладання законом не передбачені обмеження.
Відповідно до ст. 334 ЦК України, право власності на майно за договором, що підлягає нотаріальному посвідченню виникає у набувача з моменту такого посвідчення або з моменту набрання законної сили рішенням суду про визнання договору, не посвідченого нотаріально, дійсним.
Як слідує з ст. 220 ЦК України, якщо сторони домовилися, щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.
Таким чином, є всі підстави вважати договір купівлі - продажу корівника, інвентарний номер 6, площею 1200 кв.м, розташованого в с. Водяхівка Зміївського району Харківської області, що був укладений 16.06.2004 року НОМЕР_1 між позивачем і відповідачем дійсним, а також для визнання за позивачем права власності на зазначений об'єкт нерухомості.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 181,220, 328, 334, 657, ст. ст. 10,11, 60, 169, 209, 212, 213, 214, 215 224, 225, 226 ЦПК України - суд,
вирішив:
Позов задовольнити.
Визнати договір НОМЕР_1 купівлі - продажу від 16.06.2004 року укладений між СТОВ „ Зміївське" в особі ліквідатора ОСОБА_2 та ОСОБА_1 дійсним.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на об'єкт нерухомості - корівник, інвентарний номер 6, площею 1200 кв. м. розташований в с. Водяхівка Зміївського району Харківської області.
Рішення може бути оскаржено шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржене судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги, рішення якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.