Судове рішення #7311173

                                 

                                                          №2-342/10

                                                   

                               РІШЕННЯ

                                  іменем України

           

05 січня 2010 року                                                       м. Зміїв

   

Зміївський районний суд Харківської області в складі:

      головуючого судді Овдієнка В.В.

    при секретареві Заводовському П.П.

розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 сільської ради Зміївського району Харківської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернулася з позовною заявою до ОСОБА_2, ОСОБА_3 сільської ради Зміївського району Харківської області про визначення їй додаткового тримісячного строку для подання заяви про прийняття спадщини за законом після померлої 16.03.2009 року рідної сестри ОСОБА_4

В обґрунтування позовних вимог вказала, що вона і ОСОБА_2 є рідними сестрами померлої 16.03.2009 року ОСОБА_4, після смерті якої відкрилася спадщина у виді житлового будинку, що розташований в с. Соколово Зміївського району Харківської області, вул. Верхня Новоселівка, 9. Вона є спадкоємицею за заповітом після померлої сестри, але пропустила шестимісячний строк зі дня смерті сестри для звернення до Зміївської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини. Причиною пропуску вказаного строку є її правова необізнаність. Вона вважала, що за наявності заповіту до нотаріальної контори належить звертатися після спливу шестимісячного строку з моменту смерті спадкодавця. Просила визнати поважною причину пропуску строку звернення до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини та визначити їй для цього додатковий строк.    

В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 підтримала зазначені позовні вимоги, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві. Просила визнати поважними причини пропуску строку на подання заяви про прийняття спадщини після померлої 16.03.2009 року сестри ОСОБА_4 та визначити їй додатковий тримісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини.

Відповідачка ОСОБА_2 та представник відповідача ОСОБА_3 сільський голова ОСОБА_5 в судове засідання не з’явилися, в листах на адресу суду просили розглянути справу за їх відсутністю, позовну заяву ОСОБА_1 визнали.

Оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв’язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд дійшов наступного:

Згідно копії свідоцтва про смерть ОСОБА_4 померла 16.03.2009 року у віці 73 роки в с. Соколово Зміївського району, про що в книзі реєстрації смертей зроблено відповідний актовий запис №13 від 17.03.2009 року. (а. с. 9).

З копії довідки ОСОБА_3 сільської ради від 10.11.2009 року вбачається, що ОСОБА_4 була зареєстрована та проживала по день її смерті 16.03.2009 року в с. Соколово, вул. Верхня Новоселівка, буд. №9. Інші особи за вказаною адресою не зареєстровані і не проживають. (а. с. 18).

Згідно заповіту, посвідченому 21.11.2002 року ОСОБА_3 сільською радою Зміївського району Харківської області, р-р №247, ОСОБА_4 все її майно заповіла ОСОБА_1 (а. с. 19).

У відповідністю зі ст. 1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.

    У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу.

Право на спадкування виникає у день відкриття спадщини.

У відповідністю з ч. 3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Позивачка ОСОБА_1 є спадкоємцем за заповітом після померлої 16.03.2009 року ОСОБА_4, в обґрунтування позовної заяви послалася на поважні причини пропуску строку для прийняття спадщини.

Доказів, які б спростовували доводи позивачки щодо поважності причин пропуску встановленого законом строку для подання заяви про прийняття спадщини, не надано.

За таких обставин, визнання позову відповідачами не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, а позовна заява ОСОБА_1 є обґрунтованою та підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 1223, 1272 ЦК України, ст. ст. 10, 11, 60, 169, 209, 212-215 ЦПК України, суд

в и р і ш и в:

   

Позов задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк у три місяці з моменту набрання рішенням законної сили для подання заяви про прийняття спадщини за законом після померлої 16 березня 2009 року сестри ОСОБА_4.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Зміївський районний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги або в порядку, передбаченому ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Головуючий:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація