Справа № 2-476/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 лютого 2007 року Микитівський районний суд м. Горлівки Донецької області у складі: головуючого - судді Дубовика Р.Є., при секретарі Ярошко Н.В., за участю позивачки ОСОБА_1, розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Горлівці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Горлівської міської Ради
про визнання права власності на квартиру, -
ВСТАНОВИВ:
Звернувшись до суду з даним позовом, ОСОБА_1, яка підтримала заявАДРЕСА_1, пояснивши, що з ІНФОРМАЦІЯ_1 вона перебувала у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2. У 1986 році її чоловікові було надано ордер на вселення у квартиру АДРЕСА_1, в тому ж році він був прийнятий у члени ЖБК "Вогник". Разом з чоловіком та дочкою вони були зареєстровані у зазначеній квартирі та мешкали там постійно. 17.09.1993 року ОСОБА_2 повністю сплатив пайовий внесок за квартиру, після чого став її власником. ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 помер. На момент смерті вони з чоловіком проживали разом, вона організувала його поховання, до теперішнього часу постійно мешкає у зазначеній квартирі. Після смерті чоловіка вона не має можливості оформити свої спадкові права на квартиру та одержати свідоцтво про право власності, оскільки відсутній належним чином оформлений на ім'я ОСОБА_2 правовстановлюючий документ на квартиру, тому змушена звертатися до суду. Її дочка не заперечує проти визнання за нею права власності на квартиру. Просила задовольнити позовні вимоги.
Представник відповідача- виконавчого комітету Горлівської міської Ради в судове засідання не з'явився, надавши суду заяву про згоду з позовними вимогами ОСОБА_1 та розгляд справи в його відсутності.
Треті особи - ОСОБА_3 та представник ЖБК "Вогник" в судове засідання не з'явились, надавши суду заяви про згоду з позовними вимогами ОСОБА_1 та розгляд справи в їх відсутності.
Суд, вислухавши пояснення позивачки, дослідивши матеріали справи, вважає, що заявлені позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав:
Як вбачається з матеріалів справи, на підставі рішення виконкому Горлівської міської Ради чоловікові позивачки - ОСОБА_2 в 1986 році було надано ордер на вселення у квартиру АДРЕСА_1.
Згідно з довідкою ЖБК "Вогник", ОСОБА_2було прийнято в члени ЖБК "Вогник", 17.09.1993 року повністю сплачено пайовий внесок за квартиру в розмірі 11037 крб.
Після смерті ОСОБА_2 спадкоємцем на зазначену квартиру є його дружина - ОСОБА_1, 24.01.1947 року народження. Інші спадкоємці на спадщину не претендують.
Відповідно до ч.З ст.384 ЦК України, ст.15 Закону України від 07.02.1991р. "Про власність"-у разі викупу квартири член житлово-будівельного (житлового) кооперативу стає її власником.
Відповідно до ст.1261 ЦК України - у першу чергу право на спадкування за законом має той з подружжя, який пережив спадкодавця.
Відповідно до ч.З ст. 1268 ЦК України - спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом шестимісячного строку після її відкриття, він не заявив про відмову від неї.
Таким чином, суд приходить до висновку, що за позивачкою ОСОБА_1 можливо визнати право власності на жилу квартиру АДРЕСА_1 Донецької області, що залишилася після смерті ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2.
На підставі ст.ст. 384 ч.З, 1261, 1268 ЦК України, ст.15 Закону України від 07.02.1991р. "Про власність" (з наступними змінами й доповненнями), керуючись ст.ст.209, 212-215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, право власності на жилу квартиру АДРЕСА_1 Донецької області, що залишилася після смерті ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2.
Про апеляційне оскарження рішення може бути подано заяву до Микитівського районного суду м. Горлівки протягом десяти днів з дня його проголошення, а також апеляційну скаргу до Апеляційного суду Донецької області через Микитівський районний суд м. Горлівки протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження;