Справа № 2-566/2009 року
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 листопада 2009 року
Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області
в складі: головуючого - судді Сульженка Л.П.
при секретарі Малецькій М.О.
з участю позивачки ОСОБА_1
розглянувши у попередньому судовому засіданні в приміщенні Володарсько-Волинського районного суду цивільну справу за позовом
ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Рижанської сільської ради
про
визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися до суду з позовом до Рижанської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, вказуючи, що 1 березня 2004 року помер їх брат – ОСОБА_3, який успадкував разом з ними будинок померлої матері ОСОБА_4. Після його смерті відкрилась спадщина на майно до якої входить: 1/3 частина жилого будинку з надвірними будівлями в с.Жовтнівка по вул.Транзитній 8 Володарсько – Волинського району Житомирської області.
В даний час оформити спадщину та отримати свідоцтво про право на спадщину в нотаріальній конторі не мають змоги, бо по поважній причині пропустили шестимісячний строк подання заяви в нотаріальну контору про прийняття спадщини. Поважними причинами вважають ті обставини, що вони не знали, що після смерті спадкоємця потрібно у шестимісячний термін подавати заяву про прийняття спадщини, і в зв’язку з похилим віком часто хворіли.
На попередньому розгляді цивільної справи позивачка ОСОБА_1 підтримала позов в повному обсязі.
Позивачка ОСОБА_2 будучи належним чином повідомленою про час та місце розгляду справи в судове засідання не з’явилася, надіславши листа з проханням справу розглянути без її участі, позов підтримує повністю.
Рижанська сільська рада, будучи належним чином повідомленою про час та місце розгляду справи в судове засідання свого представника не направила, надіславши листа з проханням справу розглянути без участі її представника, позов визнає.
Визнання відповідачем позову не суперечить закону, не порушує права, свободи, інтереси осіб, а тому відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України є підстави ухвалення рішення по даній справі на попередньому судовому засіданні.
Враховуючи, що позивачки позов підтримали, відповідач позов визнала, дослідивши матеріали справи, суд приходить до переконання, що позов підлягає до задоволення з слідуючих підстав.
Згідно ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Копією свідоцтва про смерть серії І-ТП №237257 підтверджується, що ОСОБА_3 помер 1 березня 2004 року.
Із матеріалів справи, а саме із свідоцтв про одруження та свідоцтв про народження ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 слідує, що померлий ОСОБА_3
- 2 -
Левкович був ріднім братом ОСОБА_1 та ОСОБА_2.
Вказані позивачками обставини про поважність причин пропущення строку, встановленого статтею 1270 ЦК України, суд вважає обґрунтованими, а тому їм необхідно продовжити строк для прийняття спадщини.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.130, 131, 208, 209, 212 - 215, 218 ЦПК України, ст.ст.1270, 1272 ЦК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
ОСОБА_1 та ОСОБА_2 визначити додатковий строк терміном в один місяць з моменту вступу рішення в законну силу для прийняття спадщини після смерті брата – ОСОБА_3.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення до Володарськ-Волинського районного суду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Житомирської області, через Володарськ-Волинський районний суд.
Головуючий /підпис/
Копія вірна.
Суддя: Л.П.Сульженко