ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ОСОБА_1 ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 2-1973/10/0408
Провадження № б/н
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
"25" листопада 2010 р.
Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу у складі: головуючого судді Міхеєвої В.Ю.
при секретарі Федчишиній В.М.,
За участю позивачки ОСОБА_2 1.В.,
Представника відповідача ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кривому Розі цивільну справу за позовом ЖУММА ОСОБА_4 до ЖУММА ОСОБА_5, 3-і особи ЖУММА ОСОБА_6, ЖУММА ОСОБА_7, ЖУММА ОСОБА_8, Криворізьке міське управління МВС України в Дніпропетровській області, Комунальне житлове підприємство №11,про визнання особи такою, що має право бути зареєстрована за адресою житлового приміщення, яким вона користується у зв’язку з проживанням у ньому більше шести місяців разом з неповнолітньою дитиною та чоловіком,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка ОСОБА_2 звернулася до суду 14.06.2010 року з позовною заявою про визнання особи такою, що має право бути зареєстрована за адресою житлового приміщення, яким вона користується у зв’язку з проживанням у ньому більше шести місяців разом з неповнолітньою дитиною та чоловіком, яку уточнила 20.07.2010 року (а.с.13).
В обгрунтування вимог зазначила, що мешкає у квартирі за адресою АДРЕСА_1 разом з сином ОСОБА_9, неповнолітнім сином ОСОБА_10, ІНФОРМАЦІЯ_1, чоловіком ОСОБА_11 Договір найму жилого приміщення укладений між матір'ю чоловіка ОСОБА_12 та Комунальним житловим підприємством № 11.
За вказаною адресою позивачка була зареєстрована з 28.04.1988 року.
Приблизно у липні 2007 року вони з родиною вирішили придбати житловий будинок у сільській місцевості, тому за її заявою 26.07.2005 року її було знято з реєстрації. Але будинок вони так і не купили, тому вона хоче зареєструватися за адресою фактичного її проживання, тобто, за адресою АДРЕСА_1.
Оскільки для реєстрації необхідна згода всіх зареєстрованих повнолітніх членів сім’ї, вона не може цього зробити, так як відповідач заперечує. Вважає, що своїм фактичним проживанням у спірній квартирі, оплатою комунальних платежів та утриманням жилого приміщення у належному стані вона придбала право на проживання та здійснення реєстрації за зазначеною адресою.
У судовому засіданні позивачка свої вимоги підтримала, пояснила, що основний квартиронаймач - мати чоловіка ОСОБА_12 померла 30.07.2010 року. На теперішній час у двокімнатній квартирі житловою площею 37,4 кв.м зареєстровано четверо осіб - відповідач ОСОБА_13, її чоловік ОСОБА_11, та її двоє синів — ОСОБА_9 та неповнолітній ОСОБА_10 Вона також проживає в квартирі, але не зареєстрована, так як відповідач не надає згоди на її реєстрацію. Просить визнати її право користуватися жилим приміщенням та зобов'язати Криворізьке міське управління міліції зареєструвати її за вказаною адресою.
Представник відповідача ОСОБА_3, яка діє на підставі довіреності (а.с.17) в судовому засіданні заперечувала проти позову, вважаючи позовні вимоги безпідставними. Пояснила, що позивачка мешкає у спірній квартирі без реєстрації, користується нею, тому в цій частині вимог взагалі відсутній спір. Щодо реєстрації позивачки, то для цього необхідна згода всіх повнолітніх членів сім’ї, але, враховуючи невелику житлову площу квартири та відсутність згоди на реєстрацію відповідача та 3-ї особи - ОСОБА_11, не вбачає підстав для задоволення позову.
Присутній раніше у судовому засіданні 3-я особа ОСОБА_9 поясняв, що не заперечує, щоб його мати ОСОБА_2 була зареєстрована у квартирі, в якій вона проживає.
Третя особа ОСОБА_11 у судове засідання викликався, не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Надав суду письмові заперечення (а.с.ЗЗ), у яких зазначив, що позивачка з 2004 року знайшла собі іншого чоловіка, покинула сім’ю та з 2005 року він не знав, де вона проживає. У 2010 році вона повернулася у квартиру та хоче зареєструватися, щоб потім приймати участь у приватизації. Проти позову заперечує та просить відмовити у його задоволенні.
Представники 3-х осіб комунального житлового підприємства № 11 та
Криворізького міського управління МВС України у Дніпропетровській області викликалися, не з'явилися, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Від КЖП № 11 надійшла заява, в якій вони просять розглядати справу за відсутності їх представника (а.с.27).
Суд, вислухавши позивачку, представника відповідача, свідка, проаналізувавши письмові матеріали справи, суд дійшов висновку, що у задоволенні позовних вимог необхідно відмовити з наступних підстав.
У судовому засіданні встановлено, що за адресою АДРЕСА_1 на теперішній час зареєстровані ОСОБА_13. ОСОБА_11. ОСОБА_9 та неповнолітній ОСОБА_10 Зазначені обставини не заперечувалися сторонами.
Основний квартиронаймач ОСОБА_12 померла 30.07.2010 року, що підтверджується копією свідоцтва про смерть (а.с.19).
Позивачка ОСОБА_2 згідно свідоцтва про укладення шлюбу з 12.06.1987 року перебуває у шлюбі з ОСОБА_11 (а.с.37), від якого мають двох дітей - ОСОБА_9 та неповнолітнього ОСОБА_10, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.6).
Як убачається з копії паспорта позивачки, вона з 28.04.1988 року була зареєстрована за адресою ІНФОРМАЦІЯ_2 та 26.07.2005 року знята з реєстрації за зазначеною адресою (а.с.5, на звороті).
Відповідно до ч.І ст. 61 Житлового кодексу України (надалі - ЖК України) користування жилим приміщенням у будинках державного і громадського житлового фонду здійснюється відповідно до договору найму жилого приміщення. Договір найму жилого приміщення в будинках державного і громадського житлового фонду укладається в письмовій формі на підставі ордера на жиле приміщення між наймодавцем - житлово- експлуатаційною організацією (а в разі її відсутності - відповідним підприємством, установою, організацією) і наймачем - громадянином, на ім'я якого видано ордер (ч.2 ст. 61 ЖК України).
Згідно ч.І ст. 65 ЖК України наймач вправі в установленому порядку за письмовою згодою всіх членів сім’ї, які проживають разом з ним, вселити в займане ним жиле приміщення свою дружину, дітей, батьків, а також інших осіб.
Як зазначала позивачка, основним квартиронаймачем за життя була ОСОБА_12, яка померла 30.07.2010 року. На кого переоформлено договір найму після її смерті, позивачка не знає.
Факт проживання позивачки у спірній квартирі та користування нею в судовому засіданні не заперечувався самою позивачкою та підтверджений свідком ОСОБА_14
На час розгляду справи докази щодо виселення позивачки з квартири суду не надані,
тому суд не вбачає наявності спору у частині позовних вимог щодо визнання права
позивачки на користування спірним жилим приміщенням.
Вимоги позивачки щодо зобов'язання Криворізького міського управління МВС
України в Дніпропетровській області зареєструвати її за адресою м. Кривий Ріг. вул.
Димитрова. 45, кв.2, суд вважає безпідставними. Зазначена установа заявлена позивачкою
як 3-я особа, обставини, які б свідчили про порушення прав позивачки посадовими
особами цієї установи в позовній заяві не зазначені, а також не надано відповідних доказів.
Крім того, за відсутності письмової згоди всіх повнолітніх членів сім’ї, які
проживають з квартиронаймачем у спірній квартирі, виходячи з розміру жилої площі
спірної квартири з урахуванням вимог ст. ст.47. 48 ЖК України щодо норми жилої площі,
суд не вбачає підстав для задоволення вимог позивачки.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 212, 213, 215 ЦПК України,
ст.ст. 47.48. 61. 65 Житлового Кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
У задоволенні позовних вимог ЖУММА ОСОБА_4 до ЖУММА ОСОБА_13
ОСОБА_6. 3-і особи ЖУММА ОСОБА_6, ЖУММА ОСОБА_10
ОСОБА_8, ЖУММА ОСОБА_8, Криворізьке міське управління
МВС України в Дніпропетровській області. Комунальне житлове підприємство №11.
про визнання особи такою, що має право бути зареєстрована за адресою житлового
приміщення, яким вона користується у зв’язку з проживанням у ньому більше шести
місяців разом з неповнолітньою дитиною та чоловіком відмовити у повному обсязі.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його
проголошення до апеляційного суду Дніпропетровської області через Дзержинський
районний суд м. Кривого Рогу. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у
судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну
скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної
скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги
рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи
апеляційним судом.
Повне рішення виготовлено 30.11.2010 року-.
Суддя: В. Ю. Міхеєва