Судове рішення #72927823



АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_________________________________________________________________

Справа № 22а-25288/2011                                        Головуючий 1 інст. - Дегтярчук М.О.

Категорія - соцвиплати                                                Доповідач - Карімова Л.В.



У X В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

       ЗО листопада 2011 року судова колегія судової палати у цивільних справах апеляційного суду Харківської області в складі:


                       головуючого судді -         КАР ІМОВОІ Л.В.,

                       суддів колегії        -        ОСОБА_1, ОСОБА_2,

розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за апеляційною скаргою Управління праці та соціального захисту населення Лозівської районної державної адміністрації Харківської області на рішення Лозівського міськрайонного суду Харківської області від 03 серпня 2010 року по справі за позовом ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Лозівської районної державної адміністрації Харківської області про визнання протиправними дій та стягнення недоотриманої суми щорічної допомоги на оздоровлення,-


В С Т А Н О В И Л А:


       У липні 2010 року позивач звернулась з вказаним позовом, в якому просила визнати протиправними дії відповідача щодо недонарахуванню та недоплати разової допомоги на оздоровлення та стягнути недоплачену щорічну компенсацію на оздоровлення за 2009 рік у сумі 2925 гри.

       В обгрунтування позовних вимог посилалась на те, що є учасником ліквідації аварії на ЧАЕС 2-ї категорії, а тому має право на отримання різних пільг, компенсацій та допомоги, передбачених ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», в тому числі на отримання щорічної допомоги на оздоровлення у розмірі 5-ти мінімальних заробітних плат. Проте соціальна допомога виплачена в значно менших розмірах ніж передбачено законодавством.

       Відповідач позов не визнав, посилаючись на відсутність правових підстав для цього, справу просив розглянути без його участі.

       Рішенням Лозівського міскрайонного суду Харківської області від 03 серпня 2010 року позов задоволено частково. Визнано протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення Лозівської районної державної адміністрації Харківської області щодо недонарахування ОСОБА_3 щорічної допомоги на оздоровлення за 2009 рік. Зобов’язано Управління праці та соціального захисту населення Лозівської районної державної адміністрації Харківської області провести ОСОБА_3 0.3. перерахунок щорічної допомоги на оздоровлення за 2009 рік в розмірі п*яти мінімальних заробітних плат відповідно до ст. 48 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, виходячи з законодавчо встановлених розмірів мінімальної заробітної плати, та провести виплату належної суми відповідно до закону, з урахуванням виплаченої суми. В іншій частині позовних вимог відмовлено.

       В апеляційній скарзі Управління праці та соціального захисту населення Лозівської районної державної адміністрації просить скасувати рішення та ухвалити нове про відмову у задоволені позовних вимог, посилаючись на неправильне застосування норм чинного законодавства.

       Позивач рішення не оскаржила, письмових заперечень на апеляційну скаргу не подала.

       Апеляційна скарга прийнята до розгляду судовою колегією судової палати у цивільних справах апеляційного суду Харківської області і розглядається за правилами КАС України відповідно до вимог Закону України «Про внесення змін до розділу ХП «Прикінцеві положення» ЗУ «Про судоустрій і статус суддів» щодо передачі справ, пов’язаних із соціальними виплатами від 2 грудня 2010 року № 2748 - У1, який набрав чинності з 30 грудня 2010 року.

       Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 197 Кодексу Адміністративного судочинства України розгляд справи здійснено в порядку письмового провадження, за правилами цього Кодексу.

       Судова колегія, перевіривши матеріали справи і обговоривши підстави апеляційної скарги, вважає що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.

       Матеріали справи свідчать, що ОСОБА_3 має правовий статус ліквідатора аварії на ЧАЕС 2-ї категорії, а тому у 2009 році відповідно до ст. 48 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” мала право на отримання щорічної допомоги на оздоровлення у розмірі 5-ти мінімальних заробітних плат.

       Згідно з ч. 1 ст. 67 Закону № 797-ХП конкретні розміри всіх доплат, пенсій і компенсацій підвищуються Кабінетом Міністрів України відповідно до зміни індексу вартості життя і зростання мінімальної заробітної плати.

       Встановлений в 1996 році постановою Кабінету Міністрів України № 836 розмір щорічної допомоги на оздоровлення протягом багатьох років не змінювався, незважаючи на постійне збільшення мінімальної заробітної плати, і не відповідає розміру, визначеному діючим законодавством.

       Щорічна допомога на оздоровлення за 2009 рік виплачена позивачу у розмірі 100 грн.

       Між тим, наявність права позивача на отримання щорічної допомоги на оздоровлення у розмірах, встановлених ЗУ «Про статусі соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», є визначальним для вирішення даного спору.

       Крім того, таке право позивача гарантується Конституцією України, ст. 46, якої передбачено право громадянина на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та інших випадках, передбачених законом.

       Згідно ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов*язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

       Проте у 2009 році Законом України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» дію положень ст. 48 Закону України «Про статусі соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо розміру виплат щорічної допомоги на оздоровлення зупинено не було і конкретних розмірів цих виплат встановлено також не було, а тому така допомога мала бути нарахована у порядку та розмірах визначених базовим законом, а не постановами Кабінету Міністрів України.

       Задовольняючи позовні вимоги щодо нарахування та виплати щорічної допомоги на оздоровлення, передбаченої ст. 48 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за 2009 рік, суд дійшов правильного висновку, що позов підлягає задоволенню.

       За таких обставин, судова колегії вважає, що рішення ухвалено з дотриманням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують.

       Керуючись ст. 160, п. 1 ч. 1 ст. 197, п. 2, ч. 1, ст. 198, ст. ст. 200, 205, 206 КАС України, судова колегія, -


У X В А Л И Л А:


       Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Лозівської районної державної адміністрації Харківської області - залишити без задоволення.

       Рішення Лозівського міськрайонного суду Харківської області від 03 серпня 2010 року - залишити

без змін.

       Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили через п’ять днів після направлення її особам, які беруть участь у справі, і може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили.




       Головуючий суддя -


       Судді колегії-



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація