Справа №1-155/2009 року
В И Р О К
І М ` Я М У К Р А Ї Н И
26 жовтня 2009 року смт. Вол.-Волинський
Володарськ-Волинський районний суд Житомирської області
в складі: головуючого – судді Сульженка Л.П.
при секретарі Малецькій М.О.
З участю прокурора Шамрай О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Володарськ-Волинський кримінальну справу по обвинуваченню
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2,
Володарсько-Волинського району Житомирської області,
українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, несудимого, неодруженого, непрацюючого,
у вчиненні злочину передбаченого ст.307 ч.2 КК України,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 01 серпня 2009 року в лісі, поблизу с.Давидівка, Володарсько-Волинського району виявив рослини коноплі та шляхом відділення стебел з листям від кореневої системи умисно, незаконно виробив та придбав з метою збуту, наркотичний засіб - канабіс (маріхуана), який містить наркотично-активні алкалоїди опію тетрагідроканнабінол та відноситься до особливо-небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено, в кількості 91,473 гр. у висушеному стані, який переніс до свого домоволодіння по вулиці Мічуріна 3, с. Давидівка, Володарсько-Волинського району, Житомирської області де незаконно зберігав наркотичний засіб з метою збуту. 02-03 серпня 2009 року, а точної дати слідством не встановлено, він, реалізовуючи свій злочинний намір на збут наркотичного засобу, домовився з особою з вигаданим ім'ям (легендована особа) ОСОБА_2 про збут наркотичних засобів та 06 серпня 2009 року він в с.Давидівка, Вододарсько-Волинського району, умисно, незаконно збув частину наркотичного засобу - канабіс (маріхуана), який містить наркотично-активні алкалоїди опію тетрагідроканнабінол та відноситься до особливо-небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено, в кількості 73,57 гр. у висушеному стані за гроші в сумі 1000 грн.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину в інкримінованому злочині визнав повністю, щиро розкаявся та пояснив, що 1 серпня 2009 року в лісі поблизу с.Давидівка, Володарсько - Волинського району, Житомирської області, він знайшов рослини коноплі та вирішив зірвати коноплю та висушити її щоб отримати за це гроші. Коноплю він приніс до себе додому та висушив рослини на горищі хліва, після чого не подрібнюючи поклав сухі рослини до своєї сумки та заховав в підсобному приміщенні де зберігаються дрова. На початку серпня 2009 року, до нього приїхав не знайомий йому молодий чоловік та запитав чи не може він продати йому коноплі на 1000 ( одну тисячу ) гривень. Він погодився та 6 серпня 2009 року, у вечірній час, коли він знаходився вдома, до його домоволодіння прийшов чоловік з яким напередодні він домовлявся про продаж коноплі. Даний чоловік дав йому гроші в сумі 1000 (одна тисяча) гривень, купюрами по сто гривень кожна, а він в свою чергу дістав зі своєї сумки рослини коноплі та переклавши їх до кольорового поліпропіленового пакету, передав їх даному чоловіку після чого той пішов. Після цього він вирішив сходити до магазину та коли йшов по вулиці, біля нього зупинився автомобіль чорного кольору з
- 2 -
якого вийшли працівники міліції та оголосили йому постанову про проведення у нього оперативної закупівлі наркотичного засобу та запропонували видати гроші, які він отримав за продаж рослин коноплі. Після цього він зізнався в тому, що дійсно щойно продав коноплю та сказав, що гроші в його будинку.
Дослідивши матеріали кримінальної справи, суд приходить до переконання, що вина ОСОБА_1 виразилася у незаконному придбанні, виробництві та зберіганні особливо-небезпечних наркотичних засобів з метою збуту, а також незаконний збут особливо небезпечних наркотичних засобів.
Протокол огляду місця події від 6 серпня 2009 року підтверджує, що в будинку належному ОСОБА_1, що розташований за адресою: с.Давидівка Володарсько – Волинського району було виявлено та вилучено рослини коноплі масою 17,903 грам та грошові купюри в сумі 1000 гривень (а.с. 11).
Згідно протоколу оперативної закупівлі від 6 серпня 2009 року у ОСОБА_2 було вилучено пакет із стеблами зеленого кольору (а.с. 10).
Із висновків експерта №2/923 та №2/922 від 20 серпня 2009 року слідує, що надані на дослідження верхівки рослин з листям та суцвіттям зеленого кольору, мають ботанічні ознаки рослин коноплі, містять - тетрагідроканнабінол і є особливо небезпечним наркотичним засобом - КАНАБІСОМ / марихуаною /, масою 17,903 грам та 73,57 грам (а.с.57, 62).
Дії ОСОБА_1 суд кваліфікує за ст.307 ч.2 КК України, як незаконне придбання, виробництво та зберіганні особливо-небезпечних наркотичних засобів з метою збуту, а також незаконний збут особливо небезпечних наркотичних засобів.
Обираючи вид та міру покарання підсудному, суд відповідно до ст.65 КК України враховує ступінь тяжкості вчиненого ним злочину, особу винного, обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.
Обставиною, яка пом'якшує покарання підсудного є те що вину визнав та щиро розкаявся. Обставин, які обтяжують покарання, судом не встановлено.
За обставин, досліджених по справі, суд приходить до переконання, що ОСОБА_1 може бути виправлений без ізоляції його від суспільства і йому необхідно призначити покарання не пов'язане з позбавленням волі з встановленням випробування.
Підлягають стягненню з ОСОБА_1 на користь НДЕКЦ при УМВС України в Житомирській області судові витрати по справі за проведення хімічної експертизи в сумі 281 гривня 52 копійки.
Речовий доказ: наркотичний засіб вагою 73,57 грам та 17,903 грам, який зберігається в камері речових доказів Червоноармійського РВ УМВС України в Житомирській області - підлягає знищенню.
Згідно ст.59 КК України конфіскація майна не може бути призначена судом, коли особа звільняється від відбування основного покарання з випробуванням, навіть якщо в санкції особливої частини КК, за якою засуджується винний, вона передбачена як обов’язкове додаткове покарання. У ст.77 КК України конфіскація також не передбачена.
Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд -
З А С У Д И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ст.307 ч.2 КК України і призначити йому покарання – п`ять років позбавлення волі.
У відповідності зі ст.75 КК України ОСОБА_1 звільнити від відбування призначеного покарання, якщо він протягом двох років не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов”язки.
- 3 -
Згідно зі ст.76 КК України покласти на ОСОБА_1 такі обов”язки:
1)не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи;
2)повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи або навчання.
Запобіжний захід до набрання вироком законної сили у відношенні ОСОБА_1 залишити попередній – підписку про невиїзд з постійного місця проживання.
Стягнути з ОСОБА_1 судові витрати в сумі 281 гривня 52 копійки на користь науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС України в Житомирській області, Код 25574601 Банк:УДК в Житомирській області МФО: 811039, р/р 35229005000096.
Речовий доказ: наркотичний засіб вагою 73,57 грам та 17,903 грам, який зберігається в камері речових доказів Червоноармійського РВ УМВС України в Житомирській області - знищити.
Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Житомирської області протягом 15 діб з моменту проголошення вироку через Володарськ-Волинський районний суд.
Головуючий /підпис/
Копія вірна.
Суддя: Сульженко Л.П.