Кримінальна справа № 1/28 2007р.
ВИРОК
іменем України
06 лютого 2007 року Нижньосірогозький районний суд Херсонської області у складі: головуючого - судді Цесельської О.С, при секретарі Черняковій Н.С., з участю державного обвинувача - помічника прокурора Тарабака М.Д., потерпілого ОСОБА_3 А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Нижні Сірогози Херсонської області кримінальну справу по звинуваченню:
- ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с Верби Нижньосірогозького району Херсонської області, мешканця с Комсомольське Нижньосірогозького району Херсонської області, українця, громадянина України, освіта неповна середня, не одруженого, не працюючого, раніше не судимого, у вчиненні злочину, передбаченого ст. 122 ч. 1 КК України.
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 02 вересня 2005 року приблизно о 22.00 годині, знаходячись в стані алкогольного сп'яніння, перебуваючи біля двору ОСОБА_2. в с Комсомольське Нижньосірогозького району Херсонської області, на ґрунті неприязних відносин, в ході бійки, звалив на землю та умисно наніс чисельні удари руками та ногами по обличчю та верхній частині тулуба ОСОБА_3, тим самим завдав ОСОБА_3 тілесні ушкодження у вигляді: розриву лівого ключично -акромального сочленіння, які відносяться до середньої тяжкості тілесних ушкоджень, які не є небезпечними для життя в момент заподіяння, але спричинили тривалий розлад здоров'я потерпілого.
Підсудний ОСОБА_1 свою вину у вчиненні злочину визнав повністю, розкаявся та пояснив, що дійсно приблизно о 22.00 годині 02 вересня 2005 року він завдав ОСОБА_3 один удар рукою в область обличчя, а коли той впав від удару, завдав ще кілька ударів ногами по тулубу ОСОБА_3. Всіх подробиць спричинення тілесних пошкоджень потерпілому не пам'ятає, оскільки був в стані сильного алкогольного сп'яніння. Крім того, цього ж дня - 02 вересня 2005 року він з потерпілим ще кілька раз вступав в бійку протягом дня в с Дем"янівка, вважає що потерпілий його провокував на це своєю поведінкою. У вчиненому розкаявся, зробив належні висновки.
Крім особистого зізнання підсудним ОСОБА_1 у вчиненні злочину його винність знаходить підтвердження такими доказами.
Допитана в судовому засіданні потерпілий ОСОБА_3, пояснив, що 02 вересня 2005 року вживав спиртні напої разом з ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 в с Дем"янівка, під час цього у підсудного з ОСОБА_6 виник конфлікт, заступаючись за ОСОБА_6, він намагався вдарити ОСОБА_1, який у відповідь вдарив його рукою по обличчю і тулубу. Ніякого болю після цих ударів він не відчував, разом з хлопцями поїхали до с Комсомольське на мотоциклах. В с Комсомольське біля подвір'я ОСОБА_2 знову виник конфлікт між ним та ОСОБА_1 в результаті чого ОСОБА_1 завдав йому 1-2 удари рукою по обличчю, від яких він впав на землю, а ОСОБА_1 завдав йому ще чисельних ударів ногами в область верхньої частини тулуба, після
чого він пішов додому, ліг спати. Зранку відчув сильний біль в лівому плечі в області нанесення ударів підсудним та звернувся за медичною допомогою.
Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_6 підтвердив що 02 вересня 2005 року між потерпілим ОСОБА_3 та ОСОБА_1 близько 14-15 години в с Дем"янівка виникла бійка, їх розборонили.
Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_5 пояснив що бачив як 02 вересня 2005 року близько 22.00 години ОСОБА_1 в с Комсомольське біля подвір'я ОСОБА_2 завдав ОСОБА_3 удари кулаками в область обличчя, а після того як ОСОБА_3. впав від ударів, ОСОБА_1 продовжував бити ОСОБА_3 ногами по верхній частині тулуба. ОСОБА_7. забрав ОСОБА_3 та сказав тому щоб він йшов додому, після чого всі розійшлись.
Заявою матері потерпілого ОСОБА_3 - ОСОБА_8 від 15 вересня 2005 року, в якій вона прохає правоохоронні органи прийняти міри до ОСОБА_1, який 02.09.2005 року завдав тілесні ушкодження ОСОБА_3 (а. с. 3).
Відповідно до висновку судово - медичної експертизи № 51/137 від 26.09.2005 року, тілесні ушкодження, виявлені у ОСОБА_3. у вигляді розриву лівого ключично - акромального сочленіння виникли від дії тупого предмету або від удар від такий предмет, по часу виникнення відповідають 02.09.2005 року та відносяться до тілесних ушкоджень середньої тяжкості за критерієм тривалості розладу здоров'я. (а. с. 14).
Оскільки ОСОБА_1 заподіяв ОСОБА_3 умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, яке не є небезпечним для життя, але таке, що спричинило тривалий розлад здоров'я, його дії необхідно кваліфікувати за ст. 122 ч. 1 КК України.
При призначенні виду та міри покарання суд враховує характер та ступінь громадської небезпеки вчиненого, дані про особу підсудного ОСОБА_1, який за місцем проживання характеризується позитивно, притягується до кримінальної відповідальності вперше.
В якості обставин, які пом'якшують відповідальність підсудного ОСОБА_1, суд визнає щире каяття.
В якості обставин, обтяжуючих відповідальність підсудного ОСОБА_1, суд визнає вчинення злочину в стані алкогольного сп'яніння.
З врахуванням викладеного суд дійшов висновку, що існує можливість виправлення підсудного ОСОБА_1 без відбуття покарання, з випробуванням протягом іспитового строку.
Заявлений потерпілим ОСОБА_3 цивільний позов про стягнення 1000 гривень заподіяної матеріальної шкоди та 1000 гривень заподіяної моральної шкоди, піддягає задоволенню частково - в сумі 600 гривень заподіяної моральної шкоди, оскільки потерпілий відчував фізичний біль від отриманих пошкоджень, був непрацездатним, був змушений лікуватися, відчував незручності у повсякденному житті та побуті. Вимога про стягнення матеріальної шкоди задоволенню не підлягає, оскільки потерпілий не надав жодних доказів в підтвердження такої шкоди.
Керуючись ст. ст. 323-324 КПК України, ст. ст. 75-76 КК України, суд
ЗАСУДИВ:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ч.І ст. 122 КК України та призначити покарання ОСОБА_1 за ст. 122 ч.І КК України на два роки позбавлення волі.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбуття призначеного покарання з іспитовим строком випробування тривалістю в один рік .
На підставі ст. 76 КК України покласти на засудженого ОСОБА_1 такі обов'язки:
1. Не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально - виконавчої системи.
2.Своєчасно повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, сімейного стану, роботи або навчання.
3.Періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.
Запобіжний захід відносно засудженого ОСОБА_1 - підписку про невиїзд залишити без змін до набрання вироком чинності.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_3 600 гривень заподіяної моральної шкоди.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь обласного бюро СМЕ м. Херсона 15 гривень 83 копійки судових витрат за проведення судово-медичної експертизи по справі.
Вирок може бути оскаржено до апеляційного суду Херсонської області протягом п'ятнадцяти діб з часу його проголошення шляхом подачі апеляції, апеляційного подання через Нижньосірогозький районний суд Херсонської області.