Судове рішення #7286914

Справа № 2о-86/2009р.


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М         У К Р А Ї Н И

08 грудня 2009 року м. Носівка

 Носівський районний суд Чернігівської області у складі:

головуючого – судді ОСОБА_1,

за участю секретаря             ОСОБА_2,

заявниці ОСОБА_3,


розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Носівського районного суду цивільну справу за заявою ОСОБА_3 про встановлення факту належності правовстановлюючих документів, заінтересована особа – Макіївська сільська рада Носівського району Чернігівської області,

В С Т А Н О В И В:

23 листопада 2009 року до Носівського районного суду звернулася ОСОБА_3 із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючих документів. Заявниця зазначає, що вона є спадкоємицею за законом майна померлого чоловіка ОСОБА_4, який помер 06 серпня 2006 року. Однак при оформленні спадщини виявилося, що у свідоцтві про його смерть по батькові чоловіка записано як „Никифорович”, а в державному акті на право власності на земельну ділянку по батькові чоловіка записано як „Нечіпорович”. Оскільки виправити помилки у вказаних документах неможливо, то їй у судовому порядку необхідно встановити факт належності вказаного правовстановлюючого документу для подальшого оформлення спадщини.

У судовому засіданні заявниця ОСОБА_3 підтримала доводи заяви та пояснила, що вказана помилка виникли через те, що по-батькові чоловіка в різних документах могли записати по різному.

У судове засідання представник заінтересованої особи – Макіївської сільської ради Носівського району Чернігівської області не з’явився, проте до суду надійшов лист сільського голови у якому зазначається, що сільська рада не заперечує щодо встановлення вказаного факту належності правовстановлюючого документу і просить розглядати справу без участі їх представника.

Допитані як свідки ОСОБА_5 та ОСОБА_6 дали суду показання, що вони дуже добре і давно знали померлого ОСОБА_4, оскільки проживали з ним по-сусідству. Він працював трактористом у колгоспі. Вони підтвердила, що знали і його батька ОСОБА_7, також у селі по різному говорили його по-батькові, а помилка у написанні могла виникнути при перекладі з російської мови.

Вислухавши пояснення заявниці, допитавши свідків, вивчивши матеріали справи, судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім’я, по-батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім’ям, по-батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

Згідно свідоцтва про народження серії ІV-УР № 2377142 від 26 травня 1963 року виданого Бобровицьким ЗАГСом Чернігівської області ОСОБА_4 народився 03 січня 1940 року.

Згідно свідоцтва про смерть серії 1-ЕЛ № 045886 виданого виконкомом Макіївської сільської ради Носівського району Чернігівської області ОСОБА_4 помер 06 серпня 2006 року у віці 66 років.

З матеріалів спадкової справи № 595, заведеної 07 грудня 2006 року до майна померлого 06 серпня 2006 року ОСОБА_4, копія якої надійшла з Носівської районної державної нотаріальної контори за № 1255/01-14 від 08 грудня 2009 року, вбачається, що спору про право немає.

Аналізуючи добуті докази, суд приходить до висновку про те, що факт належності правовстановлюючих документів підтвердився.

Встановлення даного факту має для ОСОБА_3 юридичне значення, оскільки надає їй можливість оформити спадщину.

    Керуючись ст.ст. 256, 259 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Заяву ОСОБА_3 про встановлення факту належності правовстановлюючих документів задовольнити.

Встановити факт, що державний акт на право власності на земельну ділянку серії ЧН № 100767 від 22 грудня 2003 року, виданий на ім’я ОСОБА_8, належить ОСОБА_4, який помер 06 серпня 2006 року.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Чернігівської області через Носівський районний суд. Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                                          В.М. Корзаченко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація