Справа № 2-7976-09
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 грудня 2009 року Соснівський районний суд м. Черкаси в складі:
головуючого судді – Романенко В.А.
при секретарі – Дяченко С.С.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду м. Черкаси цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів, посилаючись на те, що 07 листопада 1992 року між нею та відповідачем ОСОБА_2 зареєстрований шлюб відділом реєстрації актів громадянського стану Кримківської сільської ради Шполянського району Черкаської області, актовий запис № 12.
Від шлюбу мають дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка перебуває на її повному утриманні.
Причиною розпаду сім'ї є те, що вони мають різні погляди на життя, тому між ними постійно виникають сварки і вони не можуть порозумітися.
Шлюбні відносини припинені в лютому 2009 року. Спільне господарство не ведеться. Подальше подружнє життя і збереження сім'ї не можливо. Спільне майно розділено відповідно до ухвали Соснівського районного суду м. Черкаси від 16.02.2009 року.
Просить суд розірвати шлюб між нею та відповідачем, а також стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі ? частини всіх видів заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, до досягнення дитиною повноліття.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала, та просила суд задовольнити їх в повному обсязі.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнав, та не заперечував проти їх задоволення.
Судом встановлено, що сторони припинили подружні стосунки та поновлювати їх наміру не мають. Сім’я розпалась остаточно, для її відновлення можливостей немає, а тому суд вважає за необхідне шлюб між сторонами розірвати.
Відповідно ст. 180 Сімейного Кодексу України, батьки зобов’язані утримувати своїх неповнолітніх дітей.
Згідно до ст. 182 СК України обставини, які враховуються судом при визначенні розміру аліментів, а саме: стан здоров’я та матеріальне становище дитини, стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, інші обставини, що мають істотне значення.
В судовому засіданні встановлено, що 07 листопада 1992 року сторони зареєстрували шлюб у відділі реєстрації актів громадянського стану Кримківської сільської ради Шполянського району Черкаської області, актовий запис № 12.
Від шлюбу сторони мають дитину: дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Оскільки відповідач ухиляється від утримання дитини і добровільно не надає матеріальної допомоги на утримання дитини, суд вважає, що позов в частині стягнення аліментів підлягає до задоволення.
Витрати необхідно покласти на обидві сторони.
На підставі ст. ст. 111, 112, 180, 182, 183, 185 СК України, керуючись ст. ст. 10, 11, 130, 174, 209, 212, 214-215 ЦПК України, суд –
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 07 листопада 1992 року у відділі реєстрації актів громадянського стану Кримківської сільської ради Шполянського району Черкаської області, актовий запис № 12 - розірвати.
Витрати, пов’язані з отриманням свідоцтва про розірвання шлюбу в сумі 17 грн. покласти на ОСОБА_1, ОСОБА_2 - від сплати звільнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3, проживаючого: ІНФОРМАЦІЯ_4, працюючого ПП Ісаєнко на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітньої дитини: дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти в розмірі ? частини всіх видів заробітку (доходу) щомісячно, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 12 листопада 2009 року і до її повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 51 грн, та інформаційно-технічні витрати у розмірі 120 грн.
Рішення в частині стягнення аліментів підлягає до негайного виконання.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Головуючий: