Справа № 2-1509 / 2009 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
9 грудня 2009 року Шепетівський міськрайонний суд
Хмельницької області
в складі:
головуючої – судді Пічугіної Н.О.,
при секретарі – Кузьминчук М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Шепетівці справу за позовом ОСОБА_1 до Грицівської селищної ради Шепетівського району Хмельницької області про визнання права власності на спадкове майно,
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з даним позовом, посилаючись на те, що 10.09.2006 року помер його батько ОСОБА_2 Ще за життя він побудував житловий будинок з надвірними будівлями (сарай та погріб) в смт. Гриців по вул. Кірова, 41, Шепетівського району Хмельницької області. Будинок закінчений та прийнятий в експлуатацію на підставі рішення Грицівської селищної ради від 30.07.1996 року № 4, однак свідоцтво про право власності померлий не отримав. На день смерті батька позивач проживав разом з ним у належному йому будинку і після смерті фактично вступив в управління та розпорядження спадковим майном. Оскільки на це будинковолодіння відсутнє свідоцтво про право власності, ОСОБА_1 не може оформити на себе спадщини, тому просить суд визнати право власності на вказане спадкове майно, загальна вартість якого становить 59 962 грн.
Представник позивача ОСОБА_3 у судовому засіданні позов підтримав.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений у встановленому законом порядку . Проте до суду надіслав заяву, в якій просив справу розглядати у його відсутності. Позов визнає в повному об’ємі.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов підлягаючим задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 392 ЦК України, власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Згідно ст. 1268 ч. ч. 1, 3 ЦК України с падкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Як встановлено в судовому засіданні, 10 вересня 2006 року ОСОБА_2 помер, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії І-БВ № 043234.
Ще за життя ним, згідно рішення виконкому Грицівської селищної ради № 10 від 31.10.1989 року, побудовано житловий цегляний будинок № 41, що розташований по вул. Кірова в смт. Гриців Шепетівського району Хмельницької області. Будинок закінчений та прийнятий в експлуатацію на підставі рішення виконкому Грицівської селищної ради від 30.07.1996 року. Однак, померлий не отримав правовстановлюючого документу, який підтверджує його права власності на дане домоволодіння, загальною площею 201,9 кв. м., жилою – 74,7 кв. м., вартість якого становить 59 962 грн., що підтверджується довідкою № 649 від 08.10.2009 року, виданою Шепетівським бюро технічної інвентаризації.
Згідно свідоцтва про народження серії ІІІ-БВ № 316386 позивач ОСОБА_1 є сином померлого ОСОБА_2 Після смерті останнього він фактично вступив в управління та розпорядженням спадковим майном, так як на день смерті батька проживав разом з ним.
На даний час ОСОБА_1 має намір оформити право власності на спадкове майно, яке складається з домоволодіння, розташованого по вул. Кірова, 41 в смт. Гриців, але не може цього зробити, оскільки на це домоволодіння відсутній правовстановлюючий документ, який підтверджує право власності на нього померлого ОСОБА_2
Враховуючи вищевикладене, суд вважає що є достатньо підстав для задоволення позову, оскільки, немає сумнівів в тому, що дане домоволодіння належало померлому ОСОБА_2
Отже, на підставі ст. ст. 392, 1268 ЦК України, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 212–214 ЦПК України, суд –
в и р і ш и в:
Позов задовольнити. Визнати за ОСОБА_1 право власності на домоволодіння № 41, що знаходиться по вулиці Кірова смт. Гриців Шепетівського району Хмельницької області, загальною площею 201,9 кв. м., житловою площею 74,7 кв. м., вартістю 59 962 гривні.
Протягом десяти днів з дня проголошення рішення може бути подано заяву про його апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Хмельницької області через Шепетівський міськрайонний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили через десять днів з дня його проголошення, якщо не буде подано заяву про апеляційне оскарження. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана протягом двадцяти днів, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: