Судове рішення #7286694

Справа № 2-668/2009р.


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М         У К Р А Ї Н И

11 грудня 2009 року м. Носівка

 Носівський районний суд Чернігівської області у складі:

головуючого – судді ОСОБА_1,

за участю секретаря             ОСОБА_2,

позивачки ОСОБА_3,

відповідача ОСОБА_4,


розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Носівського районного суду цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про розірвання шлюбу,

В С Т А Н О В И В:

08 вересня 2007 року Ніжинським міськрайонним управлінням юстиції Чернігівської області зареєстровано шлюб між громадянами ОСОБА_4 і ОСОБА_3, про що в книзі реєстрації актів про укладення шлюбу зроблено запис за № 472. Від спільного шлюбу вони мають доньку, Єлизавету, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Позивачка 26 листопада 2009 року звернулася до суду з позовом про розірвання шлюбу, зазначивши, що подружнє життя не склалося з вини відповідача, який зловживає спиртними напоями. У зв’язку з цим у сім’ї мають місце постійні сварки та конфлікти. Відповідач створив такі умови проживання, що подальше спільне життя та збереження сім’ї стало неможливим.

У судовому засіданні позивачка ОСОБА_3 позовні вимоги підтримала, просила суд розірвати шлюб без надання терміну на примирення та покласти на відповідача витрати по розірванню шлюбу.

Відповідач ОСОБА_4 у судовому засіданні визнав позовні вимоги та не заперечував щодо розірвання шлюбу.

Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини:

Позивачка звернулася до суду на підставі ч. 1 ст. 110 СК України, яка передбачає можливість пред’явлення позову про розірвання шлюбу одним із подружжя.

Відповідно до ст. 111 СК України суд вживає заходів щодо примирення подружжя, якщо це не суперечить моральним засадам суспільства. Однак, зважаючи на те, що сторони мають тверді наміри розірвати шлюб, суд не вбачає підстав для надання сторонам терміну для примирення.

Відповідно до ч. 2 ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їх дітей, що мають істотне значення.

Виходячи з обставин справи, суд вважає доведеним той факт, що збереження шлюбу суперечить інтересам сторін.

Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 ЦПК України, згідно з якою у разі визнання позову відповідачем, суд за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.

Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, беручи до уваги, що рішення у справі не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд приходить до висновку що позов підлягає задоволенню.

    Керуючись ст. ст. 110-112 СК України та ст.ст. 213, 215 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

    Позовну заяву ОСОБА_3 задовольнити.

Розірвати шлюб між громадянами ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрований 08 вересня 2007 року Ніжинським міськрайонним управлінням юстиції Чернігівської області, про що в книзі реєстрації актів про укладення шлюбу зроблено запис за № 472.

Стягнути на користь держави з ОСОБА_4 при видачі свідоцтва про розірвання шлюбу державного мита у сумі 17 (сімнадцять) гривень.

Звільнити ОСОБА_3 від сплати державного мита при видачі свідоцтва про розірвання шлюбу.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Чернігівської області через Носівський районний суд. Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом 10 днів з дня його проголошення, а апеляційна скарга – протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                                          В.М. Корзаченко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація