Справа № 2-7195-09
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 грудня 2009 року Соснівський районний суд м. Черкаси в складі:
головуючого судді Романенко В.А.
при секретарі Дяченко С.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Соснівського районного суду м. Черкаси цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулась до Соснівського районного суду м. Черкаси з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів.
Позивач в позовній заяві вказує, що 19 вересня 1992 року вона зареєструвала шлюб з відповідачем. 29 серпня 2000 року шлюб розірвано. Від шлюбу мають неповнолітню дитину: дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Відповідач ухиляється від утримання дитини, добровільно не надає матеріальної допомоги з травня 2009 року.
Просить суд стягнути з відповідача на її користь на неповнолітньої дитини: дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в сумі 400 грн., починаючи з дня подачі заяви і до повноліття дитини.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала в повному обсязі, та просила задовольнити.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнав частково, пояснивши, що він не згоден з сумою стягнення аліментів, яку просить стягнути позивачка, оскільки у нього є друга дитина, від другого шлюбу, яка хворіє і теж потребує матеріальної допомоги.
Заслухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до часткового задоволення виходячи з наступного:
19 вересня 1992 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 зареєстрований шлюб.
29 серпня 2000 року шлюб між сторонами розірвано.
Від шлюбу мають неповнолітню дитину: дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає разом з позивачкою та перебуває на її утриманні.
Відповідно ст. 180 Сімейного Кодексу України, батьки зобов’язані утримувати своїх неповнолітніх дітей.
Згідно до ч. 1 ст. 182 СК України обставини, які враховуються судом при визначенні розміру аліментів, а саме: стан здоров’я та матеріальне становище дитини, стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, інші обставини, що мають істотне значення.
В судовому засіданні з достовірністю встановлено, що відповідач ОСОБА_2 знаходиться у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_4. Від цього шлюбу вони мають неповнолітню дитину: сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, який перебуває на «Д» обліку у алерголога, що підтверджується консультативним висновком спеціаліста.
Відповідач ОСОБА_2 являється приватним підприємцем та має нерегулярний мінливий дохід.
Статтею 184 ч. 1 Сімейного кодексу України передбачено – якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платина або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
З урахуванням наведеного, суд вважає, що позов підлягає до часткового задоволення, а саме: стягнення з відповідача на користь позивача аліменти на утримання дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в сумі 300 грн., але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, а також судових витрат на користь держави.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 130, 174, 209, 212, 214-215 ЦПК України, ст. 180, 181, 184, 191 Сімейного Кодексу України, -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_4, працюючого приватним підприємцем, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_5 аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітньої дитини: дочки ОСОБА_3 и Сергіївн и , ІНФОРМАЦІЯ_1 в сумі 300 гривень щомісячно, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 05 жовтня 2009 року і до її повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в сумі 51 гривні.
Стягнути з ОСОБА_2 витрати з інформаційно технічного забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн.
В частині стягнення аліментів підлягає до негайного виконання.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
Головуючий: