АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
_________________________________________________________________
Справа № 22-ц-11387/11 Головуючий суддя І інстанції Харабадзе
Провадження № Суддя доповідач Трішкова І.Ю.
Категорія:
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 червня 2011 року судова колегія судової палати у цивільних справах апеляційного суду Харківської області у складі:
Головуючого - Трішкової І.Ю.,
Суддів: - ОСОБА_1,
-ОСОБА_2,
розглянувши в порядку письмового провадження в місті Харкові апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Лозівському районі Харківської області на рішення Лозівського міськрайонного суду Харківської області від 12 серпня 2010 року по справі за позовом ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України в Лозівському районі Харківської області про перерахунок соціальної допомоги «дітям війни»,-
ВСТАНОВИЛА:
У червні 2010 року позивач звернувся до суду з вищезазначеним позовом.
Справу було розглянуто відповідно до вимог Цивільно-процесуального кодексу України.
Позивач просив визнати неправомірними дії відповідача, нарахувати, як дитині війни, несплачену щомісячну державну допомогу за 2006-2009 роки.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилався на те, що належить до соціальної категорії «Дитина війни» та відповідно до ст.. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни з 01 січня 2006 року по 31 грудня 2009 року має право на отримання соціальної допомоги у розмірі 30% від мінімального розміру пенсії за віком.
Посилаючись на те, що такі виплати йому не проводяться у розмірі,встановленому вказаною статтею, просив зобов’язати відповідача здійснити нарахування за період з 2006 по 2009 роки.
Відповідач у письмовій заяві зазначив, що вимоги позивача щодо підвищення до пенсії «як дитині війни» за 2006-2007 роки вже були предметом судового розгляду.
Ухвалою Лозівського міськрайонного суду Харківської області від 12.08.2010 року закрито провадження у справі за позовом ОСОБА_3 до УПФУ в Лозівському районі Харківської області про зобов*язання здійснити перерахунок щомісячної державної допомоги «дітям війни» в частині за 2006-2007 року у зв*язку з набранням законної сили постановою Лозівського міськрайонного суду Харківської області від 31.12.2009 року, ухваленою з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав.
Рішенням Лозівського міськрайонного суду Харківської області від 12 серпня 2010 року позов ОСОБА_3 задоволено частково.
Зобов’язано УПФУ у Лозівському районі Харківської області провести перерахунок пенсії позивачу з підвищенням її на 30% мінімальної пенсії за віком з розміру, встановленого ч.І ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування» та провести відповідні виплаті за
2008рік з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року та за період з 1 січня 2009 року по 31 грудня
2009року та виплатити різницю між виплаченими та невиплаченими сумами підвищення до пенсії за вказаний період. Стягнуто з УПФУ в Лозівському районі Харківської області на користь позивача судові витрати по справі.
В іншій частини позову відмовлено.
Справу вирішено за відсутності осіб, згідно їх заяв, на наявними матеріалами справи.
В апеляційній скарзі УПФУ в Лозівському районі Харківської області просять скасувати рішення районного суду, в задоволенні позову відмовити, посилаючись на порушення судом першої інстанції матеріального і процесуального права.
Дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи апеляційної скарги колегія вирішила апеляційну скаргу залишити без задоволення, рішення без змін з наступного.
На підставі п.2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо юрисдикції справ, пов’язаних із соціальними виплатами», який набрав чинності 10 березня 2010 року, справа судом першої інстанції розглянута в порядку цивільного судочинства, тому положення КАС України щодо строку позовної давності один рік судом правильно не застосовувались.
Відповідно до ст..6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії підвищується на ЗО % мінімальної пенсії за віком.
Як було встановлено судом першої інстанції, позивач є дитиною війни і відповідно до ст..6 цього Закону має право на державну соціальну підтримку у вигляді підвищення до пенсії в розмірі 30% від мінімальної пенсії за віком.
Відповідно до п.41 розділу 2 ЗУ «Про Державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» № 107-УІ від 28.12.2007р. ст. 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» викладено в новій редакції, відповідно до якої передбачено, що дітям війни до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни Ветеранам війни, які мають право на отримання підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, відповідно до цього Закону та ЗУ « Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» дане підвищення провадиться за їх вибором згідно з одним із законів.
Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року визнано таким, що не відповідає Конституції України, положення п.п.41 розділу 2 цього Закону.
Зазначене рішення Конституційного Суду України є обов’язковим до виконання на території України.
З 1 січня по 22 травня 2008 року підвищення до пенсії позивачу нараховувалось та сплачені на підстав п.41 розділ 2 Закону України № 107-УІ від 28.12.2007р., а з 22 травня по 31 грудня 2008 року на підстав Постанови КМУ № 530 від 28.05.2008 року «Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян».
Законодавчими актами на 2009 рік дію ст.. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» в чинної редакції, яка передбачає підвищення пенсії дітям війни на 30 % мінімальної пенсії за віком, не зупинено.
За таких обставин, суд першої інстанції дійшов правильного висновку щодо зобов’язання відповідача здійснити перерахунок та виплати підвищення пенсії щомісячної надбавки у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком за період з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року з урахуванням сплачених сум, та за період з 1 січня 2009 року по 31 грудня 2009 року з урахуванням сплачених сум.
Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують.
Враховуючи викладене, колегія вважає, що підстав для скасування чи зміни рішення суду першої інстанції не вбачається.
З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 206 КАС України, колегія,
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України у Лозівському районі Харківської області залишити без задоволення.
Рішення Лозівського міськрайонного суду Харківської області від 12 серпня 2010 року залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили негайно і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня її проголошення.
Головуючий
Судді