Справа № 2-1516
2009 рік
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 грудня 2009 року Кіцманський районний суд Чернівецької області у складі : головуючого - судді Литвинюк І.М.
при секретарі - Константинник М.Д.
за участю: позивачів – ОСОБА_1, ОСОБА_2
та представника відповідача - ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м.Кіцмань справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 про поновлення в членах кооперативу „ГАЗ-УПП”, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачі в серпні 2009 року звернулися до суду з позовом до відповідача про поновлення в членах кооперативу, мотивуючи свої вимоги тим, що 18 лютого 2006 року створено кооператив «ГАЗ-УПП», керівником якого є ОСОБА_3. Вказують на те, що на газифікацію магістралі с.Бурдей ними в кооператив були внесені кошти в сумі 1000 грн., однак постановою від 02 квітня 2007 року їх без попередження було виключено з членів кооперативу та повернуто вказані кошти. Посилаються на те, що з кожним часом кооператив хоче більше коштів за підведення стояка до їх будинку, але тут не враховуються їх кошти в сумі 1000 грн., якими кооператив майже рік користувався. Крім того, кооператив мотивує їх виключення тим, що вони невчасно сплатили другий внесок, однак окремими громадянами другий внесок сплачувався після 02 квітня 2007 року і вони підводили стояки до своїх будинків, тому просять поновити їх в кооперативі «ГАЗ-УПП» з оплатою 3250 грн.. за проведення газопроводу до їх будинку.
Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав та пояснив, що 18 лютого 2006 року на загальних зборах жителів сіл Стрілецько-Кутської сільської ради було утворено кооператив по газифікації «ГАЗ-УПП», обрано керівні органи та затверджено Статут кооперативу. Згідно даного Статуту вищим керівним органом кооперативу є загальні збори членів кооперативу, між зборами керівництво здійснює правління кооперативу, яке складається з семи чоловік. Згідно постанови зборів № 1 від 18 лютого 2006 року всі бажаючі вступити до кооперативу повинні були до 01 травня 2006 року внести перший внесок в сумі 1000 грн., а згідно постанови зборів № 3 від 19 листопада 2006 року всі члени кооперативу повинні були здати другий внесок в сумі 1000 грн. до 10 грудня 2006 року. А хто не здав другий внесок, виключаються з кооперативу і повторно можуть бути прийняті лише після того як сплатять внесок в еквіваленті 250%. Однак позивачі другий внесок не сплатили, постійно перешкоджали проведенню робіт по газифікації і рішенням правління кооперативу від 02 квітня 2007 року їх виключено з членів кооперативу з поверненням внесеної суми коштів. Позивачам для поновлення в членах кооперативу було рекомендовано звернутися із заявою до правління кооперативу, дане питання розглядалося на засіданні правління, для повторного прийняття в члени кооперативу слід було внести кошти на 20 % більше – це 3960 грн. (хоча зборами було прийнято рішення, що при повторному вступі сума внеску повинна складати 250%, а це 8125 грн.), однак від даної пропозиції позивачі відмовилися. З 18 вересня 2008 року згідно постанови № 7 загальних зборів членів кооперативу сума внесків в кооператив складає 4800 грн..
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши інші докази по справі , суд вважає, що в задоволенні позовних вимог слід відмовити з наступних підстав.
Судом встановлено, що рішенням загальних зборів жителів сіл Стрілецько-Кутської сільської ради від 18 лютого 2006 року було утворено кооператив по газифікації «ГАЗ-УПП», обрано правління кооперативу, голову правління та затверджено Статут кооперативу. Крім того, прийнято рішення для всіх бажаючих вступити до кооперативу до 01 травня 2006 року внести кошти в сумі 1000 грн.. Відповідно до рішення загальних зборів жителів сіл Стрілецько-Кутської сільської ради від 19 листопада 2006 року всі члени кооперативу до 10 грудня 2006 року повинні були здати другий внесок в сумі 1000 грн.. Членам кооперативу, які до 10 грудня 2006 року не внесли повністю перший і другий внески, вирішено повернути їх кошти, після чого вони можуть вступити до кооперативу після сплати внеску в еквіваленті 250%.
Таким чином, діяльність даного кооперативу здійснюється на підставі Статуту, прийнятого установчими зборами кооперативу «ГАЗ-УПП» 18 лютого 2006 року.
Також встановлено, що рішенням правління кооперативу від 02 квітня 2007 року позивачів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 виключено з членів кооперативу з поверненням внесеної суми коштів за те, що вони не приймали участі в роботі кооперативу та не внесли встановлену суму внесків.
Наведені обставини підтверджуються поясненнями сторін в судовому засіданні, Статутом ОК «ГАЗ-УПП», затвердженим установчими зборами кооперативу «ГАЗ-УПП» від 18 лютого 2006 року та зареєстрованим Кіцманською райдержадміністрацією 28 квітня 2006 року; протоколом № 1 зборів жителів сіл Стрілецько-Кутської сільської ради від 18 лютого 2006 року, протоколом № 3 загальних зборів від 19 листопада 2006 року, свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи – кооперативу ОК «ГАЗ-УПП» та постановою засідання правління кооперативу від 02 квітня 2007 року (протокол № 29).
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 15 Закону України «Про кооперацію» (далі – Закон) та п.п. 4.1, 4.7. п. 4 Статуту обслуговуючого кооперативу «ГАЗ-УПП» вищим керівним органом кооперативу є загальні збори, які правомочні розглядати і вирішувати будь-які питання кооперативу, а постійно діючим органом кооперативу, який є відповідальним перед Загальними зборами, є правління кооперативу, яке вирішує питання про прийом, вихід та виключення членів із складу кооперативу. Стаття 13 Закону України «Про кооперацію» серед підстав припинення членства у кооперативі передбачає несплату внесків у порядку, визначеному статутом кооперативу.
Відповідно до п. 3.6. Статуту кооперативу член кооперативу зобов»язаний дотримуватися цього Статуту і виконувати рішення керівних органів кооперативу, а п. 4.4. вказує на те, що виключно до компетенції Загальних зборів членів кооперативу належить затвердження розміру членських внесків та комплекс заходів, спрямованих на вирішення завдань, що відповідають статутним цілям кооперативу.
Відповідно до п.п. 3, 4 С татуту кооперативу «ГАЗ-УПП» , якими визначається порядок виключення з кооперативу, члена кооперативу може бути виключено з кооперативу у випадку здійснення дій, які суперечать статутним завданням кооперативу та суттєво погіршують його стан, репутацію; якщо член кооперативу не приймає участі в його діяльності, не виконує своїх обов»язків та своїми діями або бездіяльністю наносить шкоду кооперативу. Рішення про виключення приймається більшістю голосів правління.
На Загальних зборах членів кооперативу 19 листопада 2006 року було прийнято рішення про те, що членам кооперативу, які не внесли повністю перший і другий внески до 10 грудня 2006 року, слід повернути їх кошти, після чого вони можуть вступити до кооперативу після сплати внеску в еквіваленті 250%. Підключення членів кооперативу до газопроводу буде здійснюватися тільки після сплати установленої суми грошей, а також виконання встановленого обсягу робіт.
Як вбачається з матеріалів справи, підставою виключення позивачів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 з членів кооперативу, про що зазначено в Протоколі № 29 засідання правління кооперативу від 02 квітня 2007 року, стало те, що вони не приймали участі в роботі кооперативу та не внесли встановлену рішенням загальних зборів суму внесків, що не суперечить вимогам ст. 13 Закону та Статуту кооперативу, оскільки другий внесок в сумі 1000 грн. та подальші внески позивачі не сплачували, що підтверджується показаннями свідків ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 та не заперечувалось позивачами в судовому засіданні.
Отже, сплачувати встановлені керівним органом внески є обов»язком члена кооперативу і якщо позивачі як члени кооперативу не виконували своїх обов»язків, вони згідно п. 3.4 Статуту були виключені з його складу.
За вимогами ч. 1 ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Як вбачається із змісту позовної заяви, позивачі просять поновити їх в членах кооперативу з оплатою за газифікацію в сумі 3250 грн., однак з Протоколу № 6 Загальних зборів членів кооперативу «ГАЗ-УПП» від 06 квітня 2008 року видно, що члени кооперативу одноголосно постановили, що в зв»язку з інфляцією встановити для боржників, які до цих зборів не сплатили встановлені суми, сплачувати на 30% більше, і дане рішення позивачами не оскаржувалося.
Крім того, з Протоколу № 7 від 18 вересня 2008 року видно, що члени кооперативу одноголосно вирішили, що загальна сума внеску на газифікацію, хто до 10 квітня 2008 року розрахувався з кооперативом, повинна складати 3800 грн., а хто повністю не розрахувався, нараховується 30% на недоплачену суму.
В судовому засіданні встановлено, що позивачам для поновлення в членах кооперативу було рекомендовано звернутися із заявою до правління кооперативу, і дане питання розглядалося на засіданні правління 02 квітня 2008 року. Для повторного прийняття в члени кооперативу слід було внести кошти в сумі 3960 грн., однак позивачі відмовилися сплачувати дану суму, що підтверджується протоколом № 40 засідання правління кооперативу і також не заперечувалося заявниками в судовому засіданні, а тому їм було відмовлено в прийнятті в члени кооперативу.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до кооперативу „ГАЗ-УПП” про поновлення їх в членах кооперативу з оплатою 3250 грн. є безпідставними, оскільки, як встановлено в судовому засіданні, відповідач не заперечує проти їх поновлення в членах кооперативу, однак вирішення питання щодо розміру відповідних внесків є виключною компетенцією Загальних зборів членів кооперативу «ГАЗ-УПП», а тому в позові слід відмовити.
На підставі викладеного, ст.ст. 2, 12, 13, 15 Закону України від 10 липня 2003 року „Про кооперацію” (із змінами та доповненнями), керуючись ст.ст.3, 10, 11, 60, 208-209, 212-215 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
У задоволенні позову ОСОБА_1, ОСОБА_2 про поновлення в членах кооперативу „ГАЗ-УПП” відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення, а апеляційна скарга – протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Чернівецької області через Кіцманський районний суд.
Суддя :
- Номер: 6/221/70/2017
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1516/09
- Суд: Волноваський районний суд Донецької області
- Суддя: Литвинюк Ірина Миколаївна
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 21.07.2017
- Дата етапу: 10.08.2017