Справа №2-а-1634/09
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 березня 2009 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області
в складі:
головуючого - Хомика А.П.
при секретарі - Кіндратишин Л.Р.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Дрогобичі адміністративну справу за позовом Дрогобицького міського відділу Головного управління внутрішніх справ України у Львівській області до ОСОБА_1 про видворення за межі України в примусовому порядку, -
в с т а н о в и в :
Дрогобицьким МВ ГУ МВСУ у Львівській області звернувся до суду з позовом до громадянина ОСОБА_2 Узбекистан – ОСОБА_1 про його примусове видворення за межі України. Позовні вимоги обґрунтовує тим, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, постійно проживаючий в ІНФОРМАЦІЯ_2, прибув на територію України по національному закордонному паспорті серії СR-1515845, виданому 06.12.2008 року МВС Узбекистану. Після прибуття в Україну ОСОБА_1 місця постійного проживання в Україні не мав та не має, законних джерел фінансування та кошти щодо подальшого перебування в нього відсутні і прибув на територію України з метою покращення свого матеріального становища, тобто мав намір займатися торгівельною діяльністю, а саме реалізацією одягу без відповідних на це документів.
Враховуючи те, що у ОСОБА_1 відсутні кошти для повернення на батьківщину, а також те, що на даний час неможливо встановити приймаючу сторону, яка б надала гарантії та необхідні кошти щодо забезпечення виїзду за межі України, існують вагомі підстави у тому, що межі України він добровільно не покине.
В попередньому судовому засіданні представник позивача позов підтримав, послався на обставини, викладені у позовній заяві, яку просить задоволити.
Відповідач у попередньому судовому засіданні позов визнав і пояснив, що повернутись в ОСОБА_2 Узбекистан він змоги не має, оскільки у нього відсутні необхідні для цього кошти.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання, оскільки відповідно до ч. 3 ст. 112 КАС України при визнанні відповідачем адміністративного позову приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Матеріалами справи встановлено і сторонами не оспорюється, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, постійно проживаючий в ІНФОРМАЦІЯ_2, прибув на територію України 08 грудня 2008 року (копія закордонного паспорта серії СR-1515845, виданого 06.12.2008 року МВС Узбекистану).
Постановою Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 16.03.2009 року ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 203 КпАП України, зокрема, за ухилення від виїзду з України після закінчення відповідного терміну перебування.
Ту обставину, що відповідач перебуває в Україні понад встановлені законом терміни і тим самим грубо порушує чинне законодавство України, зокрема ст. 30 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" і п. 26 "Правил в'їзду іноземців в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію", затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1074 від 29.12.2005 року (із змінами та доповненнями), останній визнав у повній мірі, а тому не досліджується у судовому засіданні.
З огляду на зазначене, враховуючи той факт, що у відповідача відсутні кошти для повернення в ОСОБА_2 Узбекистан, відповідно існують вагомі підстави вважати, що межі України він добровільно не покине, суд приходить до висновку, що визнання адміністративного позову відповідачем не суперечить закону і не порушує права, свободи та інтереси інших осіб, а тому підстав для неприйняття визнання відповідачем адміністративного позову судом не встановлено.
При таких обставинах суд вважає, що позов слід задоволити.
Керуючись ст. ст. 7-12, ст. ст. 111-112, 160-163 КАС України, ст. ст. 30, 32 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", суд, -
п о с т а н о в и в :
Позов задоволити.
Примусово видворити за межі України громадянина ОСОБА_2 Узбекистан - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_4.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня проголошення постанови.
Апеляційну скаргу на постанову суду може бути подано до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя