Судове рішення #7276564

Справа № 2-741/2009 р.

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

25 грудня 2009 року                 Шаргородський районний суд Вінницької  області

в складі: головуючої                     судді   Соколовської Т.О.

               при секретарі                              Пруц І.Л.

розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Шаргороді в залі суду  справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2  про розірвання шлюбу,

в с т а н о в и в:

         11.12.2009 року ОСОБА_1В, звернулася до суду з вказаним позовом, зазначивши, що 16.11.2008 року вона одружилася з відповідачем по справі ОСОБА_2 Шлюб зареєстровано виконавчим комітетом Івашковецької сільської ради Шаргородського району Вінницької області, актовий запис №09. Від даного шлюбу мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

        ОСОБА_1  просить шлюб  розірвати посилаючись на те, що  подружні стосунки з відповідачем припинені через різні характери та погляди на подружнє життя, та непорозуміння і сварки, що виникали на грунті  цього.

        В  попередньому судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 підтримала  позовні вимоги, наполягала на розлученні, просила справу розглянути в попередньому судовому засіданні, про що подала суду письмову заяву.

        Відповідач ОСОБА_2 в попередньому судовому засіданні факти, викладені в позовній заяві, визнав, вважає, що надалі спільне проживання з позивачкою неможливе,  на розлучення  згоден, просив справу розглянути в попередньому судовому засіданні, про що подав суду письмову заяву.

        Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити  при проведенні попереднього судового засідання.

        Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього  ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд, за наявності до того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.

        Вирішуючи спір суд встановив, що сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі з 16.11.2008 року, актовий запис №09 (а.с.5). Від даного шлюбу мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.6). Подружні стосунки припинені, сторони наполягають на розлученні, миритись не бажають.   Причиною  розпаду сім’ї  стали сварки та непорозуміння, що виникали на грунті  різних поглядів на подружнє життя.  

        Даному факту відповідають сімейні правовідносини, які регулюються ст.ст.105, 110, 112 СК України відповідно до яких шлюб розривається судом за  позовом  одного із подружжя, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

        Згідно ст.51 Конституції України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. Кожен із подружжя має рівні права і обов’язки у шлюбі та сім’ї.

        Оскільки в судовому засіданні встановлено, що збереження шлюбу та подальше спільне проживання подружжя  суперечить їх інтересам  та інтересам їх малолітньої дитини, то суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.      

        Керуючись ст.ст.10, 60, 213-215, 130, 174 ЦПК України, на підставі ст.ст. 105, 110, 112 СК України, суд

В И Р І Ш И В:

         Позов задоволити.

         Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований виконавчим комітетом Івашковецької сільської ради Шаргородського району Вінницької області, актовий запис №09.

         При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_2 державне мито в сумі 17 грн..

         ОСОБА_1 від сплати держмита звільнити.  

         Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного суду через Шаргородський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.

        Рішення набирає законної сили через 10 днів після його проголошення, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. У разі подання заяви про апеляційне оскарження, але неподання у 20 денний строк апеляційної скарги, рішення суду набирає  законної сили після закінчення цього строку.

СУДДЯ :

           

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація