Справа № 1-62/2007
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 лютого 2007 року Коростенський міськрайонний суд
Житомирської області
в складі: головуючого - судді Скобельського СІ.
при секретарі Юнацькій М.Г
з участю прокурора Лисич Л.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Коростень кримінальну справу по обвинуваченню
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уродженки і мешканка АДРЕСА_1, українка, громадянка України, освіта неповна середня, пенсіонерка раніше не судима, в скоєнні злочину, передбаченому ст. 310 ч.2 КК України, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Підсудна на своїй присадибній ділянці, розташованій по АДРЕСА_1 Коростенського району незаконно весною 2006 року посіяла снотворний мак та в подальшому вирощувала його.
11 липня 2006 року працівниками міліції було виявлено та вилучено на присадибній ділянці підсудної 896 рослин снотворного маку із стержневою кореневою системою, які містять в собі наркотично активні алколоїди опію: морфін ,кодеїн, тебаїн які вона незаконно посіяла та вирощувала без мети збуту.
Рослини виду мак снотворний віднесено до рослин обіг яких допускається для промислових цілей.,
Підсудна в пред'явленому їй обвинуваченні в скоєнні злочину передбаченого ст.310 ч.2 Кримінального кодексу України винною себе визнала повністю і будучи допитаною в судовому засіданні показала суду, що дійсно вона весною 2006 року на присадибній земельній ділянці посіяла мак і вирощувала його для власних цілей, а в липні цього ж року працівники міліції
- 2 -
виявили та вилучили рослини маку. В. скоєному щиро кається, просить суд суворо не карати.
У відповідності до вимог ст. 299 Кримінально-процесуального кодексу України судом визнано недоцільним дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються про що не заперечують всі учасники судового розгляду.
Судом з'ясовано, що всі учасники судового розгляду правильно розуміють зміст цих обставин, у суду не виникає сумнівів у добровільності та істинності їх позиції, а також судом їм роз'яснено, що у такому випадку вони позбавляються права оспорювати ці фактичні обставини справи у апеляційному порядку.
Дії підсудної, які виразились у незаконному посіві та вирощуванні снотворного маку в кількості 896 рослин без мети збуту суд кваліфікує за ст. 310ч.2 Кримінального кодексу України і вважає його доведеним у повному обсязі.
Обираючи вид і міру покарання підсудній суд враховує ступінь тяжкості скоєного злочину, особу підсудної, її вік, характеристику, обставину, що пом'якшує покарання - щире каяття у скоєному злочині, а обставин, що обтяжують покарання в ході судового слідства не встановлено, вважає, що їй слід звільнити від призначеного покарання з випробовуванням.
Запобіжний захід підсудній залишити підписку про невиїзд до вступу вироку в законну силу.
Речові докази по справі підлягають знищенню.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні злочину передбаченому ст. 310 ч.2 Кримінального кодексу України і призначити їй покарання у вигляді 3 років позбавлення волі.
На підставі ст. 75,76 Кримінального кодексу України засуджену звільнити від призначеного покарання з випробовуванням, якщо вона протягом іспитового строку тривалістю в один рік не вчинить нового злочину і виконає покладені на неї обов'язки, а саме: буде періодично з'являтись в органи кримінально-виконавчої системи для реєстрації та повідомляти ці органи про зміну місця проживання.
Запобіжний захід залишити підписку про невиїзд, до вступу вироку в законну силу.
Речові докази: рослини маку., що зберігається в камері схову Коростенського МРВВС - знищити.
Вирок може бути оскаржено до Житомирського апеляційного суду через Коростенський міськрайонний суд протягом 15 діб з дня його оголошення.
Суддя : підпис:
Згідно оригіналу : Суддя: