Судове рішення #72740165

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ



 14 липня 2011 року                                                         Справа № 2а/2370/4980/2011





Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Мишенка В.В.,

при секретарі Гришанові Д.Є.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення простроченої заборгованості в сумі 1732 грн. 80 коп.,


ВСТАНОВИВ:

15.06.2011 року управління Пенсійного фонду України в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області звернулось до Черкаського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 борг із сплати страхових внесків за період з липня по грудень 2010 року на загальну суму 1732 грн. 80 коп. Однією з позовних вимог позивача є розгляд справи без участі його представника.

Відповідач в судове засідання не прибула, хоча належним чином була повідомлена про дату, час і місце слухання справи, клопотань чи заяв про відкладення слухання справи, а також відомостей про наявність поважної причини неявки в судове засідання від відповідача не надходило, тому суд вважає за можливе розглядати справу без її участі.

На підставі ст.ст. 71, 128 КАС України справу вирішено за наявними в ній доказами.

Дослідивши та оцінивши всі наявні у справі докази, суд приходить до висновку, що позов необхідно задовольнити з наступних підстав.                     

Відповідно до копії свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця серії В00 № 594029, фізична особа-підприємець ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, зареєстрована Корсунь-Шевченківською районною державною адміністрацією Черкаської області 03.09.1997 року за № 20090170000000334, а також зареєстрована в управлінні Пенсійного фонду України в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області як платник єдиного податку за № НОМЕР_2.

Позивачем проведено перевірку нарахування, обчислення та сплати внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1, за результатами якої складено акт № 169 від 11.02.2011 року.

Перевіркою встановлено, що за період з липня по грудень 2010 року відповідачем не сплачено страхові внески в сумі 1732 грн. 80 коп., чим порушено п. 6 ст. 20 та п.п.4 п.8 розділу XV Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 року № 1058-IV. 

Відповідно до ст. 18 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 року № 1058-ІV та Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003 року та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 року за № 64/8663 - страхові внески є цільовим загальнообов’язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

Частинами четвертою та шостою статті 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»передбачено, що сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду. Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.  Базовим звітним періодом для відповідача є квартал.

Підпунктом 4 пунктом 8 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»зазначено, що фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, на період дії законодавчих актів з питань особливого способу оподаткування сплачують страхові внески в порядку, визначеному цим Законом. Сума страхового внеску встановлюється зазначеними особами самостійно для себе та членів їх сімей, які беруть участь у провадженні такими особами підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах. При цьому сума страхового внеску з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перерахована до Пенсійного фонду України, повинна становити не менше мінімального розміру страхового внеску за кожну особу та не більше розміру страхового внеску, обчисленого від максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, оподатковуваного доходу (прибутку), загального оподатковуваного доходу, з якої сплачуються страхові внески.

Відповідно до частини третьої статті 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій. У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки та суми фінансових санкцій, страхувальник узгоджує її з органом Пенсійного фонду, а в разі неузгодження має право на оскарження вимоги в судовому порядку.

Як вбачається з матеріалів справи, за винесеною позивачем вимогою про сплату недоїмки № Ф-201/01 від 11.02.2011 року, визначено зобов’язання відповідача зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування на загальну суму 1732 грн. 80 коп.

Враховуючи те, що суду не надано доказів оскарження відповідачем зазначеної вимоги ні в адміністративному, ні в судовому порядку, тому заборгованість по вимозі вважається узгодженою.

З огляду на вищезазначене, суд приходить до висновку, що відповідач зобов’язаний сплатити заборгованість за страховими внесками до Пенсійного фонду України у сумі 1732 грн. 80 коп., а тому позовні вимоги позивача є законними та обґрунтованими.

Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. 14, ч.6 ст.128, ст.ст. 160-163, 185-187 Кодексу адміністративного судочинства  України, суд,


ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (19400, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь управління Пенсійного фонду України в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області (19400, Черкаська область, м. Корсунь-Шевченківський, вул. Шевченка, 42, ідентифікаційний код 21366656) борг із сплати страхових внесків за період з липня по грудень 2010 року на загальну  суму 1732 (одна тисяча сімсот тридцять дві) грн. 80 коп.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд за правилами встановленими ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.






Суддя                                                                                                          В.В. Мишенко




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація