Судове рішення #727331
ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 

ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 

                                   61064, м.Харків, вул.Володарського, 46 (1 корпус)

 

Справа №22-а- 287\07                                       Головуючий 1 інстанції: Жельне С.Ч.

Категорія: стягнення суми                                                  Доповідач: Подобайло З.Г.

на відшкодування наукових пенсій

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

31 травня 2007 року

               м. Харків

 

           Судова колегія Харківського апеляційного адміністративного суду у складі:

           Головуючого судді   - Сіренко О.І.

           Суддів                       - Подобайло З.Г.

       - Мельнікової Л.В.

 

за участю секретаря судового засідання - Спесивцевої О.В.

та осіб, які беруть участь у справі:

представники позивача :  - Семенових Ольга Станиславовна

                                           -  Якуша Наталія Вікторівна

представник відповідача  - не явився

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державного науково-дослідного і проектного інституту основної хімії (НІОХІМ) на постанову господарського суду Харківської області від 15.03.2007 року  по справі № АС-38/23-07

за позовом Управління пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова

до                  Державного науково-дослідного і проектного інституту основної хімії (НІОХІМ) м. Харків

про                стягнення 367,07 грн.

 

ВСТАНОВИЛА:

Позивач, Управління Пенсійного фонду України в Київському районі

м. Харкова, звернувся до господарського суду з позовними заявами, які були об'єднанні в одне провадження по справі АС 38/23-07, про стягнення з відповідача - ДНДПІ основної хімії, м. Харків, загальної суми в розмірі 6201,42грн. на відшкодування сум наукових пенсій, що були виплачені колишнім працівникам підприємства відповідача - ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5.

Постановою господарського суду Харківської області від 15.03.2007 року  по справі за позовом Управління пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова до Державного науково-дослідного і проектного інституту основної хімії (НІОХІМ) м. Харків про стягнення загальної суми в розмірі 6201,42грн. на відшкодування сум наукових пенсій, що були виплачені колишнім працівникам підприємства відповідача - ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5., позов задоволено.

Державний науково-дослідний і проектний інститут основної хімії (НІОХІМ) м. Харків звернувся із апеляційною скаргою на вказану постанову господарського суду Харківської області від 15.03.07 р., в якій просить її скасувати та прийняти нову постанову, якою відмовити в задоволенні позовних вимог . Свої вимоги обґрунтовує тим, що НІОХІМ, відповідно до довідки про включення підприємства до ЕДРПОУ, є державним підприємством, тобто його власником є держава.

-.у/;

Відповідно до ст.142 ГК України прибуток суб'єкта господарювання є показником фінансових результатів його господарської діяльності, що визначається шляхом зменшення суми валового доходу суб'єкта господарювання за певний період на суму валових витрат та суму амортизаційних відрахувань. Порядок використання прибутку(доходу) суб'єкта господарювання визначає власник або уповноважений ним орган відповідно до законодавства та установчих документів. Порядок використання прибутку державних підприємств встановлюється відповідно до закону. Таким чином, держава, як власник підприємства має право використовувати тільки прибуток підприємства. У державного не бюджетного підприємства є можливість спланувати різницю між сумою призначеної пенсії науковим працівникам тільки за рахунок його чистого прибутку. Так, державою визначений порядок сплати дивідендів саме за рахунок чистого прибутку підприємств державної власності.

Скаржник вказує, що відповідно до ст.24 Закону України „Про наукову і науково-технічну діяльність", на яку посилається позивач, різниця між сумою призначеної пенсії за цим Законом та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується за рахунок коштів державних підприємств. Відповідно до статті 16 Закону України „Про систему оподаткування „ - джерела сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) встановлюються відповідними законами про податки, збори (обов'язкові платежі). Державні та інші цільові фонди, які не передбачені цим Законом, мають своїм джерелом виключно прибуток підприємств, який залишається після сплати всіх податків і зборів (обов'язкових платежів), передбачених статтями 14 і 15 цього Закону. Відрахування до цих фондів здійснюються на добровільних засадах.

Скаржник зазначає, що ст.ст.14 та 15 Закону України „Про систему оподаткування" не передбачено сплати такого платежу до Пенсійного фонду України як фінансування різниці між сумою призначеної пенсії, а значить вона може бути сплачена тільки за рахунок прибутку та на добровільних засадах. Відповідно до п. 5 Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, затвердженого постановою КМ України № 372 від 24.03.2004 р. - підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць та щомісяця до 25 числа перераховують її Пенсійному фонду.

В апеляційній скарзі скаржник вказує, що НІОХІМ, не має достатньо прибутку та обігових коштів для відшкодування зазначеної різниці призначених пенсій, внаслідок чого прийняв рішення до отримання прибутку від господарської діяльності у розмірі, достатньому для покриття вказаної різниці, визначити суму, що підлягає сплаті у розмірі - 0 ,00 грн.

Законом України „Про наукову та науково-технічну діяльність" не встановлено

обов'язкового терміну сплати вказаного відшкодування, а Законом України „Про

систему оподаткування" передбачена можливість сплати цього відшкодування на

добровільних засадах.

Відповідно до ст.19 Конституції України правовий порядок в Україні

ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

          Представник відповідача в судове засідання не з»явився, але був належним чином повідомлений про дату,час та місце судового розгляду апеляційної скарги, про що свідчить поштове повідомлення.

        Представник позивача заперечує проти доводів апеляційної скарги та просить суд залишити постанову господарського суду Харківської області від 15.03.2007р. без змін. 

Перевіривши доводи апеляційної скарги, рішення суду першої інстанції, пояснення представників сторін, судова колегія вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

  Судом першої інстанції було встановлено, та підтверджено у суді апеляційної інстанції наступне.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив, що відповідно до ч. 5 ст. 24 Закону України “Про  наукову та науково-технічну діяльність”  Різниця між  сумою призначеної пенсії за цим Законом та сумою пенсії,  обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується:

     для наукових   (науково-педагогічних)  працівників  державних бюджетних  наукових  установ,  організацій  та  вищих   навчальних закладів  III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету;

     для наукових   (науково-педагогічних)    працівників    інших державних  підприємств,  установ,  організацій та вищих навчальних закладів  III-IV  рівнів  акредитації  -  за  рахунок  коштів  цих підприємств,  установ,  організацій  та  закладів,  а також коштів державного бюджету  у  порядку,  визначеному  Кабінетом  Міністрів України.  При  цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам  оплачується  з  розрахунку  на одну  особу  50  відсотків  різниці  пенсії,  призначеної  за  цим Законом;

     для наукових (науково-педагогічних)  працівників  недержавних наукових   установ,  організацій   та   вищих  навчальних закладів III-IV рівнів  акредитації  -  за  рахунок  коштів  цих   установ, організацій та закладів.

Відповідно до “Порядку фінансування різниці між сумою пенсії,  призначеної науковим (науково-педагогічним)працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів  III-IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність" ( 1977-12 ), та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2004 р. N 372 підприємство повинно внести Пенсійному Фонду України суму на покриття сум наукових пенсій.

Відповідно до Закону України „Про наукову та науково-технічну діяльність"

науково-дослідна (науково-технічна) установа (далі -наукова установа) - юридична особа незалежно від форми власності, що створена в установленому

законодавством порядку, для якої наукова або науково-технічна діяльність є

основною і становить понад 70 відсотків загального річного обсягу виконаних робіт.

Відповідно до довідки № 11 від 11.03.03р. підприємство відповідача має річних обсягів науково-технічного характеру в обсязі 100%.

Відповідно до п. п. З, 6 "Порядку фінансування та виплати різниці між сумою

пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних

бюджетних установ і організацій, науковим (науково-педагогічним) працівникам

державних не бюджетних підприємств і організацій згідно із Законом України "Про

наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до

інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи", затвердженого

Постановою КМУ від 13.12.2000р. № 1826, фінансування витрат на виплату різниці у розмірі пенсії працівникам державних не бюджетних підприємств і організацій здійснюється за рахунок коштів цих підприємств і організацій, які сплачують Пенсійному фонду кошти на виплату зазначеної різниці; у разі ліквідації або зміни власника підприємства, установи, організації фінансування різниці у розмірі пенсії здійснюється за рахунок коштів їх правонаступників.

З 01.04.2004 року відповідно до частини 5 ст.24 Закону України "Про наукову і наукову-технічну діяльність" від 13.12.1991 р. та "Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів 3-4 рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і наукову-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи" затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2004 №372, за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50% різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів 3-4 рівнів акредетації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.

З матеріалів справи вбачається , що відповідно до ст. 24 Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність”, управлінням Пенсійного фонду України у Київському районі м. Харкова була призначена пенсія колишнім науковим працівникам установи відповідача ОСОБА_1,ОСОБА_2, ОСОБА_3 , ОСОБА_4, ОСОБА_5.

ОСОБА_1 працювала в установі відповідача з 01.06.1970 р. по 29.04.2004 р., ОСОБА_2 працював в установі відповідача з 15.10.1975 р. по 28.12.2002 р., ОСОБА_3 працювала в установі відповідача з 01.10.70 по 31.12.71 та з

01.05.81 по 31.08.05, ОСОБА_4 працювала в установі відповідача з 01.02.69 по 30.11.73 та з 01.08.86 по 31.05.2002, ОСОБА_5. працювала в установі відповідача з 01.07.68 по 31.07.70, з 17.11.71 по 12.03.85 та з 01.05.2001 по 27.06.2003 на посадах, що дають право на призначення пенсії згідно ст. 24 Закону України „Про наукову та науково-технічну діяльність"..

Загальна сума пенсії, яка виплачена ОСОБА_1 за період з 27.05.2004 по

31.12.2006 складає 13699,60 грн.

Розмір пенсії, що обчислена і фінансується відповідно до інших законодавчих

актів, а саме пенсія за віком на загальних підставах, яка була призначена згідно

Закону України "Про пенсійне забезпечення" за період з 27.05.2004 по 31.12.2006

складає 11680,45 грн.

Згідно з Порядком № 372, різниця між сумою пенсії призначеною на підставі

Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" і сумою пенсії,

обчисленою на загальних підставах, та виплаченої ОСОБА_1 за період з 27.05.2004

по 31.12.2006 складає 8159,94 грн. В довідці про фінансування вказується, як

розподілялось фінансування підприємства в 1970-2004 р.р., за рахунок коштів

держбюджету в середньому в розмірі 63,64% та в розмірі 36,36% за рахунок

госпрозрахунку. З врахуванням вищевикладеного та відповідно до Порядку № 372

частка різниці в розмірі пенсії, що підлягає відшкодуванню складає 367,07 грн.

Загальна сума виплаченої пенсії гр. ОСОБА_2 за період з 01.01.2004р. по

31.03.2004р. складає 817,29 грн., що підтверджується довідками Управління

Пенсійного фонду України в Київському районі м.Харкова.

Розмір пенсії, що обчислена і фінансується відповідно до інших законодавчих

актів, а саме пенсія за віком на загальних підставах, яка була призначена згідно

Закону України "Про пенсійне забезпечення" за період з 01.01.2004р. по 31.03.2004р.

складає 690,33 грн.

Згідно з Порядком № 1826, різниця між сумою пенсії призначеною на підставі

Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" і сумою пенсії,

обчисленою на загальних підставах, та виплаченої ОСОБА_2 за період з

01.01.2004р. по 31.03.2004р. складає 126,96 грн. В довідці про фінансування

вказується, як розподілялось фінансування підприємства в 1975-2002р.р., за рахунок коштів держбюджету в середньому в розмірі 62,52% та в розмірі 37,48% за

рахунок госпрозрахунку. З врахуванням вищевикладеного та відповідно до Порядку

№ 1826 частка різниці в розмірі пенсії, що підлягає відшкодуванню за відповідний

період складає 47,58грн.

Загальна сума пенсії, яка виплачена ОСОБА_2 за період з 01.04.2004р. по

31.12.2006 р. складає 23017,69 грн.

Розмір пенсії, що обчислена і фінансується відповідно до інших законодавчих

актів, а саме пенсія за віком на загальних підставах, яка була призначена згідно

Закону України "Про пенсійне забезпечення" за період з 01.04.2004р. по 31.12.2006р.

складає 14857,75 грн.

Згідно з Порядком № 372, різниця між сумою пенсії призначеною на підставі

Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" і сумою пенсії,

обчисленою на загальних підставах, та виплаченої ОСОБА_2 за період з

01.04.2004р. по 31.12.2006р. складає 8159,94 грн. В довідці про фінансування

вказується, як розподілялось фінансування підприємства в 1975-2002 р.р., за рахунок

коштів держбюджету в середньому в розмірі 59,65% та в розмірі 40,35% за рахунок

госпрозрахунку. З врахуванням вищевикладеного та відповідно до Порядку № 372

частка різниці в розмірі пенсії, що підлягає відшкодуванню складає 1646,41 грн.

Всього за період з 01.01.2004р. по 31.12.2006р. підлягає відшкодуванню

1694,00 грн., представник відповідача заперечень щодо розрахунку не має.

Загальна сума пенсії, яка виплачена ОСОБА_3 за період з 13.09.2005 по

31.12.2006 складає 12620,68 грн., що підтверджується довідками Управління

Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова.

Розмір пенсії, що обчислена і фінансується відповідно до інших законодавчих

актів, а саме пенсія за віком на загальних підставах, яка була призначена згідно

Закону України "Про пенсійне забезпечення" за період з 13.09.2005 по 31.12.2006 складає 5649,48 грн.

Згідно з Порядком № 372, різниця між сумою пенсії призначеною на підставі

Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" і сумою пенсії,

обчисленою на загальних підставах, та виплаченої ОСОБА_3 за період з

13.09.2005 по 31.12.2006 складає 6971,20 грн. В довідці про фінансування вказується,

як розподілялось фінансування підприємства в 1970-2005 р.р., за рахунок коштів

держбюджету в середньому в розмірі 46,58% та в розмірі 53,42% за рахунок

госпрозрахунку. З врахуванням вищевикладеного та відповідно до Порядку № 372

частка різниці в розмірі пенсії, що підлягає відшкодуванню складає 1862,01 грн.

Загальна сума пенсії, яка виплачена ОСОБА_4 за період з 01.01.2004 по

31.03.2004 складає 792,90 грн., що підтверджується довідками Управління Пенсійного

фонду України в Київському районі м.Харкова.

Розмір пенсії, що обчислена і фінансується відповідно до інших законодавчих

актів, а саме пенсія за віком на загальних підставах, яка була призначена згідно

Закону України "Про пенсійне забезпечення" за період з 01.01.2004 по 31.03.2004

складає 362,88 грн.

Згідно з Порядком № 1826, різниця між сумою пенсії призначеною на підставі

Закону України "Про наукову та науково-технічяу діяльність" і сумою пенсії,

обчисленою на загальних підставах, та виплаченої ОСОБА_4 за період з

01.01.2004р. по 31.03.2004р. складає 430,02 грн. В довідці про фінансування

вказується, як розподілялось фінансування підприємства в 1964-2001 р.р., за рахунок

коштів держбюджету в середньому в розмірі 53,34% та в розмірі 46,66% за рахунок

госпрозрахунку. З врахуванням вищевикладеного та відповідно до Порядку № 1826

частка різниці в розмірі пенсії, що підлягає відшкодуванню за відповідний період

складає 200,64 грн.

Загальна сума пенсії, яка виплачена ОСОБА_4 за період з 01.04.2004 по

31.12.2006    складає 23974,96 грн. що підтверджується довідками управління

Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова.

Розмір пенсії, що обчислена і фінансується відповідно до інших законодавчих

актів, а саме пенсія за віком на загальних підставах, яка була призначена згідно

Закону України "Про пенсійне забезпечення" за період з 01.04.2004 по 31.12.2006

складає 16787,49 грн.

Згідно з Порядком № 372, різниця між сумою пенсії призначеною на підставі

Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" і сумою пенсії,

обчисленою на загальних підставах, та виплаченої ОСОБА_4 за період з

01.04.2004р. по 31.12.2006р. складає 7187,47 грн. В довідці про фінансування

вказується, як розподілялось фінансування підприємства в 1964-2001 р.р., за рахунок

коштів держбюджету в середньому в розмірі 49,60% та в розмірі 50,40% за рахунок

госпрозрахунку. З врахуванням вищевикладеного та відповідно до Порядку № 372

частка різниці в розмірі пенсії, що підлягає відшкодуванню складає 1811,36 грн.

Всього за період з 01.01.2004р. по 31.12.2006р. підлягає відшкодуванню

2012,00 грн., представник відповідача заперечень щодо розрахунку не має.

Загальна сума пенсії, яка виплачена ОСОБА_5. за період з 01.01.2004

по  31.03.2004  складає   1166,40  грн.,  що  підтверджується  довідками  Управління

Пенсійного фонду України в Київському районі м.Харкова.

Розмір пенсії, що обчислена і фінансується відповідно до інших законодавчих

актів, а саме пенсія за віком на загальних підставах, яка була призначена згідно

Закону України "Про пенсійне забезпечення" за період з 01.01.2004 по 31.03.2004

складає 463,35 грн.

Згідно з Порядком № 1826, різниця між сумою пенсії призначеною на підставі

Закону України "Про наукову та науково-технічяу діяльність" і сумою пенсії,

обчисленою на загальних підставах, та виплаченої ОСОБА_5. за період з

01.01.2004р. по 31.03.2004р. складає 703,05 грн. В довідці про фінансування

вказується, як розподілялось фінансування підприємства в 1964-2001 р.р., за рахунок коштів держбюджету в середньому в розмірі 87,91% та в розмірі 12,09% за рахунок госпрозрахунку. З врахуванням вищевикладеного та відповідно до Порядку № 1826 частка різниці в розмірі пенсії, що підлягає відшкодуванню за відповідний період складає 84,99 грн.

Загальна сума пенсії, яка виплачена ОСОБА_5. за період з 01.04.2004

по 31.12.2006 складає 13601,85 грн. що підтверджується довідками управління

Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова.

Розмір пенсії, що обчислена і фінансується відповідно до інших законодавчих

актів, а саме пенсія за віком на загальних підставах, яка була призначена згідно

Закону України "Про пенсійне забезпечення" за період з 01.04.2004 по 31.12.2006

складає 10649,82 грн.

Згідно з Порядком № 372, різниця між сумою пенсії призначеною на підставі

Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" і сумою пенсії,

обчисленою на загальних підставах, та виплаченої ОСОБА_5. за період з

01.04.2004р. по 31.12.2006р. складає 2952,03 грн. В довідці про фінансування

вказується, як розподілялось фінансування підприємства в 1964-2001 р.р., за рахунок коштів держбюджету в середньому в розмірі 87,71% та в розмірі 12,29% за рахунок госпрозрахунку. З врахуванням вищевикладеного та відповідно до Порядку № 372 частка різниці в розмірі пенсії, що підлягає відшкодуванню складає 181,35 грн.

Всього за період з 01.01.2004р. по 31.12.2006р. підлягає відшкодуванню

266,34 грн., представник відповідача заперечень щодо розрахунку не має.

Відповідно до п.8 Порядку № 1826 та п.5 Порядку № 372, розмір витрат на

виплату різниці у розмірі пенсії, що підлягають фінансуванню за рахунок державних

не бюджетних організацій, визначається органами Пенсійного фонду та надсилає

організації повідомлення. Тому відповідачу управлінням Пенсійного фонду були

надіслані відповідні повідомлення, але кошти відповідачем не перераховані.

Відповідно до ст. 24 Закону України "Про наукову та науково-технічну

діяльність" різниця між сумою призначення пенсії за цим Законом та сумою пенсії,

обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право дана особа,

фінансується для наукових (науково-педагогічних) працівників бюджетних установ і

організацій за рахунок державного бюджету, а для наукових (науково-педагогічних)

працівників інших підприємств і організацій - за рахунок коштів цих підприємств і

організацій у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

З врахуванням вищевикладеного, відповідач має заборгованість перед

Пенсійним фондом на загальну суму 6201,42 грн., що підтверджується матеріалами справи та відповідачем не спростовано.

Судова колегія зазначає, що посилання відповідача на Закон України "Про підприємства" та Закон України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" до уваги не приймаються, оскільки відшкодування виплаченої наукової пенсії, що є предметом даного спору, регулюється спеціальним Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність".

Враховуючи вищенаведене, доводи апеляційної скарги є помилковими.

За таких обставин суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.

Враховуючи вищезазначене, суд апеляційної інстанції погоджується повністю із висновком суду першої інстанції, так як обставини справи встановлені правильно, докази досліджені вірно, відповідно рішення ухвалено з дотриманням норм матеріального і процесуального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, тому судове рішення не підлягає скасуванню, апеляційна скарга не підлягає задоволенню.

 Керуючись ст. ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206  Кодексу адміністративного судочинства України, судова колегія, -

 

                                                       ухвалила :

 

          Апеляційну скаргу Державного науково-дослідного і проектного інституту основної хімії (НІОХІМ) на постанову господарського суду Харківської області від 15.03.2007 року  по справі № АС-38/23-07 залишити без задоволення.

          Постанову Господарського суду Харківської області від 15.03.2007 року  по справі № АС-38/23-07 залишити без змін.

           Ухвала набирає чинності з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом місяця з дня набрання ухвалою законної сили, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

 

           Головуючий                                                           Сіренко О.І.       

            

                      Судді                                                          Подобайло З.Г. 

 

                                                                                                             Мельникова Л.В.

 

Постанова в повному обсязі виготовлена 05 червня 2007року.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація