Справа №2-1547/09
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 квітня 2009 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області
в складі:
головуючого – судді Хомика А.П.
при секретарі - Кіндратишин Л.Р.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Дрогобичі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Дрогобицької міської ради, про визнання права власності на самочинно збудоване нерухоме майно, -
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача та третьої особи про визнання права власності на самочинно збудоване нерухоме майно, посилаючись на те, що згідно свідоцтва про право на спадщину за заповітом, виданого Стебницькою держнотконторою 14.10.1994 року, зареєстрованого в реєстрі за № 1141, йому на праві приватної власності належав житловий будинок з господарськими спорудами, який був розташований по вул. Задвірній, 1 в м. Стебник Львівської області.
Цей дерев'яний одноповерховий будинок (згідно поверхового плану літ."А-1") та сараї (літ."Б","б","б1") були розміщені на земельній ділянці, площею 0,1845 га, яка належить йому на праві власності на підставі Державного ОСОБА_2 серії ІУ-ЛВ № 015378, виданого 02.02.1999 p. згідно рішень Стебницької міської ради № 130 від 14.05.1998 р. та № 17 від 21.01.1999 р.
В належному йому будинку (літ."А-1"), що складався з 3-х жилих кімнат, кухні, веранди та кладової, житловою площею 38,2 кв.м. проживала його сім'я в складі 4-х осіб. Це викликало певні незручності, тому, з метою вирішення сімейних проблем, та з метою покращення житлових і побутових умов, він вирішив здійснити реконструкцію свого будинку.
Рішенням виконавчого комітету Стебницької міської ради № 187 від 11.10.2002 року йому було дозволено виготовити проектну документацію на реконструкцію житлового будинку №1 по вул. Задвірній у м. Стебнику.
Однак, реконструкцію існуючого житлового будинку він розпочав до завершення виготовлення проектної документації. Під час ремонтних робіт з'ясувалось, що будинок занадто старий та ветхий, і фактично не підлягає реконструкції. Отже, в зв'язку з цим, на місці старого будинку був побудований новий, одноповерховий цегляний будинок (літ. "А-1"), з приєднаним до нього сараєм-гаражем (літ. "Г"). Старий будинок та господарські споруди (літ."Б", "б", "б1") були знесені за неможливістю використання за призначенням.
На даний час будинок (літ. "А-І"), загальними розмірами 5,78x10,60м. + 6,40x10,50м., складається з 2-х коридорів, санвузлу, кухні, 4-х житлових кімнат, кладової. Загальна площа будинку становить 100,6 кв.м., в т.ч. житлова - 67,3 кв.м.,
При таких обставинах та враховуючи той факт, що самочинне будівництво проведене без порушень будівельних норм та правил, що підтверджується висновком Комунального архітектурно-проектного підприємства „Архпроект" та експертним висновком протипожежного стану житлового будинку, а також є таким, що не суперечить суспільним інтересам, а тому просить суд постановити рішення, яким визнати за нею право власності на спірне самочинно збудоване нерухоме майно.
Позивач в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, нічого суттєвого не доповнив, просить позов задоволити.
Представник відповідача – ОСОБА_3 не заперечив проти задоволення позову.
Наслідки визнання позову представнику відповідачу роз’яснені.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання. Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює судове рішення про задоволення позову.
Матеріалами справи встановлено і сторонами не оспорюється, що позивачу на праві приватної власності належав житловий будинок з господарськими спорудами по вул. Задвірній, 1 в м. Стебнику. Рішенням виконавчого комітету Стебницької міської ради №187 було дозволено провести його реконструкцію, однак позивачем на місці старого будинку було самочинно побудовано новий, одноповерховий цегляний будинок (літ."А-1"), з приєднаним до нього сараєм-гаражем (літ."Г").
Враховуючи наведене, той факт, що самочинне будівництво спірного нерухомого майна позивачем здійснено на приватизованій земельній ділянці призначеної для ведення особистого підсобного господарства (ОСОБА_2 серії ІV-ЛВ № 015378 виданий 02.02.1999 року), яка знаходиться поза межею гірничого відводу та поза зоною впливу Стебницького ДГХП “Полімінерал”, спірне будівництво здійснено без порушення будівельних норм і правил (висновок Стебницької міської ради № 539 від 22.04.2009 р.), протипожежних вимог (висновок №6/279 від 30.03.2009 року, складений ВзПНПД Дрогобицького РВ ГУ МНСУ в Львівській області), а тому суд приходить до переконання, що таке будівництво не суперечить суспільним інтересам, не порушує прав інших осіб та не суперечить вимогам генерального плану міста. При таких обставинах суд вважає, що позов підлягає до задоволення.
Враховуючи вище наведене та керуючись ст. ст. 10, 11, 130, 174, 209, 212, 214-215 ЦПК України, ст. 376 ЦК України, суд, -
в и р і ш и в :
Позов задоволити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок (літ. "А-І"), загальною площею 100,6 кв.м., житловою площею 67,3 кв.м., загальними розмірами (5,78 x 10,60) м. + (6,40 x 10,50) м., а також на гараж-сарай (літ. "Г"), що знаходяться в будинковолодінні №1 по вул. Задвірній у м. Стебнику Львівської області.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя