Судове рішення #7270123

 Справа №2-1077/09

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

03 квітня 2009 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

у складі :

головуючого – судді  Хомика А.П.

при секретарі –           Кіндратишин Л.Р.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дрогобичі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -

в с т а н о в и в :

Позивачка звернулась до суду з позовом до відповідача про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, посилаючись на те, що до 11.01.2002 року перебувала у шлюбі з відповідачем, в якому у них 22.02.1997 року народився син ОСОБА_3. На протязі останнього часу відповідач самоусунувся від виховання та утримання сина, не допомагає дитині матеріально. Їй самій важко утримувати дитину, а тому просить суд постановити рішення, яким стягувати з відповідача на її користь аліменти на утримання сина в твердій грошовій сумі в розмірі по 400 грн. щомісячно, починаючи з дня пред'явлення позову і до досягнення дитиною повноліття.

Позивачка в судовому засіданні підтримала позовні вимоги, послалась на обставини, викладені у позовній заяві, яку просить задоволити.

Відповідач позовні вимоги визнав і не заперечив проти задоволення позову.

Наслідки визнання позову відповідачу роз’яснені.

Вислухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, суд вважає, що позов є підставним та підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

Матеріалами справи встановлено і сторонами не оспорюється, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 11.01.2002 року перебували у зареєстрованому шлюбі з відповідачем, в якому у них 22.02.1997 року народився син ОСОБА_3.

Разом з тим, як встановлено в судовому засіданні, на час звернення позивачки до суду з позовом про стягнення з відповідача в її користь аліментів, неповнолітній ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає разом з матір'ю, - позивачкою по справі.

Обов’язок утримувати дитину - це моральне і найважливіше правове зобов’язання батьків. У разі їх ухилення від його виконання аліменти можуть стягуватись за рішенням суду. Обов’язок утримувати дітей виникає з моменту їх народження і зберігається до досягнення ними повноліття.

Згідно з ч. 3 ст. 181 СК України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) в твердій грошовій сумі. У відповідності до вимог ст. 182 СК України суд враховує, що позивачка виховує та проживає з неповнолітньою дитиною, перебуває у гіршому матеріальному становищі, ніж відповідач.

Суд переконаний, що позивачка потребує допомоги на утримання дитини, а відповідач погоджується їй таку допомогу надавати. При таких обставинах підстав для не прийняття визнання позову відповідачем судом не встановлено, а тому позов є підставним та підлягає до задоволення.

Відповідно до п. 6 ст. 214 ЦПК України під час ухвалення рішення суд вирішує питання як слід розподілити між сторонами судові витрати, а тому згідно з вимогами ст. 79, 80, 88 ЦПК України з відповідача слід стягнути судовий збір в дохід держави в сумі 51,00 грн. та згідно Порядку оплати витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.12.2005 року за №1258, - витрати на ІТЗ в сумі 30,00 грн.

Керуючись ст. ст. 10-11, 60, 88, 209, 212-215 ЦПК України, ст. ст. 180-182 СК України, суд, -

в и р і ш и в  :

Позов задоволити.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, в користь ОСОБА_1, аліменти на утримання сина – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4, в твердій грошовій сумі в розмірі по 400,00 гривень щомісячно, починаючи з 11 березня 2009 року і до досягнення дитиною повноліття.  

Стягнути з ОСОБА_2 51,00 грн. судового збору в дохід держави та 30,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду судової справи.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя                          

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація