Судове рішення #726708
ВІЙСЬКОВИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІЙСЬКОВО-МОРСЬКИХ СИЛ

  ВІЙСЬКОВИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІЙСЬКОВО-МОРСЬКИХ СИЛ

УХВАЛА

іменем                         України

1 березня 2007 року                                                                                  м. Севастополь

Колегія судців військового апеляційного суду Військово-Морських

Сил у складі:

головуючого    Леся В.І.,

суддів        Нікітіна Г.В., Юненка М.О.,

за участю помічника військового прокурора Севастопольського гарнізону майора юстиції Кузьмінова СВ., заявника ОСОБА_1,

розглянувши у судовому засіданні матеріали за скаргою матроса військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_1 на постанову про порушення відносно нього кримінальної справи, за його апеляцією на постанову військового місцевого суду Севастопольського гарнізону від 16 лютого 2007 року,

установила:

10 січня 2007 року відносно ОСОБА_1 було порушено кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених ч. 1 ст. 189, ч. 2 ст. 406 КК України.

12 лютого ц.р. заявник оскаржив постанову про порушення кримінальної справи, вказуючи на невідповідність викладеного в постанові дійсності, що на його думку,.є підставою для її скасування і закриття кримінальної справи.

Постановою судді військового місцевого суду гарнізону від 16 лютого ц.р. в задоволенні скарги заявника відмовлено.

В апеляції ОСОБА_1 просить скасувати оскаржувану постанову з підстав невідповідності викладеного в ній фактичним обставинам справи,

справа №11- 19/2007                                   головуючий у суді 1-ї інстанції Лушніков В.Ф.

 

Заслухавши доповідь судді Нікітіна Г.В., заявника ОСОБА_1, на підтримання апеляції, думку прокурора, який пропонував залишити апеляцію без задоволення, а також перевіривши матеріали справи та доводи апеляції, колегія суддів військового апеляційного суду вважає, що апеляція задоволенню не підлягає, з таких підстав.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 94 КПК України, приводами до порушення кримінальної справи, крім іншого, є заяви або повідомлення окремих громадян та безпосереднє виявлення прокурором ознак злочину. Справа може бути порушена тільки в тих випадках, коли є достатні дані, які вказують на наявність ознак злочину.

З постанови військового прокурора Севастопольського гарнізону від 10 січня 2007 року вбачається, що відносно військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 матроса ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 189, ч. 2 ст. 406 КК порушено кримінальну справу.

Підставою для цього були дані про наявність ознак злочину, виявлені під час прокурорської перевірки та заяви і пояснення матросів цієї ж військової частини ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9 з повідомленням про застосування відносно них насильства з боку співслужбовця.

З наданих матеріалів вбачається, що до порушення кримінальної справи під час здійснення нагляду військової прокуратурою за додержанням і застосуванням службовими особами військової частини НОМЕР_1 законодавства України, яке регламентує порядок проходження військової служби, в діях матроса ОСОБА_1 виявлені ознаки злочинів, передбачених ч. 1 ст. 189, ч. 2 ст. 406 КК. Крім того, військовослужбовці зазначеної частини ОСОБА_6, ОСОБА_9, ОСОБА_2 звернулись з заявами до військового прокурора гарнізону про порушення кримінальної справи відносно ОСОБА_1 за фактами застосування до них насильства та вимагання з боку останнього.

Статтями 189 і 406 КК України за вимагання та порушення статутних правил взаємовідносин між військовослужбовцями за відсутності відносин підлеглості передбачена кримінальна відповідальність.

Таким чином, суддя суду першої інстанції правильно прийшов до висновку, що кримінальна справа була порушена прокурором при наявності для цього достатніх приводів та підстав.

Що стосується заяв ОСОБА_1про те, що при прийнятті рішення не враховані надані ним матеріали, які спростовують факти застосування з його боку вимагання та насильства до військовослужбовців пізнішого строку призову, то вони можуть бути перевірені тільки при розгляді справи по суті.

З урахуванням наведеного колегія суддів військового апеляційного суду  вважає,   що  рішення  судді  про  відмову  в  задоволенні  скарги ОСОБА_1 на постанову прокурора є обґрунтованим і скасуванню не підлягає.                                                         

На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 366, 377 КПК України, колегія суддів військового апеляційного суду

ухвалила:

Постанову судді військового місцевого суду Севастопольського гарнізону від 16 лютого 2007 року про відмову в задоволенні скарги ОСОБА_1 на постанову прокурора .про порушення кримінальної справи залишити без зміни, а апеляцію заявника - без задоволення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація