Судове рішення #7266926

                                                                                               Справа № 2-787/2009р.

          Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

1 М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

18 грудня 2009 року     Сколівський районний суд Львівської області в складі:                                                                                                                                                                                                      

головуючого-судді       Гуменної Н.М.

при секретарі                Тімоховій І.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сколе Львівської області в залі суду справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третьої особи Волосянківської сільської ради Сколівського району Львівської області про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою та зобов»язання надання йому земельної ділянки,

         

                                                      в с т а н о в и в:

Позивач звернувся до суду з позовною заявою, в якій просить зобов»язати відповідачів усунути перешкоди в користуванні належною йому земельною ділянкою, а також зобов»язати Волосянківську сільську раду надати йому земельну ділянку. Свої позовні вимоги мотивує тим, що на праві власності йому належить житловий будинок в с. Волосянка по вул. Шевченка, 2-А. Рішенням Волосянківської сільської ради №125 від 24.10.2003 року йому надані земельна ділянки для обслуговування житлового будинку та ведення особистого селянського господарства, на які він отримав державні акти на право приватної власності. Його сім»я є малозабезпеченою і земля є єдиним засобом за допомогою якої він може прогодувати сім»ю, тому він неодноразово звертався в сільську раду із заявою про надання йому земельної ділянки, більшого розміру. Однак, Волосянківська сільська рада надала ці землі ОСОБА_4 та ОСОБА_3 для забудови торгівельної точки. Відповідачі поставили загорожу, якою забрали, ще 0,24 га. від земельної ділянки, яка належить йому на праві приватної власності.

В судовому засіданні представник позивача дав пояснення аналогічні наведеним, просить позов задоволити та додатково пояснив, що відповідач ОСОБА_3 погрожував фізичною розправою його батькові, тому просить притягнути його до відповіадьності. Крім того, 0.24 га. йому необхідні для того, щоб здійснити будівництво житлового будинку.

Відповідач  ОСОБА_4 в судовому засіданні позов не визнав та пояснив, що земельна ділянка, якою він користується не належить позивачу на праві приватної власності.

Відповідач ОСОБА_3 в судове засідання не з»явився з невідомих суду причин.

Третя особа – землевпорядник Волосянківської сільської ради ОСОБА_5 в судовому засіданні позов не визнала та пояснила, що спірна земельна ділянка не належить позивачу. Крім того, у погосподарських книгах відсутні будь-які записи про надання у користування спірної земельної ділянки ОСОБА_1

Суд, заслухавши думку учасників судового процесу, ухвалив розглядати справу без участі ОСОБА_3 оскільки, заявлена в судовому засіданні вимога представника позивача про притягнення до відповідальності ОСОБА_6 не стосується предмету спору, який розглядається.

Суд, заслухавши пояснення учасників судового процесу, а також, дослідивши матеріали справи, вважає, в задоволенні  позову слід відмовити з таких підстав.

В матеріалах справи наявне рішення Волосянківської сільської ради Сколівського району Львівської області №208 від 27.09.2006 року про надання дозволу на виготовлення матеріалів попереднього погодження та розробку містобудівельного обґрунтування для будівництва торгової точки у с. Волосянка в урочищі «Зворець» на земельну ділянку площею 0,02 га. із земель запасу сільської ради ОСОБА_4, а рішенням Волосянківської сільської ради Сколівського району Львівської області № 519 від 12.04.2007 року Волосянківська сільська рада не заперечує в затвердженні матеріалів попереднього погодження місця розташування земельної ділянки площею 0.02 га. в урочищі «Зворець» за межами населеного пункту с. Волосянка для будівництва торгової точки ОСОБА_4, а також щодо складання проекту забудови та проекту відведення земельної ділянки площею 0.02 га. в урочищі «Зворець» за межами населеного пункту в с. Волосянка для будівництва торгової точки ОСОБА_4

Відповідно до ч.1 ст.116,ст.125,126,152 ЗК України громадяни набувають право власності та право користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування та державних органів приватизації або центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів. Право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав. Право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державними актами. Власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його права на землю, навіть якщо ці порушення не пов»язанні з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків.

Враховуючи, що громадяни набувають право власності та право користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування та державних органів приватизації або центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів, відтак, питання щодо зобов»язання Волосянківської сільської ради про надання позивачу земельної ділянки, вирішується в позасудовому порядку.

Щодо вимог позивача про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою, то такі задовленню не підлягають з наступних підстав.

З державних актів на право власності на земельну ділянку серія ЛВ №060516 від 24.12.2007 року вбачається, що ОСОБА_1 надана земельна ділянка площею 0,2503 га. для обслуговування житлового будинку, а згідно державного акту серія ЛВ №060518 від 24.12.2003 року для ведення особистого селянського господарства.

Як встановлено в судовому засіданні спірна земельна ділянка не належить ОСОБА_1 на праві приватної власності, а ті земельні ділянки, які належать йому на праві власності, то право на їх користування відповідачем не порушено. Крім того, спірна земельна ділянка була виділена ОСОБА_4 із земель запасу Волосянківської сільської ради, що стверджується рішенням № 208 від 27.09.2006 року.

Згідно з ст.215 ЦПК України, у мотивувальній частині рішення суду повинно бути зазначено, чи були порушені, не визнані або оспорені права, свободи чи інтереси, за захистом яких особа звернулась до суду.

Частиною 3 ст.13 ЦК України, передбачено, що не допускаються дії особи, що вчиняються з наміром завдати шкоди іншій особі, а також зловживання правом в інших формах, а з ч.3 ст.16 ЦК України вбачається, що суд може відмовити у захисті цивільного права та інтересу особи в разі порушення нею положень частин другої - п'ятої статті 13 ЦК Кодексу.

Між тим позивачем не представлено і судом не здобуто жодних доказів на підтвердження того, що він має будь-які правові підстави на право користування спірною земельною ділянкою,  а відтак суд приходить до висновку, що підстав для задоволення позову немає.  

Керуючись ст.ст.10-12,60,88,213,215,218  ЦПК України, ст.ст.116,125,126, ч.2 ст.152, ч.2 ст.158 ЗК України, суд

в и р і ш и в:

У позові ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третьої особи Волосянківської сільської ради Сколівського району Львівської області про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою та зобов»язання надання йому земельної ділянки, відмовити.

Заяву про апеляційне оскарження даного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення до Сколівського районного суду Львівської області. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Крім того апеляційна скарга на дане рішення може бути подана до Сколівського районного суду Львівської області без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо вона подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

                   

                               Суддя                                                                  Гуменна Н.М.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація