УХВАЛА
про відмову в зупиненні провадження у справі
17 травня 2010 року справа № 2а-1757/10/2370 м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Новікової Т.В. при секретарі Найдьон А.В., за відсутності сторін, розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання позивача про зупинення провадження у адміністративній справі за позовом державної податкової інспекції у Калінінському районі м. Донецька до малого приватного підприємства «Вегас» про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом від 22.03.2010р., в якому просить стягнути з малого приватного підприємства «Вегас» штрафні (фінансові) санкції в сумі 248 грн. 38 коп. Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що малим приватним підприємством «Вегас» порушено вимоги Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» від 23.03.1996р. №98/96-ВР, не виконано обов’язку зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у встановлений Законом термін.
Ухвалою суду від 22.04.2010р. позивача було зобов’язано надати до судового засідання витяг з ЄДРПОУ відповідача, в зв’язку з цим, на адресу суду 17.05.2010р. надійшло клопотання від державної податкової інспекції у Калінінському районі м. Донецька про зупинення провадження по справі, в якому представник позивача послався на необхідність часу для надання витягу з ЄДРПОУ.
Як вбачається зі змісту клопотання та матеріалів справи, суд не вбачає підстав для задоволенню клопотання виходячи з наступного.
Відповідно ст. 156 КАС України, суд зупиняє провадження у справі в разі: смерті або оголошення в установленому законом порядку померлою особи, яка була стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво, а також ліквідації органу, злиття, приєднання, поділу, перетворення юридичної особи, які були стороною у справі, - до встановлення правонаступника; необхідності призначення або заміни законного представника сторони чи' третьої особи - до вступу у справу законного представника; неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; звернення обох сторін з клопотанням про надання їм часу для примирення - до закінчення строку, про який сторони заявили у клопотанні; звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави - до надходження відповіді на доручення. Суд має право зупинити провадження у справі в разі: захворювання особи, яка бере участь у справі, підтвердженого медичною довідкою, що перешкоджає прибуттю до суду, якщо її особиста участь буде визнана судом обов'язковою, - до її одужання; знаходження особи, яка бере участь у справі, у відрядженні, якщо її особиста участь буде визнана судом обов'язковою, до повернення з відрядження; призначення судом експертизи - до одержання її результатів; наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
Як вбачається зі змісту клопотання, представником позивача не доведено наявності необхідних підстав для зупинення провадження в адміністративній справі та не надано належного обґрунтування щодо зупинення провадження адміністративного суд дійшов висновку, що клопотання представника державної податкової у Калінінському районі м. Донецька про зупинення провадження у адміністративній задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 49, 156 ст. ст. 160, 165 КАС України, Черкаські адміністративний суд, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання державної податкової інспекції у Калінінському м. Донецька про зупинення провадження у адміністративній справі за позовом податкової інспекції у Калінінському районі м. Донецька до малого підприємства «Вегас» про стягнення штрафних (фінансових) санкцій, відмови
Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення с заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, т через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на ухвалу, інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Т.В. Новікова