Судове рішення #725619
Справа №2-358/07 2007 рік

Справа №2-358/07 2007 рік

РІШЕННЯ

 ім'ям    УКРАЇНИ

01 лютого 2007 року

Оріхівський районний суд Запорізької області у складі судді Щвайковського А.А. при секретарі Піхуля Ю.М., розглянувши у попередньому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, третя особа: Державна нотаріальна контора Оріхівського району про продовження строку прийняття спадщини, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до суду із позовом, в якому зазначає, що її батьками є ОСОБА_5 та ОСОБА_6(Свідоцтво про народження НОМЕР_1).

08,01.1983 року вона уклала шлюб з ОСОБА_7 і взяла його прізвище - ОСОБА_7 (свідоцтво про шлюб НОМЕР_2).

В приватній власності у ОСОБА_6 був житловий будинок, що розташований по АДРЕСА_1.

ОСОБА_6померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в місті Оріхів.

Після її смерті відкрилась спадщина яка складається з вищезазначеного житлового будинку.

Спадкоємцями першої черги за законом на той час були - вони, дочка спадкодавця, та ОСОБА_8, його дочка, її рідна сестра.

ОСОБА_8, на момент відкриття спадщини, проживала в спадковому будинку, разом зі спадкодавцем та членами своєї сім'ї: ОСОБА_2 - чоловіком, ОСОБА_3 - сином, ОСОБА_4 - дочкою.

У шестимісячний строк вона звернулась до державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, але в зв'язку з відсутністю достатніх грошових коштів, для сплати державного мита, не отримала свідоцтво про право на спадщину. Як передбачено п. З статті 1268 Цивільного кодексу України „Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї." Таким чином, вона фактично прийняла спадщину - 1/2 частину житлового будинку по АДРЕСА_1.

Вона вважала, що з заявою про прийняття спадщини вона повинну звернутися після закінчення шестимісячного строку після смерті мами, і таким чином вона пропустила строк прийняття спадщини.

Її рідна сестра, ОСОБА_8, померла ІНФОРМАЦІЯ_2, після її смерті відкрилася спадщина яка складається з 1/2 частини житлового будинку по вулиці АДРЕСА_1. Спадкоємцями першої черги є: ОСОБА_2 -чоловік, ОСОБА_3 - син, ОСОБА_4 - дочка.

Вони мають право прийняти свою частку спадщини - по 1/3 частині від 1/2 частини житлового будинку по вулиці АДРЕСА_1, як це передбачено статтею 1276 Цивільного кодексу України.

 

2

В попередньому судовому засіданні Представник позивача на вимогах довірителя настоює, прохає визначити додатковий строк у шість місяців для подання заяви про прийняття спадщини.

Відповідач 1 в попередньому судовому засіданні позов визнав та вважає за можливе задовольнити.

Відповідач 2 в попередньому судовому засіданні позов визнав та вважає за можливе задовольнити.

Відповідач 3 в попередньому судовому засіданні позов визнав та вважає за можливе задовольнити.

Третя особа в попереднє судове засідання свого представника не направила, про час та місце судового засідання була повідомлена судовим викликом у встановлений законодавством спосіб, до суду надіслав лист про розгляд справи без їх участі.

У відповідності до вимог ч. 4 ст. 174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Суд, заслухавши Представника позивача, Відповідача 1, Відповідача 2, Відповідача З та вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню, так як визнання Відповідачами позову не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

У відповідності до ксерокопії актового запису про смерть НОМЕР_3 ОСОБА_6 померла ІНФОРМАЦІЯ_1, місцем проживання якої було АДРЕСА_1.

Те, що Позивачка є дочкою померлої ОСОБА_6 стверджується ксерокопією свідоцтва про народження НОМЕР_1. Факт зміни Позивачем прізвища з ІНФОРМАЦІЯ_3 на ,ОСОБА_7" стверджується ксерокопією свідоцтва про укладення шлюбу НОМЕР_2.

У відповідності до ст. 1272 ЦК України, за рішенням суду спадкоємцю може бути поновлено строк для прийняття спадщини та визначено додатковий.

При таких обставинах, суд вважає, що Позивачу можливо визначити додатковий строк для прийняття спадщини.

Керуючись ст.ст. 2і, 27,31,74, 76,167,174,199,208,209,213-215,218 ЦПК України, ст.ст. 16,1272 ЦК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, третя особа: Державна нотаріальна контора Оріхівського району про продовження строку прийняття спадщини задовольнити повністю.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк у шість місяців для прийняття спадщини що відкрилася ІНФОРМАЦІЯ_1 після смерті ОСОБА_6.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Запорізької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя:               А.А. Швайковський

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація