Судове рішення #725570
Справа № 2-265/07 (2-1727/06)

Справа № 2-265/07 (2-1727/06)

2007 рік

РІШЕННЯ

ім'ям    УКРАЇНИ

19 лютого 2007 року

Оріхівський районний суд Запорізької області у складі судді Швайковського А.А. при секретарі Піхуля Ю.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовною заявою ОСОБА_1 до виконавчого комітету Преображенської сільської Ради, Державної нотаріальної контори Оріхівського району про визнання права власності на спадкове майно, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася до суду із позовом, в якому зазначає, що вона є дочкою ОСОБА_2. (Свідоцтво про народження ОСОБА_3 НОМЕР_1)

20 листопада 1976 року вона уклала шлюб з ОСОБА_4 і взяла його прізвище - ОСОБА_4. (Свідоцтво про укладення шлюбу НОМЕР_2)

24 серпня 1976 року ОСОБА_2 отримала дозвіл та свідоцтво на забудову садиби реєстраційний НОМЕР_3. На протязі 1976-1979 р.р. вона збудувала житловий будинок.

Згідно довідки НОМЕР_4, що видана виконавчим комітетом Преображенської сільської ради, у власності за ОСОБА_2 є будинок, що розташований за адресою: АДРЕСА_1.

Згідно довідки НОМЕР_5, що видана виконавчим комітетом Преображенської сільської ради, за ОСОБА_2 числиться земельна ділянка розміром 0,09 га, що розташована за адресою: АДРЕСА_1.

ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 (Свідоцтво про смерть ІНФОРМАЦІЯ_2 видане виконкомом Преображенської сільської ради Оріхівського району Запорізької області).

Після її смерті відкрилась спадщина яка складається з - житлового будинку, що розташований по АДРЕСА_1, земельної ділянки розміром 0,09 га, для обслуговування будинку та грошового вкладу рахунку НОМЕР_6 в Державному ощадному банку України.

Перед смертю мама Позивачки дуже хворіла, тому вона змушена була проживати разом з нею, щоб надавати їй допомогу. Як передбачено п. З статті 1268 Цивільного кодексу України «Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.» Таким чином, вона фактично прийняла спадщину.

Вона є єдиним спадкоємцем першої черги за законом. Як спадкоємець, вона не може звернутись до державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, бо через відсутність свідоцтва про власність на будинок та технічного паспорту, державна нотаріальна контора не може видати Свідоцтво на спадщину.

 

2

В судовому засіданні Представник позивача на позові довірителя наполягає і прохає визнати право власності на спадкове майно за довірителем.

Відповідач 1 в судове засідання свого представника не направив, про причини неявки суд не повідомив, хоча про час та місце судового засідання був повідомлений судовою повісткою, до суду надав лист про розгляд справи без їх представника, позов визнають.

Відповідач 2 в судове засідання свого представника не направив, про причини неявки суд не повідомив, хоча про час та місце судового засідання був повідомлений судовою повісткою, до суду надав лист про розгляд справи без їх представника.

Суд, заслухавши доводи Представника позивача та вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

На підставі наданої ксерокопії довідки НОМЕР_4, що видана виконкомом Преображенської сільської Ради Оріхівського району, ОСОБА_2 має будинок за адресою: АДРЕСА_1 і є його власником та на підставі ксерокопії довідки НОМЕР_5, що видана виконкомом Преображенської сільської Ради Оріхівського району Запорізької області, що ОСОБА_2 має земельну ділянку розміром 0,09 га за адресою: АДРЕСА_1. Факт виділення земельної ділянки для забудови житловим будинком за вказаною адресою, стверджується наданою ксерокопією свідоцтва на забудову садиби в сільських населених пунктах. Згідно висновку судової будівельно-технічної експертизи від 19.01.2007 р., житловий будинок АДРЕСА_1 відповідає проекту індивідуальної забудови та вимогам будівельних норм і правил ДБН і вартість його складає 24943 грн.

Так, на підставі наданої ксерокопій ощадної книжки по рахунку НОМЕР_6, виданою філіалом Державного ощадного банку НОМЕР_7, належить ОСОБА_2.

Так, у відповідності до ксерокопії свідоцтва про смерть ІНФОРМАЦІЯ_2 виданого 06.02.1996 року ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1, про що зроблено відповідний актовий запис НОМЕР_8, у зв'язку з чим, з дня смерті відкрилася спадщина, що зазначена вище.

У відповідності до ст. 1261 ЦК України ОСОБА_1 є спадкоємцем першої черги після смерті ОСОБА_2, Рідство ОСОБА_1 з померлою стверджується ксерокопією свідоцтва про народження НОМЕР_1 виданого 07.09.1957 року; зміна прізвища з ОСОБА_2 на „ОСОБА_4" стверджується свідоцтвом про одруження НОМЕР_2.

В межах строків, визначених ст. 1270 ЦК України, Позивачка звернулася до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, згідно наданої ксерокопії спадкової справи на померлу ОСОБА_2, однак не змогла прийняти спадщину у вигляді житлового будинку та земельної ділянки при будинку у зв'язку з відсутністю технічних документів.

У відповідності до ст. 1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом одного року він не заявив про відмову від неї.

Як пояснив Представник позивача, його довірителька доглядала за померлою ОСОБА_2 так як вона хворіла, проживала разом з нею, надавала їй допомогу.

Звертаючи увагу, що при поданні позову Позивачем не було доплачене державне мито, так як не було відомо про вартість майна, а у зв'язку із цим вірного визначення ціни позову, Позивачу необхідно доплатити державне мито у розмірі 198,43 грн.

При таких обставинах, суд вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 2і, 11, 27, 31, 60, 74, 76, 167, 199, 208, 209, 213-215, 218 ЦПК України, ст.ст. 11,16,267,1222,1261,1268,1272,1268 ЦК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до виконавчого комітету Преображенської сільської Ради, Державної нотаріальної контори Оріхівського району про визнання права власності на спадкове майно задовольнити повністю.

 

3

Визнати факт прийняття ОСОБА_1 спадщини у вигляді житлового будинку АДРЕСА_1 та земельної ділянки розміром 0,09 га з розташованому на ній будинком за тією ж адресою, ощадної книжки по рахунку НОМЕР_6, виданою філією Державного ощадного банку НОМЕР_7, що відкрилося після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 та земельної ділянки розміром 0,09 га з розташованому на ній будинком за тією ж адресою, ощадної книжки по рахунку НОМЕР_6, виданою філією Державного ощадного банку НОМЕР_7.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Держави недоплачене державне мито у розмірі 198 грн. 43 коп.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Запорізької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя:  А.А. Швайковський

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація