Справа № 2-258/2007р.
/2-1720-06р./
РІШЕННЯ
ІМ*ЯМ УКРАЇНИ
31 січня 2007р. м. Оріхів
Оріхівський районний суд Запорізької області у складі: головуючого судді Огієнко Н.В., при секретарі Безштанківській О.Д. розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Преображенської с/Ради, Державної нотаріальної контори Оріхівського району про визнання права власності на спадкове майно, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з заявою, в якій вказує, що з 06.08.1950 року вона уклала шлюб з ОСОБА_2 і взяла його прізвище - ІНФОРМАЦІЯ_1.
Перебуваючи в шлюбі вони отримали Свідоцтво на забудову садиби на земельний ділянці площею 0,15 га, виділену з земель колгоспу „Росія", та збудували житловий будинок за адресою АДРЕСА_1.
Згідно довідки НОМЕР_1, що видана виконавчим комітетом Преображенської сільської ради, за ОСОБА_2 числиться земельна ділянка, для обслуговування житлового будинку, розміром 0,05 га, що розташована за адресою: АДРЕСА_1.
Сімейним кодексом України ст. 60 передбачено, що „Майно набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності...". Тобто, позивачці ОСОБА_1, як його дружині , також належить 1/2 вищевказаного будинку та 1/2 земельної ділянки на якій він розташований. ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_2.
Після його смерті відкрилась спадщина яка складається з - 1/2 частини житлового будинку, що розташований по АДРЕСА_1 та 1/2 частини земельної ділянки розміром 0,05 га, на якій розташований будинок.
На час відкриття спадщини, позивачка проживала разом зі спадкодавцем і як передбачено п.З ст.1268 Цивільного кодексу України „ Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкоємцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст.. 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї." Таким чином, позивачка фактично прийняла спадщину.
Позивачка, як спадкоємець, не може звернутись до державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, бо через відсутність свідоцтва про власність на будинок та технічного паспорту, Державна нотаріальна контора не може видати Свідоцтво на спадщину.
Прохає суд визнати за нею право власності на спадкове майно - будинок, що розташований по АДРЕСА_1.
2
Представник позивача у судовому засіданні наполягає на своїх позовних вимогах, прохає їх задовольнити.
Представник Преображенської с/Ради в судове засідання не з"явився, надав суду заяву де просить справу розглядати без них, позов визнають в повному обсязі.
Суд, вислухавши представника позивача, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних обставин:
· згідно свідоцтва про смерть - ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_2.
· згідно Свідоцтва на забудову садиби в сільських населених пунктах № І-ІОМ М-3, будинок за адресою:АДРЕСА_1, належить ОСОБА_2.
· згідно довідки Преображенської с/Рди НОМЕР_1 за адресою: АДРЕСА_1, для обслуговування житлового будинку 0,05 га належить померлому ОСОБА_2.
На підставі вищесказаного, керуючись 10,11,209,212,214-215,218, ЦПК України, СТ..СТ.234,235,256-259 ЦК України, -
ВИРІШИВ:
Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно - будинок, що розташований за адресою: АДРЕСА_1.
На дане рішення може подано заяву на оскарження протягом 10 діб та апеляційна скарга протягом 20 діб після подання заяви на оскарження рішення до апеляційного суду Запорізької області через Оріхівський районний суд Запорізької області.
Суддя/підпис/
Вірно. Суддя: Н.В.Огієнко