Судове рішення #7253287

Справа № 2-987

2009 року

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 січня 2009 року                                           с. Покотилівка

    Харківський районний суд Харківської області в складі:

головуючого судді Назаренка О.В.,

за участі секретаря Шевчук А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Пісочинської селищної ради, 3-тя особа автогаражний комплекс – мале підприємство «Серпантин» про визнання права власності,

ВСТАНОВИВ:

    21.05.2008 року до суду подано позов ОСОБА_1 до Пісочинської селищної ради, 3-тя особа автогаражний комплекс – мале підприємство «Серпантин», в якому позивач просить суд визнати за нею право власності на самочинно збудований гараж літ «А» з льохом літ. «а» площею 22,8 кв. м., що розташований за адресою АДРЕСА_1.

    В судовому засіданні позивач повністю підтримала позовні вимоги і пояснила суду, що гараж побудований самочинно без належного дозволу, належним чином затвердженого проекту, але позивачу виділена в користування земельна ділянка для можливості визнання права власності за позивачем на нерухоме майно.

    Відповідачем надана суду заява, в якій відповідач просить суд розглянути справу за відсутності представника селищної ради, проти позову не заперечували.

    Представник 3-ї особи в судове засідання повторно не з’явився, причин неявки суду не повідомив, тому суд розглядає справу за відсутності представника 3-ї особи.

    Вислухавши в судовому засіданні пояснення позивача, перевіривши письмову заяву відповідача і дослідивши надані суду докази, судом встановлено наступне.

    Відповідно до довідки комунального підприємства «Харківське районне бюро технічної інвентаризації» № 2014 від 06.05.2008 року за адресою АДРЕСА_1 розташований самочинно побудований гараж, право власності на який в КП «ХРБТІ» не зареєстроване.

    Рішенням Пісочинської селищної ради від 27.09.2007 року визначена територія земельної ділянки загальної площею 0,0026 Га на території Пісочинської селищної ради по вул. Крупській, що була передбачена, згідно плану земельної ділянки для будівництва автогаражного комплексу МП «Серпантин» у 1996 році, призначивши її для обслуговування самочинно збудованого індивідуального гаражу для зберігання легкового автомобіля та надання її в короткострокове платне користування на умовах оренди на час встановлення права власності на самочинно збудований гараж, і земельній ділянці присвоєна поштова адреса. Згідно зазначеного рішення площа та конфігурація меж земельної ділянки буде уточнюватись при розробці технічної документації на земельну ділянку. Рішенням Пісочинської селищної ради № 777 від 9.10.2007 року надано дозвіл на збереження самочинно побудованого гаражу, а рішенням № 931 від 14.11.2006 року надано дозвіл на збереження та прийняття до експлуатації гаражів ГК МП «Серпантин». Відповідно до акту обстеження самочинно збудованого гаражу, виконаного комунальним підприємством «Архітектурне бюро Харківського району» судом встановлено, що гараж побудований з додержанням будівельних норм і правил і не порушує суспільних інтересів. Інших доказів позивачем не надано.

    Відповідно до ст. 376 ЦК України Житловий будинок,  будівля,  споруда,  інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на  земельній  ділянці,  що  не була відведена для цієї мети,  або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил, Особа, яка  здійснила  або здійснює самочинне будівництво нерухомого майна, не набуває права власності на нього. Право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою,  яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку
особі під уже збудоване нерухоме майно.

    Відповідно до ст. ст. 125,126 Земельного Кодексу України право власності та право  постійного  користування  на земельну  ділянку  виникає  після  одержання  її   власником   або користувачем  документа,  що  посвідчує  право  власності чи право постійного користування  земельною ділянкою, та його державної реєстрації; право на оренду земельної ділянки виникає після укладення договору оренди і його державної реєстрації; приступати до використання   земельної ділянки до встановлення її меж у натурі (на місцевості), одержання документа, що посвідчує право на неї, та державної реєстрації забороняється. Право власності на земельну  ділянку і право постійного користування земельною ділянкою посвідчується  державними  актами. Право оренди землі оформляється договором, який  реєструється відповідно до закону.

      Позивачем не надано суду державного акту про право власності на земельну ділянку, що розташована за адресою АДРЕСА_1., або про право користування такою земельною ділянкою, не надано договору оренди зазначеної земельної ділянки, зареєстрованого належним чином, межі земельної ділянки на місцевості не встановлені. Зазначені обставини підтверджені наданими суду позивачем копіями рішення Пісочинської селищної ради. Таким чином, позивачу не надана у встановленому законом порядку земельна ділянка під уже зведене нерухоме майно, тому відсутні підстави, передбачені ст. 376 ч. 3 ЦК України для визнання права власності за позивачем на самочинно побудований гараж, розташований за адресою АДРЕСА_1 і суд повністю відмовляє в задоволенні позовних вимог.

    На підставі ст. 88 ЦПК України судові витрати, понесені позивачем відносяться за його рахунок.

    Керуючись ст. ст. 10,11,60,61,88,212-215 ЦПК України, ст. 376 ч. 1,2,3 ЦК України, ст. ст. 125,126 ЗК України, суд

ВИРІШИВ:

    ОСОБА_1 в задоволення позовних вимог повністю відмовити.

    Судові витрати віднести за рахунок позивача ОСОБА_1.

На рішення суду може бути подано заяву про апеляційне оскарження протягом десяти днів  з дня проголошення  рішення суду а також, апеляційну скаргу на протязі двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження в апеляційний суд Харківської області  через Харківський районний суд Харківської області.

Рішення суду  набирає  законної сили після закінчення строку  подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не буде подано.

Якщо було подано таку заяву, але апеляційна скарга не була надана в строк, встановлений  ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає  законної сили після закінчення  цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили  після розгляду  справи апеляційним судом.

 

Головуючий суддя:                                     Назаренко О.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація