Судове рішення #7253245

Справа № 2-2308

2009 року

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(заочне)

16 листопада 2009 року                                          с. Покотилівка

    Харківський районний суд Харківської області в складі:

головуючого судді Назаренка О.В.,

за участі секретаря Шевчук А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, 3-ті особа Управління держкомзему у Харківському районі Харківської області, Жовтнева сільська рада Харківського району Харківської області про поновлення порушеного права користування земельною ділянкою і визнання недійсним державного акту про право власності на земельну ділянку,

ВСТАНОВИВ:

    21.11.2008 року до суду подано позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, 3-ті особи Управління Держкомзему у Харківському районі Харківської області, Жовтнева сільська рада Харківського району Харківської області, в якому просив суд усунути перешкоди в користуванні земельною ділянкою, яка розташована в АДРЕСА_1, зобов’язавши відповідача поновити межу земельної ділянки між домоволодіннями 18 і 19 за планами землекористування 1995,2005 років, а також просив суд визнати недійсним державний акт на право власності на землю від 12.02.2001 року ІІ-ХР № 041272, зареєстрований за № 1430 за ОСОБА_2 на земельну ділянку,що розташована в АДРЕСА_2.

    В судовому засіданні позивач повністю підтримав позовні вимоги. Позивач та його представник в судовому засіданні пояснили суду, що відповідач самовільно захватив частину земельної ділянки, яка належить позивачу, після чого отримав державний акт на право власності на землю, але не узгодив межу між земельними ділянками сторін. З цих підстав позивач просив задовольнити позовні вимоги.

    Відповідач в судове зсідання вдруге не з’явився, про час і місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, причин неявки суду не повідомив, тому судом ухвалено про заочний розгляд справи. Представник відповідача подав суду заяву про відкладення розгляду справи, але неявка в судове засідання представника відповідача за будь яких обставин не є перешкодою для розгляду справи по суті, оскільки відповідач в судове засідання не з’явився без поважних причин.

    Вислухавши в судовому зсіданні пояснення позивача, представника позивача і дослідивши надані суду докази, судом встановлено наступне.

    9 січня 1996 року позивач придбав у власність житловий будинок з надвірними будівлями, розташований в АДРЕСА_1 на підставі договору купівлі-продажу, посвідченого державним нотаріусом 1-ї Державної нотаріальної контори Харківського району Харківської області реєстровий № 3-57, що підтверджено копією договору купівлі-продажу, копією технічного паспорту на будинок та копією витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно 9055965 від 24.11.2005 року. Зазначені документи не містять відомості про розмір земельної ділянки при купленому будинку.

    Відповідно до ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Крім того, на підставі ст. 152 ч. 2 ЗК України Власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків.

    Оскільки позивач просить суд відновити його права шляхом поновлення межі між земельними ділянками сторін і визнанням недійсним державного акту на землю, виданого відповідачу, то відповідно до ст. 107 ЗК України для визначення межі між земельними ділянками необхідно керуватися даними земельно-кадастрової документації, а для поновлення порушеного права необхідно надати суду докази наявності такого порушення і його суті.

    З довідки Жовтневої сільської ради Харківського району Харківської області № 508 від 5.09.2008 року судом встановлено, що рішенням № 22 від 21.02.1995 року позивачу при купленому будинку в АДРЕСА_1 виділена земельна ділянка площею 0,10 Га. Рішенням № 48 від 20.05.1997 року земельна ділянка збільшена до 0,2085 Га, але земельна ділянка не приватизована і кадастрова документація відсутня. Рішенням Жовтневої сільської ради Харківського району Харківської області № 69  від 10.05.1988 року відповідачу виділена земельна ділянка площею 0,6 Га., а рішенням № 61 від 10.06.1997 року відповідачу виділено додатково 0,15 Га земельної ділянки. Право власності на земельну ділянку відповідача оформлено державним актом на право власності на землю від 12.02.2001 року ІІ-ХР № 041272 реєстраційний № 1430. Разом із довідкою суду надано копію кадастрового плану земельної ділянки відповідача, на якій визначена межа між земельними ділянками сторін.

    Відповідно до ст. 60 ЦПК України позивач повинен надати суду докази, на які позивач посилається в обґрунтування позовних вимог, але не надав суду доказів того, що межа між земельними ділянками, яка визначена на кадастровому плані землекористування порушена відповідачем. Не надано також суду і кадастрової документації на підтвердження конфігурації меж земельної ділянки позивача, а також доказів закріплення таких меж на місцевості у встановленому законом порядку. За таких обставин суд вважає, що позивачем не доведено порушення його права користування земельною ділянкою, що розташована в АДРЕСА_1, тому поновленню такі права не підлягають відповідно до ст. 16 ЦК України і ст. 152 ч. 2 ЗК України, а позовні вимоги не підлягають задоволенню і суд відмовляє позивачу в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

    Відповідно до ст. 88 ЦПК України судові витрати суд відносить за рахунок позивача.

    Керуючись ст. ст. 10,11,60,61,88,212-215,224-226 ЦПК України, с. 16 ЦК України, ст. 152 ч. 2 ЗК України, суд

ВИРІШИВ:

    ОСОБА_1 в задоволенні позовних вимог повністю відмовити.

    Судові витрати, понесені ОСОБА_1 віднести за його рахунок.

На рішення суду позивачем може бути подано заяву про апеляційне оскарження протягом десяти днів  з дня проголошення  рішення суду а також, апеляційну скаргу на протязі двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження в апеляційний суд Харківської області  через Харківський районний суд Харківської області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не буде подано.

Якщо було подано таку заяву, але апеляційна скарга не була надана в строк, встановлений  ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення  цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили  після розгляду  справи апеляційним судом.

    Відповідач має право подати суду заяву про перегляд заочного рішення протягом 10 днів з дня отримання копії заочного рішення.

Головуючий суддя:                                     Назаренко О.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація