Судове рішення #7253145

Справа № 2-2459

2009 року

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 січня 2009 року                                                           с. Покотилівка

    Харківський районний суд Харківської області в складі:

головуючого судді Назаренка О.В.,

за участі секретаря Шевчук А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

ВСТАНОВИВ:

    8.12.2008 року до суду подано позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 в якому позивач просить суд розірвати шлюб з відповідачем.

    В судовому засіданні позивач повністю підтримав позовні вимоги і пояснив суду, що сторони не підтримують шлюбних відносин більше 10 років, на протязі яких між сторонами часто виникали суперечки, а останні два роки відповідач проживає окремо у квартирі племінника, з яким сумісно виїхала після вимоги позивача, який вважав небезпечним для себе проживання племінника відповідача після випадку передозування лікарських засобів.

    Відповідач в судовому засіданні визнала, що дійсно сторони не підтримують шлюбних стосунків більше 10 років, біля двох років тому вона із племінником виїхала на інше постійне місце проживання, що було викликане суперечкою, пов’язаною із передозуванням племінником лікарськими засобами. Відповідач повідомила суд, що позивач зраджував їй, підтримує інтимні стосунки з іншими особами, не проявляє поваги і турботи до неї, але вважає можливим примирення між сторонами.

    Вислухавши в судовому засіданні пояснення сторін і дослідивши надані суду докази, судом встановлено наступне.

    30 серпня 1983 року Бабаївською селищною радою Харківського району Харківської області  зареєстровано шлюб між сторонами, що підтверджено свідоцтвом про шлюб, виданим повторно відділом реєстрації актів цивільного стану Харківського районного управління юстиції Харківської області актовий запис 69. Неповнолітніх дітей сторони не мають.

    З пояснень сторін судом встановлено, що сторони не підтримують шлюбні стосунки більше 10 років. Останні два роки сторони проживають окремо. Причиною розірвання шлюбних стосунків суд вважає відсутність взаємної поваги сторін, втрату почуття любові і поваги. Між сторонами склалися негативні стосунки, пов’язані із перебуванням у помешканні позивача племінника відповідача, що потребує стороннього догляду. Відповідач підтвердила, що на протязі 10 років позивач не намагався поновити шлюбні відносини, негативно ставився до неї. Позивач в судовому засіданні підтвердив, що примирення між сторонами не можливе, оскільки відсутня можливість поновлення шлюбних відносин і позивач не бажає перебувати у шлюбі з відповідачем. Оскільки на протязі 10 років сторони лише формально перебувають у зареєстрованому шлюбі, не підтримують шлюбних стосунків, негативно ставляться один до одного, суд вважає відсутнім існування заходів по збереженню сім’ї, які б не суперечили моральним засадам суспільства, оскільки вважає неприпустимим примушувати сторони до шлюбних відносин.

    Відповідно до ст. 51 Конституції України шлюб ґрунтується на вільній згоді чоловіка і жінки на перебуванні у шлюбі. Ця конституційна норма закріплена і у ст. 24 СК України. Перебування у шлюбі будь-якої особи, яка не бажає цього, суттєво порушує її інтереси і право на вільне перебування у шлюбі, а також право на особисте життя. Суд вважає, що відсутність між сторонами на протязі 10 років шлюбних відносин порушує суттєві інтереси позивача, який не бажає перебувати у шлюбі з відповідачем, подальше перебування сторін у шлюбі негативно впливатиме на їх внутрішній психологічний стан, тому суд вважає доведеним наявність підстав відповідно до ст. 112 СК України для розірвання шлюбу і задовольняє позовні вимоги.

    Керуючись ст. 10,11,60,61,212-215 ЦПК України, ст. 112 СК України, суд

ВИРІШИВ:

    позовні вимоги ОСОБА_1 – задовольнити.

    Шлюб між ОСОБА_1 і ОСОБА_2, зареєстрований Бабаївською селищною радою Харківського району Харківської області 30 серпня 1983 року актовий запис № 69 – розірвати.

    Витрати, пов’язані із видачею свідоцтва про розірвання шлюбу в розмірі 17 гривень покласти на ОСОБА_1, звільнивши ОСОБА_2 від зазначених витрат.

На рішення суду може бути подано заяву про апеляційне оскарження протягом десяти днів  з дня проголошення  рішення суду а також, апеляційну скаргу на протязі двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження в апеляційний суд Харківської області  через Харківський районний суд Харківської області.

Рішення суду  набирає  законної сили після закінчення строку  подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не буде подано.

Якщо було подано таку заяву, але апеляційна скарга не була надана в строк, встановлений  ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає  законної сили після закінчення  цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили  після розгляду  справи апеляційним судом.

 

Головуючий суддя:                                     Назаренко О.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація