ВІЙСЬКОВИЙ МІСЦЕВИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОГО ГАРНІЗОНУ
54030, м. Миколаїв, вул. Велика Морська, б.41, тел. (0512) 35-44-33
Справа №1-31/2009
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 листопада 2009 року місто Очаків
Миколаївської області
Військовий місцевий суд Миколаївського гарнізону під головуванням підполковника юстиції Рудяка А.В., при секретареві Божок О.В., з участю державного обвинувача полковника юстиції Белостоцького О.В., захисника-адвоката ОСОБА_3 у відкритому судовому засіданні в розташуванні військової частини А-1594 розглянув кримінальну справу за обвинуваченням військовослужбовця цієї військової частини матроса
ОСОБА_5, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 року в місті Білгород - Дністровський Одеської області, українець, з професійно технічною освітою, не одружений, раніше не засуджений, призваний на строкову військову службу у травні 2008 року Білгород – Дністровським об’єднаним міським військовим комісаріатом Одеської області, зареєстрований та проживаючий за адресою: АДРЕСА_1,
в скоєні злочину, передбаченого ч.2 ст.406 КК України.
Судовим слідством військовий суд
В С Т А Н О В И В:
Матрос ОСОБА_5, проходячи військову службу у військовій частині А-1594, дислокованої в місті Очакові Миколаївської області, на ґрунті нестатутних взаємовідносин застосував інше насильство до рівного йому за військовим званням та посадою матроса ОСОБА_6 при наступних обставинах.
Біля 13 години 3 жовтня 2009 року ОСОБА_5, виходячи з їдальні військової частини після прийому їжі почув, що молодший за призовом матрос ОСОБА_6 виявив незадоволення тим, що він запізнюється до строю та будучи обурений поведінкою останнього вирішив на ґрунті нестатутних взаємовідносин, застосувати до нього насильство.
Виконуючи задумане, він наніс ОСОБА_6 1 удар кулаком в обличчя.
В результаті таких дій ОСОБА_5 спричинив ОСОБА_6 забійну рану на шкірі спинки носу, які відносяться до легких тілесних ушкоджень.
Підсудний ОСОБА_5 свою провину в викладеному вище визнав повністю, про обставини скоєного дав свідчення відповідні написаному вище та пояснив, що біля 13 години 3 жовтня 2009 року, виходячи з їдальні військової частини він почув, що молодший за призовом матрос ОСОБА_6 виявив незадоволення тим, що він запізнюється до строю після прийому їжі. Будучи обурений поведінкою останнього він наніс ОСОБА_6 1 удар кулаком в обличчя.
Крім визнання підсудним ОСОБА_5 своєї вини, його винність в скоєному підтверджується сукупністю доказів, досліджених в суді.
Свідок ОСОБА_7 допитаний в суді показав, що біля 13 години 3 жовтня 2009 року він бачив, як матрос ОСОБА_5 наніс матросу ОСОБА_6 1 удар кулаком в обличчя, спричинивши забійну рану шкіри носа.
Приводом для цього, - пояснив ОСОБА_7, - стало незадоволення ОСОБА_5 тим, що ОСОБА_6 як молодший за призовом виявив незадоволення тим, що ОСОБА_5 запізнюється до строю після прийому їжі.
З свідчень потерпілого ОСОБА_6, проголошених в суді видно, що після обіду 3 жовтня 2009 року матрос старшого призову ОСОБА_5 вдарив його кулаком в носа за те, що він виявив незадоволення запізненням останнього до строю.
Згідно витягів з наказів командира військової частини А-1594, вивчених в суді, потерпілий ОСОБА_6 та підсудний ОСОБА_5 проходять військову службу у вказаній військової частині на посадах рядового складу, відповідно у військових званнях «матрос».
За висновком судово-медичного експерту, забійна рана на шкірі спинці носу, яка завдана ОСОБА_6, відноситься до легких тілесних ушкоджень.
Військово-лікарська комісія визнала ОСОБА_5 придатним до військової служби.
Оскільки матрос ОСОБА_5 3 жовтня 2009 року на підґрунті нестатутних взаємовідносин вчинив інше насильство до рівного йому за військовим званням і посадою матросу ОСОБА_6, спричинивши останньому забійну рану на шкірі спинці носу, тобто вчинив вказані діяння в порушення статутних правил взаємовідносин між військовослужбовцями за відсутності відносин підлеглості, заподіявши легкі тілесні ушкодження, то такі його дії військовий суд кваліфікує по ч.2 ст.406 КК України.
Суд дійшов висновку, що матрос ОСОБА_5 порушив статутні правила взаємовідносин між військовослужбовцями за відсутності між ними відносин підлеглості виходячи з того, що фізичне насильство він застосовував до рівного йому за посадою та військовим званням потерпілого матроса ОСОБА_6 виключно на підґрунті нестатутних взаємовідносин, у присутності багатьох інших товаришів по службі, грубо порушуючи встановлений в Збройних Силах порядок взаємин у військовому колективі.
Призначаючи покарання Чебану суд враховує, що до призову в армію він ні в чому негідному замічений не був, до кримінальної відповідальності не притягувався і раніше не був засуджений, займався суспільно-корисною працею, по військової службі характеризувався тільки позитивно, відсутність матеріальних і моральних претензій з боку потерпілого ОСОБА_6, а також щире каяття і активне сприяння розкриттю злочину.
Останні обставини військовий суд визнає пом'якшуючими покарання ОСОБА_5.
Враховуючи наявність декількох обставин, що пом’якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого ОСОБА_5 злочину, військовий суд вважає за необхідне й достатнє для його виправлення та попередження нових злочинів у відповідності до ст.69 КК України з врахуванням обставин справи і позитивних даних про його особу перейти до іншого більш м’якого виду основного покарання не зазначеного в санкції частини 2 статті 406 КК України, застосувавши ст.60 того ж Кримінального кодексу, на підставі якої призначити йому покарання у вигляді арешту.
На підставі викладеного вище, керуючись ст. ст.323, 324 КПК України, військовий місцевий суд
З А С У Д И В :
ОСОБА_5 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.406 КК України на підставі якої і з застосуванням ст.69 того ж Кримінального Кодексу піддати його арешту строком на 2 (два) місяці з утриманням його на гауптвахті Південного територіального Управління Військової служби правопорядку в Збройних Силах України.
Строк відбуття покарання ОСОБА_5 обчислювати з моменту його прибуття для відбуття покарання.
Запобіжний захід у відношенні ОСОБА_5 – нагляд командування частини – скасувати.
На вирок може бути подана апеляція у військовий апеляційний суд Військово-Морських Сил через військовий місцевий суд Миколаївського гарнізону протягом 15 (п’ятнадцяти) діб з моменту його проголошення, а засудженим у той же строк з моменту вручення йому копії вироку.
ДІЙСНО ЗА НАЛЕЖНИМ ПІДПИСОМ
КОПІЯ ВІРНА:
ГОЛОВУЮЧИЙ ПО СПРАВІ
ПІДПОЛКОВНИК ЮСТИЦІЇ А. РУДЯК