- Правопорушник: Ювченко Володимир Андрійович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
__________________________________________________________________
Справа № 635/2731/18 Суддя суду 1 інстанції: Назаренко О.В.
Провадження № 33/790/657/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 липня 2018 року м. Харків
Суддя апеляційного суду Харківської області Чопенко Я.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду а м. Харкові справу за апеляційної скаргою ОСОБА_2 на постанову Харківського районного суду Харківської області від 13 червня 2018 року,-
ВСТАНОВИВ :
Цією постановою
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянин України, мешканець АДРЕСА_1,
- визнаний винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та піддано адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі 10200 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 рік.
Стягнуто з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у сумі 352 грн. 40 коп.
Як зазначено в постанові суду першої інстанції, 15 квітня 2018 року о 09 години 32 хвилин, водій ОСОБА_2 керував автомобілем НОМЕР_1 на 471 км. автошляху М-03 у стані алкогольного сп'яніння. Зі згоди водія в присутності двох свідків проводився огляд на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів «Drager» та відповідно до акту огляду на стан сп'яніння становив 0,60 %, чим порушив вимоги п. 2.9 (а) Правил дорожнього руху України, яким передбачено, що водію заборонено керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, тобто вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП - керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Своїми діями ОСОБА_2 скоїв правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Не погодившись з постановою районного суду ОСОБА_2 подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову районного суду та ухвалити нову, якою закрити провадження по справі.
В обґрунтування апеляційної скарги посилається на те, що постанова підлягає скасуванню з підстав порушення вимог змагальності сторін, диспозитивності та офіційного з'ясування всіх обставин по справі.
ОСОБА_2 належним чином повідомлений про час та місце розгляду апеляційної скарги до апеляційного суду не з'явився, що в силу вимог ст.294 КУпАП не є перепоною для апеляційного розгляду.
Вивчивши матеріали справи вважаю, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно вимог ст.ст. 245,251,252,280 КУпАП суд повинен повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, дати належну оцінку зібраним доказам. Зокрема, суд повинен з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи є винною дана особа в його вчиненні.
Як вбачається з матеріалів справи, суд не порушив вказаних вимог закону, встановивши обставини, які мають значення для правильного розгляду справи і вирішення питання винності ОСОБА_2 в порушенні правил дорожнього руху.
З огляду на матеріали справи, суд першої інстанції обґрунтовано дійшов до висновку про наявність в діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.
Розглядаючи справу, суд першої інстанції повно і всебічно встановив обставини, передбаченні ст. 280 КУпАП, щодо вчинення правопорушення і вини ОСОБА_2, та прийняв постанову у відповідності з вимогами ст. ст. 283, 284 КУпАП на підставі наявних у справі та досліджених в судовому засіданні доказів, які оцінені судом першої інстанції в їх сукупності, у відповідності з вимогами ст. ст. 251, 252 КУпАП, що відображено у мотивувальній частині постанови суду.
Протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 складений уповноваженою державою особою і дії посадової особи, що його складала в порядку передбаченому чинним законодавством, не оскаржувалися.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення (а.с. 1) ОСОБА_2 керував автомобілем з ознаками алкогольного сп'яніння, пройшов огляд на стан алкогольного сп'яніння з використанням газоаналізатору «Драгер», результат якого становив 0,60 % проміле.
І хоча ОСОБА_2 не погодився з протоколом, про що зазначив в поясненні «Сьогодні 15.04.2018 р. спиртне не вживав», проте ознайомився з ним під власний підпис.
Відповідно до акту огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів та роздруківки технічного приладу «Драгер» (а.с. 3), результат огляду на стан сп'яніння позитивний - 0,60 % (а.с. 2), з якими ОСОБА_2 погодився шляхом підпису.
Перебування ОСОБА_2 у стані алкогольного сп'яніння також підтверджується письмовими поясненнями свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4 (а.с. 4-5), які були присутні при огляді ОСОБА_2 на стан алкогольного сп'яніння та при складанні протоколу про адміністративне правопорушення.
Посилання ОСОБА_2 на те, що поліцейський його не проінформував про порядок застосування спеціального технічного засобу та не надав сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки апеляційним судом не приймається, оскільки матеріали справи не місять даних, що ОСОБА_2 вимагав пред'явлення цих документів відповідно до ч. 5 розділу ІІ Інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», а вони надаються лише на вимогу водія.
Протокол та інші матеріали справи не містить письмової вимоги щодо надання сертифікату відповідності та свідоцтва про повірку робочого засобу вимірювальної техніки з боку ОСОБА_2
Доводи ОСОБА_5 про те, що сертифікація газоаналізатора «Драгер» не проходила більше ніж півроку, судом не приймається, о скільки відповідно до Інструкції з експлуатації приладу «Drager Alcotest 6820» передбачені інтервали технічного обслуговування приладу - калібрування, яка має проводитись кожні дванадцять місяців.
Оскільки результат, щодо перебування ОСОБА_2 у стані алкогольного сп'яніння був проведений на приладі, який належним чином обслуговувався, то роздруківка алкотестеру є доказом провини ОСОБА_2
Також газоаналізатор «Драгер» має дрейф чутливості в діапазоні 0,04 % показання за місяць, проте дані коливання не впливають на кінцевий висновок показань, оскільки він є вищим за допустимі норми.
Обставини правопорушення об'єктивно підтверджуються сукупністю зібраних по справі матеріалів.
Інструкція про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затверджена Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України 09.11.2015 № 1452/735 чітко регламентує в п.7 - У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на його проведення.
Як вбачається з відеозапису (а.с. 9), який міститься в матеріалах справи, ОСОБА_2 погодився з результатами огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу.
А тому, твердження апелянта про те, що він не був згоден з складеним протоколом стосовно керування транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння та повинен був бути направлений до медичного закладу для проходження медичного освідування судом не приймається.
Матеріалами справи також спростовуються твердження апелянта про те, що він не був відсторонений від керування автомобілем.
Згідно рапорту інспектора 6 роти 1 батальону УПП в Харківській області ДПП лейтенанта поліції Фоменко С.С. водія ОСОБА_2 було відсторонено від керування транспортним засобом та авто залишилось на місці зупинки (а.с. 7), а ОСОБА_2 отримав тимчасове посвідчення НОМЕР_2.
Законодавець саме з метою забезпечення безпеки дорожнього руху, життя та здоров'я його учасників, поклав на водіїв транспортних засобів додаткові обов'язки, зокрема - пройти на вимогу працівника поліції в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння.
В рішенні Європейського суду з прав людини по справі «О'Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства» від 29.06.2007 р., яке з урахуванням положень статей 8, 9 КонституціїУкраїни, а також статті 17 Закону України «Про виконаннярішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» є частиною аціонального законодавства, зазначив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обовязки у правовому полі держави. За результатами розгляд увказаної справи, суд не встановив порушень прав заявників, передбачених ч. 1,2 ст. 6 ЄвропейськоїКонвенції з прав людини.
За змістом ст. ст. 279, 280 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення має суддею розглядатись у межах тих обставин, які зазначені у протоколі про таке порушення.
Вид адміністративного стягнення ОСОБА_2 суддею призначений з урахуванням вимог ст. 33 КУпАП, в межах строку передбаченого ст. 38 КУпАП та в межах санкції ч.1 ст.130 КУпАП.
Безумовних підстав для скасування постанови суду першої інстанції не встановлено.
Доводи апелянта щодо порушення правил підсудності судом першої інстанції безпідставні.
Як підкреслював Пленум ВС України у своїй Постанові від 11.06.2004 року № 11 «Про окремі питання, що виникають при застосуванні положень ст.276 КУпАП», у випадках, коли законом передбачається альтернативна підсудність (ч.2 ст.276 КУпАП), питання про те, в який саме суд надіслати протокол про адміністративне правопорушення, вирішується відповідним органом внутрішніх справ (оскільки у ч.2 коментованої статті йдеться про правопорушення, які уповноважені розглядати органи внутрішніх справ, саме їм надано право вирішувати й те, в який суд направляти справу).
Cуд апеляційної інстанції приходить до висновку, що постанова від 13 червня 2018 року є належним чином вмотивованою та обґрунтованою і скасуванню за доводами апеляційної скарги не підлягає
На підставі викладеного, керуючись ст. 294 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 залишити без задоволення, а постанову Харківського районного суду Харківської області, щодо притягнення ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП - залишити без змін.
Постанова набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя апеляційного суду
Харківської області Я.В. Чопенко
- Номер: 3/635/960/2018
- Опис: Управління в нетверезому стані
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 635/2731/18
- Суд: Харківський районний суд Харківської області
- Суддя: Чопенко Я.В.
- Результати справи: залишено без змін
- Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 24.04.2018
- Дата етапу: 04.07.2018
- Номер: 33/790/657/18
- Опис: про адмінправопорушення стосовно Ювченка В.А. за ч.1 ст. 130 КУпАП
- Тип справи: на скаргу, протест про перегляд постанов про адміністративне правопорушення (а)
- Номер справи: 635/2731/18
- Суд: Апеляційний суд Харківської області
- Суддя: Чопенко Я.В.
- Результати справи: Постанову залишено без змін, а скаргу, подання - без задоволення
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.06.2018
- Дата етапу: 04.07.2018