Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #72492003


ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


УХВАЛА

про відмову у відкритті апеляційного провадження


09 липня 2018 рокуЛьвів№ 876/4530/18


Львівський апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:

судді-доповідача -Большакової О. О.

суддів -Макарика В. Я.

Коваля Р. Й.


перевіривши апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 18 квітня 2018 року у справі № 466/8949/17 за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання дій неправомірними, зобов'язання до вчинення дій,


ВСТАНОВИВ:


Ухвалою судді-доповідача Львівського апеляційного адміністративного суду від 15 червня 2018 року вказану вище апеляційну скаргу залишено без руху у зв'язку з пропуском скаржником строку на апеляційне оскарження та надано десятиденний строк з дня вручення даної ухвали для зазначення інших підстав для поновлення строку .

Згідно з повідомленням про вручення поштового відправлення із штриховим ідентифікатором № 7900513957145 вручено скаржнику 23 червня 2018 року.

02 липня 2018 року на адресу суду надійшло клопотання Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про продовження строку для усунення недоліків апеляційної скарги.

Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 09 липня 2018 року відмовлено в задоволенні клопотання Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про продовження строку для усунення недоліків апеляційної скарги.

На виконання вимог ухвали судді-доповідача Львівського апеляційного адміністративного суду від 15.06.2018 у встановлений судом строк, скаржником не усунуто недоліку апеляційної скарги, оскільки не подано заяви про поновлення строку апеляційного оскарження із зазначенням підстав для його поновлення.

Доказів, у підтвердження наявності обставин, які об'єктивно перешкоджали Головному управлінню Пенсійного фонду України у Львівській області своєчасно оскаржити рішення суду не надано.

Європейський суд з прав людини в своєму рішенні від 22 червня 2004 року у справі «Броньовський проти Польщі», заява № 31443/96, зазначає, що принцип верховенства права зобов'язує державу поважати і застосовувати запроваджені нею закони, створюючи правові й практичні умови для втілення їх в життя (п. 184). У рішенні Європейського суду з прав людини від 29 червня 2004 року у справі "Півень проти України" суд вказав, що право на судовий розгляд, гарантоване ст. 6 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, захищає також виконання остаточних та обов'язкових судових рішень, які в країні, що поважає верховенство права, не можуть залишатися невиконаними, завдаючи при цьому шкоди одній зі сторін (п. 35). У рішенні Європейського суду з прав людини від 19 березня 1997 року у справі «Горнсбі проти Греції» суд підкреслив, що виконання рішення, ухваленого будь-яким судом, має розцінюватись як складова частина судового розгляду. Здійснення права на звернення до суду з позовом стосовно його прав та обов'язків цивільного характеру було б ілюзорним, якби внутрішня правова система допускала, щоб остаточне судове рішення, яке має обов'язкову силу, не виконувалося б на шкоду однієї зі сторін (п. 40).

Якщо адміністративний орган відмовляється виконувати, не виконує чи затягує виконання судового рішення, то передбачені статтею 6 гарантії, які забезпечуються стороні на етапі судового розгляду справи, фактично втрачають свій сенс (рішення у справі «Піалопулос та інші проти Греції» від 15 березня 2001 року).

У своїх рішеннях Європейський суд з прав людини неодноразово зазначав, що ефективний доступ до суду включає право на те, щоб рішення суду було виконане без невиправданих затримок.

У рішенні «Сук проти України» від 10 березня 2011 року Європейський суд з прав людини, зокрема зазначає, що державні органи не можуть посилатися на відсутність коштів як на підставу невиконання зобов'язань.

Якщо скаржником у строк, визначений судом, не подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження або наведені підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження визнані судом неповажними суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у справі (пункт 4 частини першої статті 299 Кодексу адміністративного судочинства України).

У встановлений суддею-доповідачем строк апелянтом не виконано вимог ухвали суду від 15 червня 2018 року про залишення апеляційної скарги без руху.

Враховуючи наведене, суд вважає, що у відкритті апеляційного провадження у справі слід відмовити.

Керуючись статтями 298, 299, 325 Кодексу адміністративного судочинства України,


УХВАЛИВ:


відмовити у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області на Львівського окружного адміністративного суду від 18 квітня 2018 року у справі № 466/8949/17 за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання дій неправомірними, зобов'язання до вчинення дій.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена протягом тридцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.


Суддя-доповідач О. О. Большакова

судді В. Я. Макарик

Р. Й. Коваль




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація