Справа№1 -19-2007 р.
Вирок
Іменем України
м.Горохів 19 лютого 2007 року
Горохівського районного суду Волинської області в складі
головуючого: Ковальчук В. Д.,
при секретарі: Домбровській З.П.
за участю прокурора: Овсієнка С.А.
захисника: ОСОБА_1
розглянувши в відкритому судовому засіданні в м.Горохові справу про обвинувачення ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м.Берестечко Горохівського району, українця, громадянина України, освіти середньої, не одруженого, непрацюючого, жителя АДРЕСА_1, судимості не має на підставі ст.. 89 КК України, у вчиненні злочинів передбачених ст.. 185 ч.3, 304 КК України,-
встановив:
7 жовтня 2006 року о 9 годині ЗО хвилин в с.Піски Горохівського району ОСОБА_2 перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння за попередньою змовою з
ОСОБА_3 та ОСОБА_4 проникли в
житловий будинок ОСОБА_5 звідки таємно викрали гроші в сумі
1700 грн., дві алюмінієві каструлі вартістю 55 грн. та дві алюмінієві кришки з каструль
вартістю 10 грн., а всього майна на загальну суму 1765 грн..
ОСОБА_2 7 жовтня 2006 року, знаючи, що ОСОБА_3 та ОСОБА_4 є неповнолітніми втягнув їх у скоєння крадіжки майна з житлового будинку ОСОБА_5 на суму 1765 грн..
8 судовому засіданні підсудний змінив свої покази, вину визнав частково і
показав, що він запропонував неповнолітнім ОСОБА_3, ОСОБА_4 здійснити
крадіжку металу з подвір'я ОСОБА_5.
В житловий будинок він неповнолітніх не направляв, а гроші які вони викрали, взяв в них на зберігання.
Хоча підсудний вину свою визнав частково, його винність у втягненні неповнолітніх у злочинну діяльність, в таємному викрадені чужого майна, вчинена за попередньою змовою групою осіб, поєднана з проникненням у житло підтверджується перевіреними і дослідженими доказами.
Так, ОСОБА_3 показав, що ОСОБА_2 примусив його і ОСОБА_4.
2
здійснили крадіжку. Підсудний показав їм з якого будинку слід здійснити крадіжку грошей і алюмінію. Він разом з ОСОБА_4 проникли в житловий будинок потерпілого, звідки таємно викрали гроші в сумі 1700 грн. та дві алюмінієві каструлі і дві алюмінієві кришки з каструль. Гроші вони віддали ОСОБА_2. З викрадених грошей ОСОБА_2 йому дав 50 грн., а ОСОБА_4 - 100 грн..
Законний представник неповнолітнього ОСОБА_6 показала, що їй відомо від сина, що ОСОБА_2 заставив неповнолітніх вчинити крадіжку, вважає, що син її говорить правду.
Протоколом добровільної видачі (а.с. 41) ОСОБА_2 добровільно видав працівникам міліції 11 грн. і пояснив, що 7.10.2006 року він послав ОСОБА_4. та ОСОБА_3 до будинку ОСОБА_5 здійснити крадіжку грошей. Це всі гроші, що залишилися в нього з викрадених.
Допитаний в якості підозрюваного (а.с. 43), обвинуваченого (а.с. 50,87) ОСОБА_2 показав, що він направив ОСОБА_3, ОСОБА_4. здійснити крадіжку грошей і алюмінієвого посуду з житлового будинку ОСОБА_5. Він відвів неповнолітніх до житлового будинку, а сам стояв і спостерігав за їх діям. Неповнолітні через деякий час принесли гроші, він перерахував, їх було 1700 грн., з яких він 100 грн. дав ОСОБА_4 та 50 грн. ОСОБА_3, решту забрав собі.
Суд вважає, що в судовому засіданні підсудний змінив свої покази з метою уникнути кримінальної відповідальності за вчинене.
Суд вважає, що покази ОСОБА_2 дані на досудовому слідстві є правдивими, оскільки відповідають іншим доказами по кримінальній справі, а тому суд бере їх до уваги при постановленні вироку.
Аналізуючи дослідженні в судовому засіданні докази в їх сукупності суд вважає доведеним втягнення ОСОБА_2 неповнолітніх ОСОБА_3, ОСОБА_4. у злочинну діяльність та його винність в таємному викрадені чужого майна, вчинену за попередньою змовою групи осіб, поєднану з проникненням у житло, а тому кваліфікує його дії за ст. 185 ч.3, 304 КК України.
06.02.2007 року відносно ОСОБА_4. Горохівським районним судом справа закрита у зв'язку з недосягненням віку, з якого можлива кримінальна відповідальність.
06.02.2007 року Горохівським районним судом ОСОБА_3 засуджений за ст. 185 ч.3, 75,104 КК України на три роки позбавлення волі з однорічним іспитовим строком.
Цивільний позов суд задовольняє частково, оскільки він визнаний підсудним, на суму 1555 грн. (1765-135-75).
До обставин, які обтяжують покарання підсудного суд відносить вчинення ним злочинів в стані алкогольного сп'яніння.
Обставин, які пом'якшують покарання підсудного суд не знаходить.
Характеризується підсудний з негативної сторони.
Враховуючи всі обставини справи, те, що він раніше притягався до кримінальної відповідальності, негативно характеризується, вчинив злочини в стані алкогольного сп'яніння, суд вважає, що перевиховання підсудного не можливе без ізоляції від суспільства, а тому обирає йому міру покарання у вигляді позбавлення волі.
Керуючись ст. З 23 -3 24 КПК України, суд,-
3
засудив:
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні злочинів передбачених ст..ст. 185 ч.З, 304 КК України та обрати йому міру покарання:
за ст.. 185 ч.З КК України у вигляді 4 (чотирьох) років позбавлення
волі;
за ст..304 КК України у вигляді 2 (двох) років позбавлення волі.
На підставі ст.. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, остаточно обрати покарання у вигляді 4 (чотирьох) років позбавлення волі.
Стягнути з ОСОБА_2 в користь ОСОБА_5 1555 (одна тисяча п'ятсот п'ятдесят п'ять) грн.. матеріальної шкоди.
Міру запобіжного заходу засудженому до вступу вироку в законну силу залишити попередню - тримання під вартою.
Строк відбуття покарання засудженому рахувати з часу взяття його під варту з 12 лютого 2007 року з 11 години ЗО хвилин.
На вирок може бути подана апеляція протягом п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення, а засудженому ОСОБА_2 в той же строк з моменту вручення йому копію вироку.
Головуючий: Ковальчук В.Д.