Судове рішення #7246702

                               

                          НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ    

                               

                            РІШЕННЯ

                               ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

             

     14 грудня 2009 року    справа № 2-1671/09     м. Нововолинськ  

   

                  Нововолинський міський суд Волинської області в складі:

           

              головуючого                                      судді Свередюка А.В.,

                    при секретарі                                                Гнатюк К.В.,

                    за участю позивачки                                    ОСОБА_1,

        відповідача                                                   ОСОБА_2,

         

    розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в місті Нововолинську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, — суд,

встановив:

    13 листопада 2009 року ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, який було укладено 27 вересня 1986 року у Луцькому міському відділі запису актів громадянського стану Волинської області, актовий запис №1222.

    Свої вимоги обґрунтовує тим, що уклала шлюб з відповідачем ОСОБА_2 зареєстрували шлюб 27 вересня 1986 року. Від цього шлюбу неповнолітніх дітей у них немає. Подружнє життя з відповідачем не склалось, оскільки він тривалий час зловживає спиртними напоями. На цьому ґрунті постійно влаштовує сварки, під час яких ображає її нецензурною лайкою, погрожує фізичною розправою. На її прохання змінити свою поведінку  та відношення до неї та сім'ї не реагує. Така поведінка відповідача негативно впливає на стан її здоров'я.  Вони не мають спільного сімейного бюджету, не ведуть спільного господарства, не проживають як подружжя, не підтримують подружніх відносин, фактично їх сім'я розпалась і існує лише формально. За таких обставин вважає неможливим перебування в шлюбі з відповідачем. Враховуючи ці обставини, просить розірвати шлюб між нею і відповідачем ОСОБА_2 та стягнути з відповідача понесені нею судові витрати.

    В попередньому судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 позов підтримала, просить розірвати шлюб між нею та відповідачем ОСОБА_2

    Відповідач ОСОБА_2 в попередньому судовому засіданні позов визнав частково, не заперечив щодо розірвання шлюбу з позивачкою ОСОБА_1

    Відповідно до ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

    Враховуючи визнання позову відповідачем, що визнання позову відповідачем не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, та наявність законних підстав для розірвання шлюбу, суд позов задоволює і розриває шлюб між позивачкою ОСОБА_1 та відповідачем ОСОБА_2

    З огляду на те, що розірвання шлюбу є правом сторін, а не їх обов'язком, суд не вбачає підстав щодо задоволення вимог позивачки про стягнення з відповідача понесених нею судових витрат.

    Керуючись ч.4 ст.130, ч.4 ст.174, ст.209, ст.213, ст.214, ст.215 ЦПК України, на підставі ст.110, ст.112 Сімейного кодексу України, — суд,

вирішив:

    Позов задоволити частково.

    Шлюб, укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 27 вересня 1986 року у Луцькому міському відділі запису актів громадянського стану Волинської області, актовий запис №1222, розірвати.

    В решті позовних вимог відмовити.

    При отриманні свідоцтв про розірвання шлюбу стягнути з позивачки ОСОБА_1 20 (двадцять) грн. державного мита в дохід держави, відповідача ОСОБА_2 від сплати державного мита звільнити.

    Рішення суду може бути оскаржено шляхом подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження, яка подається протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

    Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. У разі подання апеляційної скарги після розгляду справи апеляційним судом.

   

Головуючий         підпис

   

Згідно з оригіналом

           

Суддя                                                                                      А.В. Свередюк

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація