С права № 1-245/2009 року
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 лютого 2009 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський міський суд, Івано-Франківської області в складі:
головуючого-судді: Лазарів О. Б.
cекретаря: Дунди Л.Р.,
прокурора Чугунової В.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Івано-Франківського міського суду кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку та жительку м.Івано-Франківська, вул.Сухомлинського, 6 (к.1) кв.53, українку, громадянку України, ІНФОРМАЦІЯ_2, одружену, на утриманні має одну малолітню дитину, працюючу приватним підприємцем, раніше несудиму,
у вчиненні злочинів, передбачених ст.ст.172 ч.1, 172 ч.2 КК України, -
в с т а н о в и в:
Підсудна ОСОБА_1 вчинила грубе порушення законодавства про працю, а також грубе порушення законодавства про працю, вчинене щодо неповнолітнього.
Злочин скоєно за наступних обставин. Підсудна, працюючи приватним підприємцем - фізичною особою, здійснюючи свою діяльність на підставі свідоцтва про державну реєстрацію суб"єкта підприємницької діяльності - фізичної особи, виданого виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради В03 №075073, здійснюючи діяльність в сфері продажу іграшок на ринку ТзОВ “Торговий сервіс”, що по вул.Дністровській, 5 в м.Івано-Франківську, будучи особою, на яку покладений обов'язок дотримання трудового законодавства - службовою особою, в порушення вимог ст.ст. 21, 22, 24, 24-1 КЗпП України не уклала трудові угоди з найманими працівниками – потерпілими ОСОБА_2, ОСОБА_3 та неповнолітньою ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, які фактично працювали в підсудної ОСОБА_1 на посадах продавців (ОСОБА_3 з початку вересня 2008 року, ОСОБА_4 з 06 жовтня 2008 року), чим обмежила їх трудові права як працівників, тобто вчинила грубе порушення законодавства про працю, а також грубе порушення законодавства про працю, вчинене щодо неповнолітнього.
В судовому засіданні підсудна заявила клопотання про застосування до неї Закону України «Про амністію» від 12.12.2008 року та у зв»язку з цим просила звільнити її від кримінальної відповідальності. Правові наслідки закриття справи з таких підстав їй зрозумілі.
Прокурор зазначила на необхідність задоволення клопотання підсудної та звільнення її від кримінальної відповідальності.
Роз»яснивши підсудній правові наслідки закриття справи на підставі акта амністії, дослідивши матеріали кримінальної справи, суд приходить до переконання, що до ОСОБА_1 слід застосувати Закон України «Про амністію» від 12.12.2008 р., і на підставі цього Закону кримінальну справу відносно неї закрити, оскільки, як встановлено матеріалами справи ОСОБА_1 вчинила злочини, передбачені ст.ст.172 ч.1, 172 ч.2 КК України до набрання чинності Закону України «Про амністію» від 12.12.2008 року, підсудна має на утриманні одну малолітню дитину, дочку ОСОБА_5 — ІНФОРМАЦІЯ_4, а скоєні нею злочини відносяться до категорії злочинів невеликої тяжкості.
Обставин, які б виключали можливість застосування щодо ОСОБА_1 акта амністії, судом не встановлено.
На підставі п. “в”, ст.1, ст.6, ст.8 Закону України «Про амністію» від 12.12.2008 р. та керуючись ст. 6 ч.1 п.4 КПК України, суд,-
п о с т а н о в и в:
Звільнити ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності, передбаченої ст.ст.172 ч.1, 172 ч.2 КК України на підставі п. “в”, ст.1, ст.6 Закону України «Про амністію» від 12.12.2008 р. Провадження в справі відповідно до п.4 ч.1 ст.6 КПК України закрити.
Запобіжний захід ОСОБА_1 – підписку про невиїзд – скасувати.
Речові докази залишити при матеріалах кримінальної справи.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Івано-Франківської області протягом 7-ми діб з дня її винесення, шляхом подачі апеляції через Івано-Франківський міський суд.
Суддя: Лазарів О. Б.