Судове рішення #7236490

Справа № 2-3192 2008р.

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

 (заочне)

30 вересня 2008 року     Солом'янський районний суд м.  Києва

в складі:  головуючого судді       - Літвіноі Н.М.  при секретарі:        - Царіциній Я.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.  Києві справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3,  треті особи: ВГІРФО Солом'янського РУ ГУ МВС України у м.  Києві,  ОСОБА_4 про визнання особи такою,  що втратила право на користування житловим приміщенням,  -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до суду з позовом до відповідача та просить визнати останню такою,  що втратила право користування квартирою АДРЕСА_1.

Свої вимоги мотивує тим,  що відповідач,  після реєстрації шлюбу з третьою особою ОСОБА_4,  вселилась в спірну квартиру. Але в травні 2007 року відповідач разом з ОСОБА_4. переїхали проживати до іншого житлового приміщення.

В судовому засіданні позивач підтримала позовні вимоги,  просила визнати відповідача такою,  що втратила право на користування житловим приміщенням.

Відповідач в судове засідання не з'явилася,  хоча була належним чином повідомлена. Причини неявки суду не повідомила. Згідно  ст.  224 ЦПК України у разі неявки в судове засідання відповідача,  який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки або якщо зазначені ним причини визнані неповажними,  суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів,  якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Представник 3-ої особи Відділу громадянства,  імміграції та реєстрації фізичних осіб Солом'янського РУ ГУ МВС України в м.  Києві в судове засідання не з'явився,  надавши суду заяву в якій просить справу слухати за його відсутністю

3-тя особа ОСОБА_4 в судове засідання не з'явився,  надавши суду заяву в якій просить задовольнити позовні вимоги та слухати справу за його відсутністю. За таких обставин суд відповідно до п.п. 3,  4  ст.  76,  ч.1  ст.  77 ЦПК України вважає можливим розглядати справу у відсутності відповідача,  представника 3-ої особи та 3-ої особи ОСОБА_4,  оскільки їх неявка не перешкоджає всебічному розгляду справи.

Таким чином,  суд,  заслухавши думку позивача,  вважає можливим ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.

Відповідно до ч. 8  ст.  405 ЦК України член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік.

Судом встановлено,  що згідно свідоцтва про право власності на житло від 13.09.1995 p.,  виданим Київським обласним ПБК «Київоблагробуд»,  квартира АДРЕСА_1 належить на праві спільної сумісної власності в рівних долях ОСОБА_4. та ОСОБА_2 ( а.с.  6)

Відповідно до  ст.  156 ЖК України повнолітні члени сім'ї власника зобов'язані брати участь у витратах по утриманню квартири і придомової території та проведення ремонту.

Встановлено,  що 25 березня 2006 року ОСОБА_4 зареєстрував шлюб з відповідачем.  Після реєстрації шлюбу відповідач вселилася у спірну квартиру. Але в травні 2007 року відповідач разом з ОСОБА_4. переїхали проживати до іншого житлового приміщення.

Судом встановлено,  що відповідач в спірному житловому приміщенні не проживає,  житловою площею не цікавиться,  витрат по його утриманню не несе. Відсутність відповідача у квартирі АДРЕСА_1 підтверджується актами КЖКП «Агропромбудінвест» від 10.04.2008 року,  19.05.2008 року,  30.06.2008 року,  28.07.2008 року.

(а.с.  7-Ю)

В судовому засіданні свідок ОСОБА_1.  підтвердила той факт,  що відповідач ОСОБА_3 з травня 2007 року не проживає в спірній квартирі,  не цікавиться нею та не сплачує комунальні послуги.

Таким чином,  враховуючи викладене,  суд приходить до висновку,  що відповідач без поважних причин не проживає в спірній квартирі більше одного року,  що відповідно до вимог ч. 8  ст.  405 ЦК України дає суду підстави визнати її такою,  що втратила право користування житловим приміщенням по АДРЕСА_1.

Керуючись  ст.  156 ЖК України,   ст.   ст.  88,  212-215,  209,  224,  228,  232,  4 05 ЦПК України,  суд,  -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3,  треті особи: ВГІРФО Солом'янського РУ ГУ МВС України у м.  Києві,  ОСОБА_4 про визнання особи такою,  що втратила право на користування житловим приміщенням - задовольнити.

Визнати ОСОБА_3 такою,  що втратила право користування житловим приміщенням в АДРЕСА_1.

Зобов'язати Відділ громадянства,  імміграції та реєстрації фізичних осіб Солом'янського РУ ГУ МВС України в м.  Києві зняти з реєстраційного обліку ОСОБА_3 з квартири АДРЕСА_1.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду м.  Києва протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження,  яка подається протягом 10 днів з дня проголошення рішення.

Рішення може бути переглянуто судом,  який його постановив,  за письмовою заявою відповідача,  яка має бути подана протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація