У Х В А Л А
22 грудня 2009 р. м. Тальне
Суддя Тальнівського районного суду Черкаської області Ткаченко О.М. вивчивши матеріали скарги № С-5/09, що надійшла до суду 21.12.2009 року, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулася до суду зі скаргою на постанову державного виконавця від 20.11.2009 року про відкриття виконавчого провадження про виконання виконавчого напису нотаріуса, виданого 29.10.2009 року приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу про звернення стягнення на майно заявниці, яка є боржником, згідно боргових зобов’язань перед АТ «ОТП Банк», м. Черкаси, вул. Лазарева, 6, посилаючись на те, що Соснівським районним судом м. Черкаси відкрито провадження по цивільній справі за позовом Публічного акціонерного товариства «ОТП Банк» до ОСОБА_1 та співвідповідача ОСОБА_2 про стягнення 120285,89 грн. боргу за кредитним договором укладеного між ОСОБА_1 та ЗАТ «ОТП Банк», сторони у безспірному порядку не дійшли згоди щодо розміру заборгованості за кредитним договором, а тому підлягає оскарженню виконавчий напис нотаріуса, який прийнятий до виконання відділом Державної виконавчої служби Тальнівського районного управління юстиції.
Відповідно до ст. 383 ЦПК України учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
Як вбачається з матеріалів справи рішення Тальнівського районного суду ухвалено відповідно до ЦПК України немає, а існує виконавчий напис нотаріуса від 29.10.2009 року виданий приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу про звернення стягнення на майно боржника за кредитним договором.
Виходячи з наведеного дана справа підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства у відповідності до ст. 181 КАС України – учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень дій чи бездіяльності таких осіб.
На підставі вищевикладеного суд приходить до висновку, що скарга ОСОБА_1 на постанову державного виконавця від 20.11.2009 року про відкриття виконавчого провадження про виконання виконавчого напису нотаріуса не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, а тому у відкритті провадження за позовною заявою слід відмовити, матеріали повернути позивачу.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 386, 387 ЦПК України, суддя, -
У Х В А Л И В :
У відкритті провадження в цивільній справі за скаргою ОСОБА_1 на постанову державного виконавця від 20.11.2009 року про відкриття виконавчого провадження про виконання виконавчого напису нотаріуса відмовити.
Скаргу з додатками повернути заявниці ОСОБА_1
Ухвала може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Тальнівський районний суд протягом п'яти днів з дня винесення, шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційну скаргу на ухвалу суду може бути подано протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя