Судове рішення #7230223

 

АПЕЛЯЦІЙНИЙ   СУД  КІРОВОГРАДСЬКОЇ   ОБЛАСТІ

Справа №  22-2794/2009 р            Головуючий у 1-й  інстанції – Іванова Л.А..

                                                        Доповідач – Пономаренко В.Г.

У Х В А Л А

16 грудня 2009 року    Колегія суддів судової  палати  у цивільних справах  апеляційного  суду  Кіровоградської   області   у складі :

головуючого -   судді Авраменко Т.М.,                                              

суддів – Суровицької Л.В.,  Пономаренко В.Г.

при секретарі  -   Чернезі М.М.,

 

розглянувши у  відкритому судовому засіданні в місті Кіровограді цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до закритого акціонерного товариства комерційний банк „ПриватБанк” /далі ЗАТ КБ „ПриватБанк/,  Кіровоградської філії ЗАТ КБ „ПриватБанк”, товариства з обмеженою відповідальністю  ?оссель”(далі ТОВ „Россель”)про визнання договору поруки припиненим,  за апеляційною скаргою ЗАТ КБ „ПриватБанк”      на  ухвалу  Ленінського районного суду міста Кіровограда від 28 серпня 2009 року,          

ВСТАНОВИЛА:

ЗАТ КБ „ПриватБанк”   просить поновити строк на апеляційне оскарження ухвали Ленінського районного суду міста Кіровограда від 28 серпня 2009 року,  якою відкрито провадження  у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до   ЗАТ КБ „ПриватБанк”,  Кіровоградської філії ЗАТ КБ „ПриватБанк”,  ТОВ „Россель” про визнання договору поруки припиненим, який пропущено ним з поважних причин .

 Заслухавши доповідь судді-доповідача,  вивчивши матеріали справи, судова колегія приходить до висновку, що заява про поновлення строку  підлягає задоволенню з наступних підстав.

 Заяву про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції може бути подано протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження (ч.2 ст. 294 ЦПК України)      

Згідно з ч.3 ст. 294 ЦПК України апеляційна скарга, подана після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишається  без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи , яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Частинами 1, 3 ст. 73 ЦПК України передбачено що суд поновлює або продовжує строк, встановлений відповідно законом або судом, за клопотанням  сторони або іншої особи у разі його пропущення з поважних причин .

    Із матеріалів справи вбачається,  що    відповідач  оскаржує ухвалу   Ленінського районного суду м. Кіровограда від 28 серпня 2009 року, якою відкрито  провадження у  цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до   ЗАТ КБ „ПриватБанк”,  Кіровоградської філії ЗАТ КБ „ПриватБанк, ТОВ „Россель” про визнання договору поруки припиненим,  в частині  відкриття провадження у справі з недотриманням правил підсудності.  Зазначена ухвала була ухвалена суддею Ленінського районного суду міста Кіровограда 28 серпня 2009 року   одноособово.

    Згідно з ч. 1  ст. 127 ЦПК України після відкриття провадження у справі суд невідкладно надсилає особам, які беруть участь у справі, копії ухвали про відкриття провадження у справі.  

Із матеріалів справи вбачається, що в порушення вимог ст.. 127 ЦПК України копію ухвали  про відкриття провадження у справі від 28 серпня 2009 року  було відправлено  судом заявнику 25 вересня 2009 року за вихідним № 33341  і отримано ним 29 вересня 2009 року (а.с. 40,51).

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга  на ухвалу  суду від 28 серпня 2009 року про відкриття провадження у справі  в частині порушення правил підсудності  подана відповідачем  02 жовтня 2009 року, тобто з порушенням строку  визначеного законом.

    За таких обставин колегія суддів доходить висновку, що  строк на апеляційне оскарження ухвали суду відповідачем пропущено з поважних причин і він підлягає  поновленню.      

    Керуючись  ч.1 ст. 73, ст..  294 ЦПК України,  колегія суддів

У ХВАЛИЛА:

Поновити  закритому  акціонерному товариству комерційний банк „ПриватБанк”    строк на апеляційне оскарження ухвали  Ленінського районного суду міста Кіровограда від 28 серпня 2009 року.

      Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення і  оскарженню не підлягає.  

    Головуючий-суддя :

    Судді:

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація