ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
"25" листопада 2009 р. м. Київ К-21701/09
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі суддів:
Головуючого: судді Чалого С.Я.
Суддів: Гончар Л. Я.,Сіроша М. В., Харченка В. В., Черпіцької Л.Т.
секретар судового засідання: Мудренко А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання Управління Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька про поновлення строку на касаційне оскарження ухвали Донецького апеляційного адміністративного суду від 08 квітня 2009 року та постанови Донецького окружного адміністративного суду від 26 листопада 2008 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити певні дії,-
в с т а н о в и л а:
Управління Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька звернулося з клопотанням про поновлення строку на касаційне оскарження ухвали Донецького апеляційного адміністративного суду від 08 квітня 2009 року та постанови Донецького окружного адміністративного суду від 26 листопада 2008 року посилаючись на те, що строк пропущений з поважних причин.
Заслухавши доповідь судді Вищого адміністративного суду України, перевіривши доводи клопотання та матеріали касаційної скарги, колегія суддів вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 212 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга на судові рішення подається протягом одного місяця після набрання законної сили судовими рішеннями апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 103 КАС України строк, що визначається місяцями, закінчується у відповідне число останнього місяця цього строку.
Якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.
Строк не вважається пропущеним, якщо до його закінчення позовна заява, скарга, інші документи чи матеріали або грошові кошти здано на пошту чи передані іншими відповідними засобами.
Як вбачається з матеріалів справи, сторони в судове засідання 08 квітня 2009 року не з’явилися та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 08 квітня 2009 року проголошено без участі представника скаржника. В матеріалах справи відсутні дані про направлення копії ухвали суду апеляційної інстанції сторонам.
Клопотання Управління Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька мотивовано тим, що копія оскаржуваного рішення надійшла на адресу скаржника 27 квітня 2009 року та підтверджується відміткою штампу вхідної кореспонденції на ухвалі Донецького апеляційного адміністративного суду від 08 квітня 2009 року доданої до матеріалів касаційної скарги. Касаційна скарга надійшла на адресу Вищого адміністративного суду України 21 травня 2009 року, що підтверджується поштовим штемпелем на конверті.
Відповідно до частини 3 статті 167 КАС України копія судового рішення не пізніше наступного дня після ухвалення надсилається особі, яка бере участь у справі, але не була присутня в судовому засіданні.
Як вбачається з протоколу судового засідання від 08 квітня 2009 року представник Управління Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька присутнім в судовому засіданні не був.
Керуючись ст.ст. 101, 102, 212 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
у х в а л и л а :
Поновити Управлінню Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька строк на касаційне оскарження ухвали Донецького апеляційного адміністративного суду від 08 квітня 2009 року та постанови Донецького окружного адміністративного суду від 26 листопада 2008 року .
Відкрити касаційне провадження за касаційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька на ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 08 квітня 2009 року та постанову Донецького окружного адміністративного суду від 26 листопада 2008 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити певні дії.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає, крім як в строки та в порядку, передбаченому главою 3 розділу IV КАС України.
С у
Судді С.Я. Чалий