Копія Справа № 2-853/09
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
/заочне рішення/
28 грудня 2009 р. Глухівський міськрайонний суд Сумської області
в складі: головуючого судді ГРЕКОВОЇ Г.Ф.
при секретарі МІНЧЕНКО Г.П.
з участю: представника позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Глухів справу за позовом
Глухівського комунального
виробничого управління
водогінно-каналізаційного господарства
до ОСОБА_2
ОСОБА_3
ОСОБА_4
- про стягнення заборгованості за надані послуги з водопостачання та водовідведення,
У С Т А Н О В И В:
Представник позивача просить стягнути заборгованість з відповідачів несплату за спожиті послуги з водопостачання та водовідведення у сумі 386 грн. 25 коп., які вони не сплачували із січня 2006 року по грудень 2009 року, крім того, просить повернути судові витрати, мотивуючи свій позов тим, що, відповідно до ст. 11 ЦК України, між споживачами ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та Глухівським КВУВКГ виникли цивільні права та обов’язки. Згідно п. 3 ст. 815 ЦК України "Наймач (споживач) зобов’язаний своєчасно вносити плату за житло. Наймач зобов’язаний самостійно вносити плату за комунальні послуги". Тобто за послуги, які надає їхнє підприємство. Так, як відповідачі систематично не сплачують за отримані послуги, чим завдають постійних збитків Глухівському КВУВКГ, тому просять стягнути завдані збитки в судовому порядку.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав.
Відповідачі в судове засідання не з’явилися, хоча були повідомлені належним чином, не повідомивши про причини неявки, тому, суд ухвалив про заочний розгляд справи.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши представника позивача, суд вважає, що позов підлягає задоволенню частково тільки за отримані послуги із січня 2007 року по грудень 2009 року. В частині заборгованості за 2006 рік слід відмовити, бо позивач без поважних причин пропустив строк позовної давності для звернення за захистом своїх прав на стягнення заборгованості.
Із довідки виконавчого комітету Глухівської міської ради № 2415 від 25.11.2009 р. встановлено, що відповідачі проживають ІНФОРМАЦІЯ_1, по вулиці Жертв Революції в м. Глухові Сумської області. (а. с. 5)
Відповідно до ст. 815 п. 3 ЦК України і ст. 68 ЖК України, наймач зобов»язаний своєчасно вносити плату за житло, а також своєчасно вносити плату за комунальні послуги .
Як вказано у ст. 20 п. 5 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" та п.п. 18, 20 Постанови КМУ № 630 від 21.07.2005 року «Про затвердження правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», споживач зобов’язаний оплачувати житлово-комунальні у строки, встановлені договором або законом, розрахунковим періодом для оплати послуг є календарний місяць. Плата за послуги вноситься не пізніше 28 числа місяця, що настає за розрахунковим. Плата за надані послуги вноситься споживачем відповідно до показань засобів обліку води або затверджених нормативів (тарифів).
Відповідно до ст. 816 ЦК України, ст. 160 ЖК України, члени сім’ї наймача житла несуть солідарну відповідальність за договірними зобов’язаннями, які брав на себе наймач.
Довідка – розрахунок заборгованості за отримання водопостачання та водовідведення свідчить, що відповідачі, починаючи із січня 2006 року по грудень 2009 року, не платили за послуги, загальна сума заборгованості складає 386 грн. 25 коп., а з 01.01.2007 року по грудень 2009 року заборгованість складає 325 грн. 23 коп., яку слід стягнути з відповідачів в солідарному порядку. (а. с. 4)
Керуючись ст.ст. 3, 10, 11, 209, 212 - 214 ЦПК, ст.ст.11, 267, 610, 611, 628, 629, 815, 816 ЦК України, ст.ст.67,68,160, 162 ЖК України, ст.20 ЗУ Про житлово-комунальні послуги, п. п. 18, 20, 23 Постанови КМУ № 630 від 21.07.2005р. «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води та водовідведення», суд, -
Р І Ш И В:
Стягнути з ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 на користь Глухівського комунального виробничого управління водогінно-каналізаційного господарства заборгованість у сумі 325 грн. 23 коп. і повернення витрат на інформаційно-технічне забезпечення у сумі 30 грн. 00 коп., солідарно.
Крім того, з кожного з відповідачів, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, стягнути на користь держави держмито у сумі по 17 грн. 00 коп.
Заочне рішення суду може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідачів, поданого протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Суддя / підпис /
Копія вірна:
СУДДЯ ГЛУХІВСЬКОГО
МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ ОСОБА_5
- Номер: 2-во/330/2/18
- Опис: про виправлення описки в судовому рішенні по цивільній справі № 2-853/09
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-853/09
- Суд: Якимівський районний суд Запорізької області
- Суддя: Грекова Галина Федорівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.01.2018
- Дата етапу: 24.01.2018
- Номер: 6/608/28/2024
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-853/09
- Суд: Чортківський районний суд Тернопільської області
- Суддя: Грекова Галина Федорівна
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.06.2024
- Дата етапу: 18.06.2024
- Номер: 6/608/28/2024
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-853/09
- Суд: Чортківський районний суд Тернопільської області
- Суддя: Грекова Галина Федорівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.06.2024
- Дата етапу: 19.06.2024
- Номер: 2-853/09
- Опис:
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-853/09
- Суд: Васильківський міськрайонний суд Київської області
- Суддя: Грекова Галина Федорівна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.02.2009
- Дата етапу: 26.02.2009