Судове рішення #7227206

№2-7725/09

РІШЕННЯ

іменем  України

29 жовтня 2009 року Октябрський районний суд м.Полтави в складі

    головуючого – судді Нізельковської Л.В.

    при секретарі – Загорулько О.С.

    за участю позивачки – ОСОБА_1

    відповідача – ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Полтаві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини та дружини, -

в с т а н о в и в :

    Позивачка ОСОБА_1 25.09.2009 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання доньки ОСОБА_3 та на своє утримання до досягнення донькою трьох років, вказавши, що відповідач добровільно не надає матеріальної допомоги. Просила щомісячно стягувати з відповідача на її користь аліменти в розмірі 25 % всіх видів заробітку на утримання доньки щомісячно до досягнення нею повноліття та 25% всіх видів заробітку на своє утримання до досягнення донькою трьох років.

    У судовому засіданні позивачка після заслуховування думки відповідача свої позовні вимоги уточнила. Просила стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання доньки в розмірі ? частини всіх видів заробітку, а на своє утримання – 175 гривень щомісячно. Надала пояснення, аналогічні змісту позовної заяви.

    Відповідач уточнені позовні вимоги визнав та погодився сплачувати аліменти.

    Заслухавши пояснення позивачки, відповідача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

    Судом встановлено, що ОСОБА_2 та ОСОБА_1 перебувають у шлюбі. (а.с.4)

14.02.2008 від вказаного шлюбу у подружжя народилася донька ОСОБА_3. ( а.с.5)

Дитина проживає з матір’ю та перебуває на її утриманні. Відповідач добровільно матеріальної допомоги не надає.

Позивачка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років.

    Відповідач працює, отримує стабільний дохід.

    Відповідно до ст.84 СК України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка – батька дитини до досягнення дитиною трьох років. Право на утримання дружина має незалежно від того чи працює вона та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.

    Згідно ст.180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

    Статтею 181 ч.3 СК України передбачено, що аліменти на утримання дитини за рішенням суду присуджуються у частці від доходу її батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Враховуючи те, що дитина на даний час не досягла трирічного віку, відповідач може надавати матеріальну допомогу, суд приходить до висновку про необхідність стягнення з ОСОБА_2 аліментів на утримання дитини та дружини.

    Керуючись ст.ст. 10, 60, 88, 213, 215 ЦПК України, ст.ст. 84, 180,181,182 СК України, суд, -

в и р і ш и в :

    Позов задовольнити.

    Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дитини, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, в розмірі ? частини всіх видів заробітку (доходу), але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з 25.09.2009 року до досягнення донькою повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дружини у зв’язку з тим, що з нею проживає дитина, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, в розмірі 175 гривень щомісячно, починаючи з 25.09.2009 року до досягнення донькою трьох років.

    Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в сумі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн.

    Рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано до Апеляційного суду Полтавської області через Октябрський районний суд м.Полтави протягом 10 днів з моменту  оголошення. Апеляційну скаргу може бути подано в тому ж порядку протягом 20 днів з моменту подання заяви про апеляційне оскарження.

   

Суддя                                 Л.В.Нізельковська

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація